Vlamingen ontdekken Walcheren CHERFi 12 en 13 f| JL ALt\j II 14 en 15 TOERISME Belgen blijven langer Met de wind in de zeilen Ramkraak bij BCC de Mortiere Grote zoekactie na melding vermist kind op strand van Oostkapeile almanak Erewoord Maandag 19 juli 2010 Walcheren viert de zomer met twee unieke feesten 4 Kevers in allerlei modellen sieren Middelburgse Markt Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Steeds meer Vlaam se toeristen ontdekken Walcheren, aldus Ruurt van der Weel van de VW Walcheren en Noord-Beve land. Ook Patricia Pleijswijk van camping Ons Buiten in Oostkapei le merkt dat steeds meer Vlamin gen bij haar boeken. Tot voor kort kwamen Vlamingen vooral voor een dagje naar Walche ren en keerden ze 's avonds terug naar huis om eventueel de volgen de dag nog eens terug te keren. Van der Weel ziet echter dat Vlaamse gasten steeds vaker ook een of meer overnachtingen boe ken. Pleijswijk beaamt dat. Het valt haar op dat velen naar de Wal- cherse kust komen om te fietsen. Tom Pauwer van camping Oranje zon in Vrouwenpolder geeft aan dat op zijn bedrijf het aantal Vla mingen nog steeds zeer beperkt is in vergelijking tot Nederlandse en Duitse gasten. Hij is echter wel zeer tevreden als hij kijkt naar het aantal mensen dat tot nu toe bij hem heeft geboekt. Hij voorziet een zeer goed seizoen omdat het aantal boekingen nu al hoger ligt dan een jaar geleden. „En vorig jaar was al goed." Van der Weel benadrukt ook dat het zomerseizoen van 2009 zeer goed was voor de Walcherse re creatiesector. Vooral omdat door de vakantiespreiding in Duitsland en Nederland het hoogseizoen on gekend lang was. „Dit jaar is er minder spreiding", aldus de woord voerder van de regionale VW. Piet Hamelink (Roompot) merkt dat daardoor het aantal boekingen voor nu nog wat beperkt is. Er zijn volgens hem dan ook nog veel open ruimtes op de verschillende parken en campings van zijn be drijf. Uit zijn contacten met de re creatiesector en van de mensen die via de VW boeken krijgt hij echter voldoende signalen om te voorspellen dat ook 2010 een goed seizoen wordt. Pleijswijk geeft ook aan dat haar camping een goed seizoen tege moet gaat. „Voor de caravans zit ten we vanaf volgende week tot eind augustus helemaal vol." Haar kampeerterrein is iets korter volgeboekt. „Vanaf 24 juli tot en met de tweede week van augus tus." Volgens Pauwer zijn het goede weer van vorig jaar en deze perio de er de oorzaak van er nu veel ge boekt wordt voor een vakantie langs de Walcherse kust. VEERE - Alleen aan het begin van de dag regen de het even. Maar verder was het zaterdag een perfecte dag voor de Hendrik Willem van Loon Hardzeildag op het Veerse Meer. Zo'n veertig hoogaarzen, hengsten, schouwen en schokkers namen het tegen elkaar op tijdens de jaarlijkse wedstrijd van rond- en platbo dems. De schepen, die voor een groot deel stammen uit de eerste helft van de twintigste hardzeildag werd voor de achttiende keer ge- eeuw hadden een mooie stevige wind in de houden door de Stichting Behoud Hoogaars, zeilen. Maar volgens de spreekstalmeester kijk op pzc.nl/walcheren voor een video had het best nog harder mogen waaien. De van de hardzeildag. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In de nacht van vrij dag op zaterdag is er een ramkraak gepleegd bij elektronicazaak BCC op het ZEP-terrein in Middelburg. Een personenauto met Belgisch kenteken had omstreeks 04.35 uur eerst een paaltje omver gereden en was daarna in de winkel terecht ge komen. Volgens de politie is er een flink aantal goederen gestolen. De zaak is nog in onderzoek. OOSTKAPELLE - De politie en de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij hebben gistermid dag in Oostkapeile een grote zoek actie opgezet voor een negenjarig meisje uit Duitsland. Het meisje ging omstreeks 13.00 uur zwemmen ter hoogte van strandpaviljoen De Piraat in Oost kapeile, maar ze keerde niet terug. Het nietsvermoedende meisje is rond half vijf gevonden op een «89«4»e»»eee springkussen bij Breezand. Ze was de tijd vergeten. Voor de zoekactie zette de KNRM drie boten en een hulpverlenings voertuig voor op het strand in. De Strand reddingsbrigade verleen de assistentie met twee boten en twee strandvoertuigen. Daarnaast werd een vliegtuigje van Rijkswaterstaat ingezet om de zoekactie vanuit de lucht te onder steunen. Tip? redactie@pzc.nl Ooitheel lang geleden, toen ze zelfs nog niet getrouwd waren had hij het haar plechtig beloofd. Zijn vrouw zou nooit hoeven werken, hij zou de kost verdienen en voor haar zorgen. Padvinderseed, erewoord. Het liep - zoals zo vaak - ietsje an ders. Voor hij aan de slag ging had zij al lang een baantje, en dat heeft ze ook toen de kinderen kwamen altijd aan gehouden. Vorige week was het eindelijk zo ver: na 36 jaar noeste arbeid in de zorg, een stuk ouder maar vooral wijzer, zette ze er definitief een punt achter. Het was mooi geweest. Die historische dag keek hij haar 's morgem liefdevol aan en zei: Je weet schat, het kan even duren, maar ik ben altijd een man van mijn woord geweest. Ze zijn nog bij elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11