Lachwekkend steekspel in Pyreneeën TOUR DE FRANCE Schleck en Contador zijn alleen maar met elkaar bezig 24 en 25 26 en 27 Jol in belangstelling van Fulham Recordaantal atleten naar EK Barcelona PSV tast flink in de buidel voor Berg Ajax verliest oefenduel van Porto door Patrick Delait AX 3 DOMAINES - De oorlog tussen hem en Alberto Contador zou in de eerste Pyreneeënetappe naar Ax 3 Domaines pas echt beginnen, verklaarde Andy Schleck na de vrij- dagrit in Mende. De strijd die de Luxemburgse gele-truidrager had aangekondigd, werd gisteren he laas uitgevochten zonder munitie. Zonder zich te bekommeren om ritwinnaar Christophe Riblon en de andere concurrenten, probeer den Schleck en Contador elkaar op de 7,8 kilometer lange slotklim naar Ax 3 Domaines alleen maar in de luren te leggen met schijnma noeuvres. Het tactische steekspel tussen de twee tenoren, in het algemeen klassement gescheiden door 31 se conden, leidde bij de finish tot een status-quo, maar bovenal riep het vragen op over de angst die Schleck en Contador blijkbaar heb ben om elkaar werkelijk te testen. Rabo-ploegleider Adri van Houwe- lingen verwoordde het treffend. „De een is er niet gerust op omdat hij maar 31 seconden voorsprong heeft en de ander niet omdat hij nog 31 seconden achterstaat." Uit de paringsdans die Schleck en Con tador gisteren opvoerden op de Port de Pailhères en de slotklim naar Ax 3 Domaines sprak vooral onzekerheid. Het heeft er alle schijn van dat de twee overgeble ven favorieten voor de Tourzege niet alleen schrik hebben voor el kaar, maar dat ze minstens zoveel twijfelen over de slagkracht van hun eigen wapens. Contador en Schleck durven el kaar geen pijn te doen, maar uit angst om zichzelf te vergalopperen sparen ze ook zichzelf. Het pokerspel nam lachwekkende allures aan toen beiden zo lang naar elkaar gluurden dat Denis Mentsjov en Samuel Sanchez in de slotkilometers op hun sokken mochten wegrijden. Als echte baanwielrenners hadden ze even daarvoor zelfs een korte surplace gehouden, alsof ze er beiden nog een keer mee wilden benadruk ken dat ze in deze Tour tot elkaar zijn veroordeeld. „Ik heb een goed gevoel overgehou Alberto Contador (rechts) en Andy Schleck houden elkaar nauwlettend in de gaten. Op de laatste col van de dag ontstaat zelfs een heuse surplace. foto Guillaume Horcajuelo/EPA den aan deze rit. Dat zal voor Al berto anders zijn. Ik vond dat hij geen supersterke indruk maakte. Hij kon me er niet vanaf rijden. Dat geeft me vertrouwen voor de komende dagen", pokerde Schleck ook na de finish verder. Drie keer deed Contador een po ging om Schleck van zich af te schudden. Drie keer zat de kop man van Saxo Bank vliegensvlug op het wiel van de tweevoudige Tourwinnaar. Het was in de eerste van vier Pyre- neeënetappes de enige opdracht die Schleck zichzelf had opgelegd, bekende hij. „Ik heb volledig op het wiel van Alberto gereden. Dat was vandaag de beste tactiek, maar morgen (vandaag) zal ik een ander spel spelen. Deze Tour is een psy chologisch spel. Het is belangrijk om geen fouten te maken", aldus de gele-truidrager. Dat Contador en Schleck in deze Tour alleen nog met elkaar bezig zijn, bleek op de Col de Pailhères. Terwijl de helpers van Contador het tempo opvoerden, liet Schleck zich terugzakken tot bij de volgwa- gen van ploegleider Bjarne Riis. De Luxemburger haalde een bidon op, maar wilde vooral raad inwin nen. „Contador deed alsof hij niet goed was, maar dat was alleen maar om mij uit mijn tent te lok ken. Daar trapte ik niet in", zei Schleck die al vooruitkeek naar de tijdrit van zaterdag. Zijn huidige voorsprong van 31 se conden in het algemeen klasse ment zal niet volstaan, beseft Schleck. Hij heeft dus geen andere keuze dan aan te vallen. In de rit van vandaag en de don derdagetappe met aankomst op de Tourmalet zal Schleck niet meer met een kinderpistool, maar met echt artillerievuur voor de dag moeten komen om de Tour te win nen. Aan verbale slagkracht heeft ook Contador geen gebrek. Dat hij op Ax 3 Domaines geen tijd had kun nen terugpakken op Schleck, was voor de Spanjaard geen teken van onmacht. Nee, Contador voelde zich goed, alleen vond hij de klim naar het skioord niet steil genoeg om Schleck op de pijnbank te leg gen. pagina 22 en 23: Tour de France Argentinië weer een maatje te groot voor hockeyvrouwen Voetballers Hoek zijn vermoeid na eerste trainingsweek Maandag 19 juli 2010 Tip? sport@pzc.nl PORTO Volgens Britse media verhuist trai ner Martin Jol van Ajax nog voor de start van de competitie naar En geland. Onder meer Fulham en Newcastle United zouden de oefen- meester uit Scheveningen aan zich willen binden. Volgens de Engelse tabloid The Daily Mirror is de deal tussen Fulham en Jol reeds beklon ken. De Guardian meldt dat Jol hoopt op een nog grotere club. Ajax beweert dat een vertrek niet aan de orde is. Jol zelf bevestigde gisteravond dat er interesse is. AMSTERDAM De Atletiekunie vaardigt een recordaantal atleten af naar de Eu ropese kampioenschappen, die eind juli in Barcelona worden ge houden. Liefst 36 atleten maken in de Catalaanse stad hun opwach ting. Ondanks dat er tijdens de na tionale kampioenschappen in Am sterdam geen atleet in slaagde een limiet te halen, kreeg de ploeg gis teravond uitbreiding met negen at leten. pagina 28: Sedoc en Keizer maken deel uit van EK-ploeg EINDHOVEN PSV heeft alles uit de kast gehaald om dit seizoen de landstitel te her overen. Afgelopen weekeinde werd ook Marcus Berg nog aan de selec tie toegevoegd. De komst van de Zweedse spits vergt een forse financiële inspan ning, maar volgens algemeen direc teur Tiny Sanders moeten er 'ver antwoorde risico's' worden geno men om het kampioenschap bin nen te halen. Berg is voor één jaar gehuurd, zon der optie tot koop. PORTO In de voorbereiding op het nieuwe seizoen heeft Ajax gisteren in een matig duel met 1-0 verloren van FC Porto. Een fout van invaller-keeper Ken neth Vermeer in de twaalfde mi nuut luidde het enige doelpunt van James Rodriguez in. Ajax is met slechts zeventien man afgereisd naar Portugal waar het een trainingskamp heeft belegd. Veel spelers genieten nog van een vakantie nadat zij op het WK in Zuid-Afrika actief zijn geweest. TOUR DE FRANCE Het laatste nieuws over de Tour de France vindt u op onze website: www.pzc.nl/tourdefrance STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23