Zeeuwse armoe troef o Dirk Finders zoekt naar juiste 28 Sedoc en Keizer maken deel uit van grootste Nederlandse EK-ploeg Inhaalrace Schletterer bijna goed voor podium maandag 19 juli 2010 door Wilko Voordouw AMSTERDAM - Hoewel hij niet vol daan heeft aan de limiet, mag hor desprinter Gregory Sedoc volgen de week naar het EK atletiek in het Spaande Barcelona. In de race van de laatste kans klokte Sedoc een tijd van 13,72 seconden over de 110 meter horden, daar waar hij een tijd van 13,61 seconden had moeten lopen. Toch streek de selectiecommissie onder leiding van technisch direc teur Peter Verlooy met de hand over het hart: Sedoc is een toer- nooiloper, zijn vorm wordt met de dag beter en hij heeft een schat aan ervaring. Die eigenschappen maken de landmachtsergeant erg belangrijk voor de hele Nederland se equipe, die uit 36 atleten zal be staan. Hetzelfde geldt voor Jolanda Kei zer. De atlete, die in Amsterdam af rekende met twee jaar blessure leed, wordt op grond van haar prestaties toegevoegd aan de ploeg en zal deelnemen aan de zeven kamp. Voor de 25-jarige Keizer is dat een mooie opsteker: op de Olympi sche Spelen in Peking verraste ze vriend en vijand met een negende plaats. Sindsdien heeft ze geknokt om terug te komen. „Ik had er eigenlijk mee rekening gehouden dat ik pas in september weer een volledige meerkamp zou draaien, maar deze kans grijp ik met beide handen aan", glunderde ze. Ook worden twee neosenioren Niels Verwer (1500 meter) en Eve lien Dekkers (speerwerpen) aan het team toegevoegd op grond van de hoge verwachtingen die de Atle- tiekunie koestert. Verder wordt Femke van der Meij toegevoegd aan de 4x100 meterestafette. Die ploeg, die van 27 juli tot en met 1 augustus deelneemt aan het EK in het olympisch stadion van Barcelona is de grootste die de Ne derlandse atletiek ooit op de been heeft gebracht. Maar liefst drie teams maken deel uit van het 35-tal atleten. Het gaat om de 4x100 meterploeg vrouwen, de 4x400 meterploeg mannen en een ploeg van zes atleten die de mara thon lopen. Vier jaar geleden vero verde de marathonploeg het zilver in het landenklassement. De finaledag van het Nederlands kampioenschap, die gold als de wedstrijd van de laatste kans voor de atleten die naar het EK wilden, bracht in individuele zin geen nieuwe kwalificaties voort, althans op eigen kracht. Sedoc, die kampt met de naweeën van een scheur in zijn linkerhamstring, miste de li miet, en dat gold ook voor hink- stapspringer Fabian Florant, speer werper Björn Blommerde en 1500-meterloopster Adrienne Her zog. De 36 EK-gangers Mannen: Bram Som, Arnoud Ok- ken, Robert Lathouwers (800 me ter), Niels Verwer (1500 meter), Marcel van der Westen en Gregory Sedoc (110 meter horden), Erik Cadée (discuswerpen), Robbert Jan Jansen (polsstokhoogspringen), Martijn Nuijens (hoogspringen), Eelco Sintnicolaas en Ingmar Vos (tienkamp), Koen Raymaekers, Ro bert Ton, Hugo van den Broek, Pa trick Stitzinger, Rens Dekkers en Ronald Schroër (marathon), Joeri Moerman, Youssef el 'Rhalfioui, Dennis Spillekom en Björn Blauw hof (4x400 meter estafetteteam). Vrouwen: Jamile Samuel (200 me ter), Yvonne Hak (800 meter), Susan Kuijken (1500 meter), Hilda Kibet (10.000 meter), Monique Jan sen (discuswerpen), Denise Groot (polsstokhoogspringen), Bregje Crolla en Evelien Dekkers (speer werpen), Jolanda Keizer (zeven kamp), Esther Akihary, Anouk Ha gen, Loreanne Kuhurima, Jamile Sa muel, Kadene Vassel en Femke van der Meij (4x100 meter). door Roeland van Vliet AMSTERDAM - Sébastièn Schletterer is gisteren op het NK atletiek in Amsterdam als zesde geëindigd op de 800 meter. Hij finishte op ge paste afstand van Bram Som, de Europees kampioen die vrijdaga vond nog vierde werd bij een Dia mond Leaguewedstrijd in Parijs. Waar Som won in 1.47,21 secon den, klokte de Middelburger 1.50,82. Het verschil met de num mer twee, Hugo de Haan, bedroeg echter maar 71 honderdsten. Schletterer, die in de afgelopen we ken goede wedstrijden liep in Oor- degem en Heusden, finishte zater dag nog als eerste in zijn serie. Hij noteerde toen 1.53,45 en ging daar mee als vierde naar de eindstrijd. Daarin bungelde hij gisteren lange tijd aan de staart. Pas op 300 me ter van de finish, toen Som net een demarrage had geplaatst, be gon hij aan een inhaalrace. Uitein delijk kwam hij nog dicht bij het podium. Voor Jisca Docters (Atletiek Maas tricht) was er ook net geen ereme taal. De van origine Zeeuws- Vlaamse, die al diverse malen brons pakte op het NK, werd in het Olympisch Stadion vierde bij het speerwerpen. Haar verste af stand was 45,20 meter. Voor een podiumplaats had ze ruim twee meter meer nodig gehad. De overige Zeeuwse deelnemers in Amsterdam kwamen niet door de series van zaterdag heen. Victor Be- sters (Rotterdam Atletiek) klokte op de 110 meter horden 15,65 se conden en noteerde op de 400 me ter horden 55,86. Steven Nuytinck (AV'56) was op de laatste afstand een paar tienden sneller: 55,41. Wouter Jansen (Nijmegen Atle tiek) finishte op de 1500 meter in 4.00,59 minuten. Angelo de Meyer was zaterdag de beste zwemmer in Zeeuwse dienst op de 2500 meter vrije slag. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Niek de Ridder was zaterdag net terug van een vakan tie in Spanje. De zwemmer van Luctor et Emergo deed tijdens Luc- tor langs de Loskaai, de openwater- wedstrijd van zijn eigen vereni ging, nog wel mee op de 1000 me ter vrije slag, maar meldde zich daarna af voor het koningsnum mer. De Zeeuws-Vlaming achtte zich niet in staat een rol van bete kenis te spelen op de 2500 meter vrije slag. Op die afstand was het nu voor Zeeland armoe troef. De Ridder kan, mits hij getraind en in vorm is, meekomen met de vrijeslagspecialisten van buiten de provincie. In Sluis, waar in het laat ste weekeinde van juni het Zeeuw se openwaterseizoen begon, eindig- ,de hij als zevende op de 2500 me ter, op minder dan een minuut van de winnaar. Achter hem zat toen een gat van bijna drie minu ten. Zaterdag kon hij die lijn niet door trekken in het Kanaal door Wal cheren. In de ochtend finishte hij slechts als negende overall op de 1000 meter. Flij was met 12.34,55 minuten vijfde in de categorie se nioren, maar er waren ook vier jeugdzwemmers sneller dan hij. Eén van hen was de zeventienjari ge Angelo de Meyer van De Bruin vis, die een halve tel eerder bij het finishdoek was geweest. „Het ging zo slecht met Niek, dat hij zich heeft afgemeld voor de 2500 meter", meldde zijn trainer Thierry Potin. En omdat ook Son ny Corré (vakantie) en Charles Po- tin (ziek) ontbraken, speelde Zee land een bijrol op het hoofdonder deel van de dag. De eerste zwem mer in Zeeuwse dienst was weder om Angelo de Meyer. Zijn tijd van 34.02,00 was goed voor de zeven tiende plek. Maar hij is een Belg. Hij woont in Overslag (net over de grens bij Zuiddorpe) en zwemt bij De Bruinvis omdat „het zo'n gezel lige vereniging is". De eerste echte Zeeuw was zijn clubgenoot Alex Eversdijk, die met 34.44,98 meer dan vier minuten toegaf op de Noord-Hollandse winnaar. In de strijd om de Zeelandbeker staat De Meyer nu aan kop bij de vrije slag voor mannen en jeugd. door W5m de Vos PHILIPPINE - Dirk Finders, een elite renner uit het Duitse Herzogen- rath, heeft de grootste moeite om het juiste moment in de finale van een wielerwedstrijd te vinden. Za terdag in Philippine leek hij-op weg naar de overwinning met een solo in de slotfase, maar in de laat ste ronde werd hij toch nog achter haald en moest het in de spurt af leggen tegen de Belgische winnaar Davy de Scheemaeker en Marco Kuijvenhoven uit 's-Gravenzande. „Te vroeg weggegaan", oordeelde Dirk Finders na afloop. Nog maar enkele weken geleden overkwam de Duitser hetzelfde in een klimcri- terium in Limburg. Ook toen werd hij op het allerlaatste mo ment teruggepakt en ook toen gaf hij als uitleg dat hij te vroeg was ge gaan. Finders is een Duitse cou reur die uitkomt voor een Bel gische wielerploeg. „De organisa tie had onze club uitgenodigd om hier te komen rijden", verklaarde Finders zijn aanwezigheid in Phi lippine. In de slotfase moest hij ca pituleren voor Davy de Scheemae ker, een 23-jarige eliterenner uit Bassevelde die voor de eerste maal in zijn wielerloopbaan aan de start van een wedstrijd in Nederland verscheen. „Hier zijn de omlopen in het algemeen tamelijk kort ten opzichte van de Belgische, maar ik wilde het toch eens proberen. Mijn woonplaats Bassevelde ligt maar net over de grens. Gelukkig was er hier een omloop van twee ënhalve kilometer, dus viel het nogal mee. Maar mijn voorkeur heeft het niet", vertelde De Schee maeker. In de kermiskoersen in ei gen land komt hij doorgaans goed voor de dag. In Philippine behaal de hij immers al zijn vierde over winning van het seizoen. De 45e Ronde van Philippine werd beslist door een kopgroep van veertien man die zowat de ge hele rest van de deelnemers op een ronde achterstand reed. Pieter Israël uit Kruiningen was in het eerste deel van de koers de gang maker, won daarmee de prestatie- prijs en zorgde ook voor de tot standkoming van de kopgroep. On-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30