Walcheren viert de zomer met twee 12 zee Jan Matthijsse wint ringrijden Westkapelle FESTIVALS Southpark in Middelburg en Groove to Chill in Vlissingen maandag 19 juli 2010 door Sjaak Janse westkapelle - Jan Matthijsse uit Meliskerke heeft zaterdag de zoge noemde WES-wedstrijd in West kapelle gewonnen. Aan deze ring- rijwedstrijd doen 45 deelnemers mee die 25 beurten rijden. Matthijsse was de laatste rijder die een ring van 38 mm miste. Dat ge beurde in de laatste beurt waar door hij nog moest kampen met René Provoost uit Domburg. Pro voost miste de 26 mm ring en zo werd lan Matthijsse de verassende winnaar. Er waren tien rijders die de laatste tien ringen staken en mochten kampen om de zes wisselbekers. Cor Janse uit Souburg kwam als winnaar uit de bus. Hij liet Coen Minderhoud (tweede) en Ronald Geertse (derde) achter zich. De pollepel die in Westkapelle over vier beurten verreden wordt, werd gewonnen door Coen Minder houd uit Domburg. Agenda ZRV: 21 Juli, Oostkapelle Camping Ons Buiten, 18.30-21.00 uur; 23 juli, Aagtekerke Sjezenrijden, 17.00-21.00 uur; 24 Juli, ringrijden Zoutelande en Domburg, sjezenwedstrijd Grijps- kerke en jubileumdag Gapinge. door Miriam van den Broek middelburg - Het ene festival is misschien wel het meest complete uit de regio. En het andere is juist voor een heel specifieke doel groep. Toch hebben het South park Festival in Middelburg en het techno-festival Groove to Chill in Vlissingen ook een overeenkomst. De sfeer op beide feesten was za terdag uitermate relaxed. Op het Meiveld in Middelburg ge noten zaterdag duizenden men sen van muziek, een biertje, het zonnetje en elkaar. Met zo'n uitge breide programmering was er echt voor elk wat wils. Rock 'n' roll, dance, Afrobeat, pop, jazz en Bal kan beats. Verder waren er demonstraties volksdansen, een diabolo-work- shop, kindervoorstellingen en er kon getennist, gevoetbald of ge sprongen worden op een trampoli ne of luchtkussen. Volgens organisator Tesse Sonne- mans waren er meer bezoekers dan de afgelopen jaren. Een aantal durft ze niet te noemen. Maar twee jaar geleden waren dat er al 7500. Daarmee is het evenement de oorspronkelijke bedoeling als buurtfeest voor Middelburg-Zuid al lang en breed ontgroeid. Bezoe kers komen inmiddels vanuit de hele provincie en uit België. Ook deze derde editie van het Groove to Chill-festival was nog t beter bezocht dan vorig jaar. „Toen waren er 870 mensen. Dit jaar zijn dat er meer dan dui zend", zegt organisator Louk Pe perkamp. „Alle extra's die we heb ben toegevoegd, zoals het verster ken van het house- en technopro- gramma, hebben hun vruchten af geworpen." Op het grote grasveld aan de Eer ste Binnenhaven in Vlissingen, met de schepen en boeien op de achtergrond, kon het publiek tien uur lang kiezen uit drie podia. De echte keiharde beats waren te horen in een grote tent. En hoe wel het daarbinnen niet heel erg druk was, gingen de liefhebbers van die stroming wel helemaal uit hun dak. Maar ook bij het hoofdpodium zat de stemming er goed in. Stilstaan, bleek, net als voorgaande jaren, on mogelijk. Het optreden van Barrence Whitfield The Seatsniffers op het Southpark De spannende show van Kamal de Slangenbezweerder op het Southpark Festival. Festival had een ontnuchterende, maar hilarische ontknoping. In een ontspannen setting dansten zaterdagavond zo'n duizend bezoekers aan het festival Groove to Chill aan de Eerste Binnenhaven in Vlissingen op Een initiatief van Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een paar schoenen van Ziengs t.w.v. 100,-! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12