trainingsweek Wakeboarder Cosijn grijpt de wereldtitel Afzien op de klinkers in Waarde Paardekooper kampioen mountainbike Jong Ajax tegen Hoek en Oostkapelle Gaby Demanet maandag 19 juli 2010 door Roeland van Vliet NEUBRANDENBURC - De Vlissinger Rens Cosijn heeft zaterdagavond voor een sensatie gezorgd in het Duitse Neubrandenburg. De 33-ja- rige Walchenaar werd wereldkam pioen kabelwakeboarden bij de Rens Cosijn masters. Tijdens de wedstrijd voor dertigplussers ging er nauwelijks iets mis met Cosijn, die steeds op zijn board bleef staan en goede 'tricks' liet zien. Hij won zijn kwali ficatieronde met 83,00 punten en eindigde met 75,56 punten ook als eerste in zijn halve finale. Daar door ging hij samen met zes Duit sers en één Fransman door naar de eindstrijd. Daarin kreeg hij van de jury 78,33 punten, waarmee hij al zijn concurrenten achter zich hield. Voor Cosijn, die naast actief wake boarder ook bondscoach is, is het zijn eerste wereldtitel. Voor de Middelburgers Dirk Gideonse en Dennie Sturm was geen finale plaats weggelegd. Zij waren in de klasse 'open men' niet goed ge noeg in hun series en slaagden er ook niet in via de herkansingen de finaleronde te bereiken. MALMEDY - Bij het Belgisch kam pioenschap mountainbiken is Da niël Paardekooper eerste gewor den bij de amateurs B. Halverwege de zware klim kwam Paardekoo per aan de leiding. De coureur uit Oostkapelle stond die niet meer af Omdat het bij de amateurs B om een open kampioenschap ging, mochten er ook buitenlanders meedoen. Paardekooper had bij de aankomst 35 seconden voorsprong op de Belg Pieter Gyzel. Damien Honders maakte het podium com pleet. Broer Alexander reed een sterke wedstrijd en eindigde op een negende plaats. Broer Nehe- mia reed eveneens in de top tien maar reed al vroeg in de wedstrijd lek. Hij moest de wedstrijd vroeg tijdig verlaten. Het parcours in Mal- medy wordt gezien als een van de meest technische parkoersen van België, met vele steile klimmen. 'De komende weken zullen we de basis voor de competitie moeten leggen. Dat zal moeten gebeuren via trainingen, oefenwedstrijden en daarnaast zal ook aan de teambuilding gewerkt moeten worden.' door Jan Oagevos HOEK - De bereidheid was groot, maar de benen voelden zwaar. Hoek sloot zaterdagavond een in tensieve trainingsweek af met een o-o-gelijkspel tegen Standaard Wetteren. „We mogen hier niet te veel conclusies aan verbinden", zei oefenmeester Gaby Demanet na af loop. De Belgische oefenmeester gunde de 21 beschikbare spelers allemaal speeltijd tegen de Belgische twee deklasser. Alleen Hoessein Bou- zambou (ziek), Rogier Veenstra (herstellende van een blessure) en Djuric Ascencion (vakantie) ont braken. Ascencion, afkomstig van IJsselmeervogels, keertwoensdag terug, maar of hij ook daadwerke lijk op het trainingsveld zal ver schijnen is nog maar de vraag. De middenvelder heeft al laten door schemeren dat hij de afstand van zijn woonplaats Amsterdam naar Zeeuws-Vlaanderen toch wel erg groot vindt. Ook zonder Ascencion heeft De manet ruime keus. „We hebben een stevig voetballend geheel", zei de trainer zaterdagavond. „De ko mende weken zullen we de basis voor de competitie moeten leggen. Dat zal moeten gebeuren via trai ningen, oefenwedstrijden en daar naast zal ook aan de teambuilding gewerkt moeten worden. We heb ben immers veel nieuwelingen bin nen de selectie." Demanet stuurde tegen Standaard Wetteren zijn spelers zonder al te veel opdrachten het veld in. Het was vooral een kwestie van ritme opdoen. „De balcirculatie zal in elk geval omhoog moeten", consta teerde de Belg naderhand. Hoek maakte in verdedigend op zicht een degelijke indruk en gaf nauwelijks kansen weg. Centrale verdediger Jos van Nieuwstadt (af komstig van Cambuur Leeuwar den) was een rots in de branding. Hij was sterk in de lucht en rustig aan de bal. Van Nieuwstadt was voor de pauze ook dicht bij de 1-0, maar zijn kopbal uit een corner werd uit het doel getikt door keeper De Vroe van Wetteren. Na de pauze had Hoek ook de bes te mogelijkheden, maar een schot van Ferry Alfons ging rakelings, over en verdediger Niels de Loof zag de bal na een dwarrelend schot op de lat belanden. Vanaf maandag traint bij Hoek Gianni Kimvwidi mee. De 20-jarige aan valler speelde het laatst voor Beve- ren en speelde in het verleden bij Terneuzen en Cortgene/JVOZ. Hij is afkomstig uit Zaïre. HOEK - Jong Ajax is de volgende te genstander van Hoek. De Amster damse ploeg speelt morgen tegen de Zeeuws-Vlaamse topklassen Het duel op sportpark Denoek in Hoek begint om 19.30 uur. Jong Ajax, dat onder leiding staat van Bryan Roy en Albert van der Dussen, belegt vanaf morgen een trainingskamp in Oostkapelle. De ploeg speelt twee oefenwedstrij den, morgen tegen Hoek en vrij dag tegen Oostkapelle (19.30 uur). Jong Ajax traint vanaf dinsdag da gelijks op de velden van Oostkapel le. De Amsterdamse formatie werk te dit weekeinde de eerste oefen wedstrijd van het seizoen af en won met 11-2 van tweedeklasser Lelystad'67. Het peloton in actie tijdens de wedstrijd in Waarde. foto Willem Mieras door Fred Rabout WAARDE - De skeelerwedstrijd voor het landelijk circuit in Waar de had zaterdag iets weg van de wielerklassieker Parijs-Roubaix. In het centrum van het dorp was het parkoers geplaveid met klinkers en die maakten de wedstrijd lood zwaar. 'Ze liepen voor geen meter', rie pen de skeeleraars in koor nader hand. Het leverde in alle categorie ën in elk geval schitterende wed strijden op. De massasprints ble ven uit, alleen de sterksten bleven overeind. In het A-peloton was het Ingmar Berga die zichzelf op zijn 26e ver jaardag een mooi cadeau bezorgde Na 66 slopende kilometers bleef hij de leider in het KNP Inline Cir cuit, Crispijn Ariëns, enkele centi meters voor. Voordat Berga op po dium mocht klimmen, had Niels Mesu er al gestaan. De Middelbur ger kreeg de bokkenpoot, de de prijs voor de strijdlustigste skeeler aar, overhandigd. De toppers uit het A-peloton stre ken dit seizoen al voor de derde keer op Zeeuwse bodem neer. Eer der al waren ze actief in Domburg en Yerseke. In Waarde bedroeg de afstand dit keer 66 kilometer. Niels Mesu zat in de negen man tellende kopgroep die na vijf ron den wegreed. „Ik zag Arjan Smit gaan en wist dat het spel begon", zei Mesu naderhand. In die kop groep zaten naast Smit en Mesu onder anderen ook Ingmar Berga en de sterke Belg Frank Fiers. Het leek er op dat ze buiten schot zou den blijven, maar toen Crispijn Ariëns het tijd vond om een ver snelling hoger te schakelen, werd het beeld anders. Samen met Kar- lo Timmerman reed hij naar de ne gen leiders toe. Toen vervolgens Berga uit de kopgroep demarreer de, ging Ariëns mee. Rob Hadders probeerde nog aan te sluiten, maar men had vooraan duidelijk geen behoefte aan gezelschap. Berga won zo na Beilen zijn twee de wedstrijd op rij. Ariëns werd tweede, maar behield het leiderstri cot. Niels Mesu kwam uiteindelijk als twintigste binnen. Broer Erwin die het ploegenspel voortreffelijk speelde, werd veertiende. „Al mijn ploegmaten reden voor me dus zat ik klem", zei Erwin Mesu na af loop. Slechts 24 rijders overleefden de 'hel van Waarde'. Bij de vrouwen was het een inter nationale aangelegenheid. De Au stralische Brooke Lochland reed in het laatste rondje bij haar zes me devluchters weg en won afgete kend. Op het podium werd ze ge flankeerd door de Belgische leid ster in het klassement, Jessica Gau- desaboos (tweede), en Hilde Govaerts (derde). Er was trouwens nog een Zeeuw die werd gehul digd vanwege zijn strijdlust. Axe laar André van Espen werd bij de masters beloond. In de CMD-cate- gorie pakte eerder op de middag Yersekenaar Antwan Tolhoek de winst. Plaatsgenoot Anthony Janse eindigde als vierde, voldoende voor de eindzege in deze categorie waarvoor dit de laatste wedstrijd was. Rens Cosijn op weg naar de wereldtitel in Neubrandenburg. foto Karin Baptist/Wakeboardjournal Magazine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29