koningsnummer >rt 129 loment maandag 19 juli 2010 foto Ruben Oreel Langs de Loskaai Marcel Schouten, jeugdzwemmer bij Haerlem, was zaterdag de grote winnaar bij Luctor langs de Loskaai. De vrijeslagzwemmer tikte als eer ste aan op zowel de 1000 (11.54,34) als de 2500 meter (30.22,29). Beide keren had hij een betere eindsprint dan Jan-Willem van der Graaff, de zwemmer van Het Y die al de seniorenleeftijd heeft. Bij de vrouwen verdeelden Leonie van Noort (De Zijl/LGB) en Evelien Sohl (Het Y) de prijzen. Van Noort won de 1000 meterin 12.22,65, kort voor Sohl. Sohl tikte als eerste aan op de langste afstand. Met 31.24,23 bleef ze van Noort zeven seconden voor. Alice Bravo (Het Y) finishte nog tussen hen in. Op de 2500 meter schoolslag ging de zege naar Marissa Minkman van Hieronymus. Met 45.08,40 was ze Eline Nijskens (ZC Koewacht) acht tellen te vlug af. De strijd om de Zeelandbeker gaat door op 7 augustus in Breskens. Daar is dan de 71e Havenwedstrijd, alleen voor Zeeuwse zwemmers. De Ganzetrek in Wilhelminadorp en de Kanaalrace in Vlissingen zijn op respectievelijk zaterdag 4 en zondag 5 september. Er zijn komende weken ook nog di verse zeezwemtochten: 28 juli Oostkapelle-Domburg, 4 augustus Westkapelle-Zoutelande, 11 augus tus Dishoek-Zoutelande, 25 augus tus Vlissingse zeezwemrace. De Ridder volgt op enige afstand. „Maar ik ben niet de nieuwe Niek de Ridder", zei de bescheiden Vla ming. „Als hij goed is, zwemt hij sneller. Maar ik ga nu wel probe ren mee te doen voor de Zeeland beker." Op de vrijeslagnummers voor vrouwen zaten de Zeeuwse verte genwoordigers iets meer van vo ren. Judith Stap van De Stormvo gel werd achtste overall (zevende bij de senioren) op de 2500 meter. Zij finishte in 34.03,10 - slechts een fractie langzamer dan Angelo de Meyer. Op de 1000 meter tikte ze als vijfde aan, in 12.43,38. Priscil- la Meerman, tegenwoordig zwem men voor Het Y, werd negende overall (en tweede bij de jeugd) met 13.50,77. danks enkele tegenaanvallen van met name Brian van Goethem uit Sluiskil kon die groep uit het ge zichtsveld verdwijnen. In de slotfa se werden er wat speldenprikken uitgedeeld, leek Dirk Finders op weg naar de zege maar won Davy de Scheemaeker uiteindelijk. Smaakt dit naar meer Nederlandse wedstrijden? „Nee, ik denk het niet. Het zal wel bij deze ene keer blijven." Israël eindigde als vierde en was daarmee de best geklasseerde Zeeuw. Bij de nieuwelingen was er een kopgroep van vijf met de Zeeuwen Thijs de Lange en Frank Vermue. Zij moesten het afleggen tegen Brabander Ricardo van Don gen. De Lange werd tweede. Dat Luctor langs de Loskaai geen Zeeuws feestje werd, zegt niets over de verhoudingen tussen de Zeeuwse zwemmers en de spor ters van buiten de provincie, stel de Thierry Potin. „Het is een golf beweging. De zwemmers uit Zee land presteren met ups en downs. Het is ook best moeilijk om ze te motiveren om een heel jaar voor het langebaanzwemmen te gaan. We hebben die jongens nu even niet. Er worden andere keuzes ge maakt." Positieve resultaten waren er wel op de schoolslagonderdelen, zij het dat die minder sterk bezet wa ren. Luctor-lid Simon Edenburg, afkomstig uit Kerkwerve, won de 2500 meter bij de jeugd in 39.19,58. Hij werd bovendien tweede over all. Hij zat ruim voor Alex Evers- dijk, die nog wel leidt in de strijd om de Zeelandbeker. Potin: „Si mon heeft het goed gedaan. Hij heeft afgelopen jaar een mentale klap gehad. Hij is namelijk vrij klein en zag dat de grote jongens om hem heen minder slagen hoe ven te maken om de overkant van het bad te bereiken. Maar nu heeft hij het weer naar zijn zin. In Sluis ging het nog mis, omdat hij de ver keerde afstand zwom en werd ge diskwalificeerd. Vandaag heeft hij laten zien dat hij het wel kan." Bij de vrouwen was er een prima tweede plaats voor Eline Nijskens van ZC Koewacht. Met haar tijd van 45.16,42 staat ze nu heel stevig aan kop in het klassement van de Zeelandbeker. Als we in de poulefase uit het toernooi waren gevlogen, dan wil je niet weten hoeveel kritiek er op mij was neergedaald. Dan was ik de grote schuldige en Yolanthe ook. Nu hoor ik liedjes dat ze de nieuwe koningin moet worden. Zo snel kan het gaan." International Wesley Sneijder over zijn vriendin, Yo lanthe Cabau van Kasbergen. In NUsport. „Ik heb nooit zoiets gehad van: laat ik het van de daken schreeu wen. En nu nog steeds niet. Maar ja, het is niet anders. Je kunt er de rest van jé leven wel over gaan liegen, maar daar wordt het niet makkelijker van." Ruiter Edward Gal over zijn seksuele voorkeur voor man nen. In NUsport. „Ik vind het bouwen van gebouwen een enorme verantwoordelijk heid. Dat je iets ontwerpt en dat het dan nog klopt ook. Heel knap. Ik moet er niet aan denken dat je een aantal pijlers neerzet, de rest er omheen bouwt en dat uiteindelijk alles scheef staat." Feyenoord-trainer Mario Been wilde vroeger architect worden. In De Pers. „We kregen die dingen op de avond van Nederland-Spanje. Ik deed 'm om en hup: Spanje scoorde. Maar hier in de Tour werkt-ie niet voor de Spanjaarden. Ploeggenoot Garate had 'm om in de rit naar Morzine en beleefde zijn slechtste dag in de Tour. Dat was de druppel." Wielrenner Bram Tankink draagt in de Tour geen mag neetbandjes meer. In De Pers. Hackers rijden Pekelinge in wielen Hackers legden vorige week de website van Mo torclub de Pekelinge uit Aagte- kerke plat. Dat kwam de club nu wel heel slecht uit. Op de laatste vrijdag van juli organi seert De Pekelinge jaarlijks de supercross op zijn terrein. In schrijving gebeurt altijd via de site www.mcdepekelin- ge.nl. De rijders konden zich nu dus niet aanmelden. Tot opluchting van De Pekelinge is de site sinds dit weekeinde weer in de lucht en kunnen de coureurs zich weer digitaal inschrijven voor het motor crossevenement. KNVB laat Ajax winnen in Hulst Mooie reclame voor Hulst. Ajax gaf er vorige week een staaltje doelpunten maken ten beste. Het werd maar liefst 21-1. „Het was gal lery play, donderdagavond in Hulst, een dorp in Zeeland, de provincie waar ze zo goed zijn in het voorkomen van doorbraken. Nou, donderdag stroomde het behoorlijk over in Hulst." Dat stond te lezen op het digitale KNVB-orgaan www.voetbal.nl. Foutje. Het ging niet om Hulst, maar om het Gelderse Horst! Vervol gens werd het bericht aange past: Hulst, een dorp nabij Er- melo RUG Kesler scoort weer een Tour-etappe Een week na de verloren WK-fmale in Zuid-Afrika liep KNVB-baas Henk Kesler gisteren alweer in Ax 3' Do- maines, fmishplaats van de Tour-etappe. „Mijn vrouw was niet blij", vertelde de Tuk ker, „maar dit tripje stond al langer gepland." Samen met Bert van Oostveen, die dit na jaar zijn functie overneemt, reist Kesler al een paar jaar naar Frankrijk. „Bert en ik proberen elk jaar een Tour-rit te scoren. Maar we wisten na tuurlijk niet van tevoren dat we zo lang in Zuid-Afrika zou den blijven." 'Bij Real ontbreekt de pianospeler' Manuel Pellegrini heeft het transferbeleid van Real Madrid fiks bekritiseerd. De Chileense ex-coach van de 'Koninklijke' zegt dat de club weliswaar de beste voetbal lers aantrekt, maar niet de spelers die men daadwerke lijk nodig heeft. „Ik heb er niks aan om een orkest te heb ben met de tien beste gitaris ten ter wereld, wanneer ik geen pianospeler heb", zei Pel legrini, die twee maanden ge leden bij Real werd ontsla gen. De 56-jarige coach kreeg zijn congé, omdat Real Ma drid afgelopen seizoen naast alle hoofdprijzen greep. Davy de Scheemaeker toont zich de slimste en de snelste i de Ronde van Philippine. foto f Lobke Berkhout is de nieuwe recordhouder in de olympi sche 470-klasse. De 29-jarige Noord-Hollandse veroverde gisteren voor de kust van Scheveningen haar vijfde gouden WK-medaille. Ze won er drie op rij met stuurvrouw Marcelien de Koning (2005, 2006, 2007). Na het zilver bij de Olympische Spelen van Peking 2008 beëindigde het topduo in goed over leg de samenwerking. In 2009 begon Berkhout met stuur vrouw Lisa Westerhof aan een nieuw avontuur. Tot ieders ver rassing won het nieuwe 'sprookjeskoppel', zoals het Water- sportverbond (KNWV) vorig jaar trots aankondigde bij de lan cering van het olympische project, meteen WK-goud in Dene marken. Met vijf wereldtitels is Berkhout nu de succesvolste 470-zeilsters ooit in de WK-historie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31