In het spoor reizen. 4 H Op zoek naar Saskia Hoog, hoger, kermis - Beleef in Düsseldorf de Grootste Kermis aan de Rijn Hotel arrangement reizen@wegener.nl I 024-3650360 Zaterdag 17 juli 2010 Pippi Langkous is een van de vele creaties van Astrid Lind- gren. De avonturen van het vrijgevochten meisje spelen zich af in en rond het Zweed se Vimmerby. Tegenwoordig kun je daar fietsend in de voetsporen van Pippi treden. door Bert Sitters Van de mini-luchthaven van Linköping is het ge makkelijk wegfietsen naar de stad. De levendi ge universiteitsstad staat bekend als dé fietsstad van Zwe den. Dwars door Linköping stroomt de Stangan als onderdeel van het Kinda Kanal: een 80 kilo meter lange waterroute, waarbij meren en rivieren door stukjes ka naal met elkaar verbonden zijn. Het Kinda Kanal was ooit een be langrijke verbinding voor de hout transporten, maar nu is het sys teem met vijftien sluizen aantrek kelijk voor de pleziervaart. Buiten de stad sluiten reuzen van naaldbomen ons in. Tussen de bo men fietsend, krijgen we regelma tig uitzicht over een meer. Verder maakt een zee van bloemen het landschap kleurrijk. We hebben de weg bijna alleen, slechts een www.blooming-hotels.com www.museumkranenburgh.nl Reageren? redactie.reizen@wegener.nl re luchten, donkergroene bossen, smaakvolle rietgekapte villa's: Bergen is statig en tijdloos. Hier wordt de her innering bewaard aan het burgemees tersechtpaar Van Reenen, dat rond 1900 iedere kunstenaar van naam en faam, van architect Berlage tot schilde res Charley Toorop naar Bergen kreeg. De imposante villa van de Van Ree- nens, Huis Kranenburgh, is tegenwoor dig een museum. We lopen van de ene zaal naar de andere en genieten van schilderijen van de Egmondse school, gemaakt door Amerikanen die rond 1890 om onnaspeurlijke redenen in het Hollandse dorpje verzeild raak ten. Huis Kranenburgh is het start punt van de wandelroute die we van het hotel meekrijgen. We kunnen kie zen uit een kunstroute die langs gale ries voert, een architectuurroute en een literaire wandeling. We hebben zin in schrijvers. Adriaan van Dis is in Bergen geboren, de thrillers van Saskia Noort spelen zich hier af Maar het loopt, letterlijk, anders. Van Dis en Noort zijn kennelijk te licht (en wel licht te levend) voor de wandelroute. We worden langs panden en plekken geleid waar literaire giganten als P. C. Hooft en Slauerhoffhun sporen heb ben nagelaten. Als rode draad fungeert Adriaan Roland Holst, die een groot deel van zijn lange leven (1888-1976) in Bergen doorbracht. Dat is leer zaam, want we weten weinig van deze Prins der Dichters, afge zien van zijn one-liner 'Het geeft te denken dat huwelijk alleen rijmt op 'gruwelijk' en 'afschuwelijk'. We komen langs een poort waar een in keramiek gevat gedicht van Roland Holst hangt. Ook passeren we het huis waar hij woonde, het museum waar zijn wandelstok wordt bewaard en restaurant Het Huis met de Pila ren, waar hij zijn vaste plaats had. Schuin daar tegenover is brasserie Fabels, waar we genieten van cappuccino en verse muntthee met honing. Aange naam geroezemoes klinkt om ons heen. We maken nog een uitstapje naar de charmante Eerste Bergensche Boekhan del, waar kunstenaars exposeren. Tijdens ons bezoek hangen er houtsne- des aan de muur. Wie Saskia Noort zoekt, vindt haar hier. Gelukkig. Een serie over bijzondere acti viteiten met een overnach ting in eigen land, voor jong en oud, voor rustzoekers en actiezoekers. Het valt niet mee om een kunstwan deling te maken als je logeeradres pure verwennerij is. door Lindy Jense Goed idee, een paar dagen cultureel bijtanken in een mooi Hollands natuurge bied. Maar hoe handig is het als je hotel zo comfor tabel is, dat je er niet meer uit wil? Zwetend zitten we tegenover elkaar op houten bankjes. We hebben de be schikking over een spa-kamer in hotel/conferentieoord Blooming in Bergen. De kamer heeft ecologisch bedlinnen, maar ook een infrarood- sauna. Door een raampje kijk je van uit de sauna naar de fraai aangelegde tuin of desnoods naar de televisie. Na een half uurtje opwarmen, is het lek ker om bij te komen op de ligstoelen van ons privéterras. We zouden ook een duik kunnen nemen in het hotel zwembad, als we onze zwemkleding niet vergeten waren. Daarom gaan we toch maar eens Bergen verkennen. Het Noord-Hollandse dorpje ademt nog grotendeels de sfeer die kunste naars een eeuw geleden al deed ko men. Helde- *u.. De metropool aan de Rijn stijgt van 17-25 juli 2010 tot duizelingwekkende hoogten. Al voor de 109e keer vindt hier de Grootste Kermis aan de Rijn plaats, tegen de mag nifieke coulissen van de oude binnenstad. Een absoluut hoogtepunt is het majestueuze vuurwerk op 23-07 bij het invallen van de duisternis om ca. 22,30 uur. Bezoek de Grootste Kermis aan de Rijn en beleef een weekend vol afwisseling'met het hele gezin. Meer informatie vindt u op: www.duesseldorf-kirmes.de Het volgende is bij de prijs inbegrepen: 1 overnachting incl. ontbijt gratis rit met het reuzenrad Expo Star 1 Düsseldorf WelcomeCard 1 Düsseldorf informatiepakket (verkrijgbaar in de H Tourist-lnformationen). Dit arrangement geldt op aanvraag en voorzover beschikbaar. verkrijgbaar vanaf 52€pP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72