de monsters monddood ZIEN 23 reizen ■Rfot -f- HOREN SURFEN DAGJEUITDAGJETHUIS '\'S wat zien we onderweg met een M H H Jörgen Raymann Tff reizen@wegener.ni 024-3650360 Zaterdag 17 juli 2010 t -1 Taal daarentegen is een schier on uitputtelijke spelletjesbron. Geef de kinderen bij toerbeurt een let ter uit het alfabet en laat ze een mi nuut lang opnoemen wat ze bui ten zien dat met die letter begint. Een punt voor elk goed woord. Of laat ze binnen een bepaalde tijd zo veel mogelijk dieren, landen, ste den, films, popsterren of wat dies meer zij opnoemen, die met een bepaalde letter beginnen. De (wat oudere) kinderen spreekwoorden aflaten maken, brengt het reisdoel ook al weer flink wat kilometers dichterbij. Cijfers doen het ook pri ma onderweg en wat te denken van een kwis? De jeugdvariant van Triviant is daar handig voor, maar de ouder die de nodige voorberei dingstijd over heeft voor een oase van rust op de achterbank, kan zelf vooraf ook vragen verzinnen. Voordeel: je kunt de vragen ook af stemmen op de jongste kinderen. Maar zorg natuurlijk wel dat je de antwoorden ook kent... Nou, zo zit er bijna ongemerkt al een flink deel van de reis op. Maar pas op, dat is geen garantie voor blijvende pais en vree op de achter bank. Spelletjesmoeheid, files, ver moeidheid en warmte kunnen de latente monsters in uw kinderen alsnog doen opstaan. Wat doe je dan? Stop een uurtje, gooi ze in een meertje om af te koelen en be gin bij het verder rijden met een wedstrijdje slapen. Wie het eerst wakker wordt, krijgt een cadeau tje. Maar daarvoor moet je natuur lijk wel eerst in slaap vallen... Met een beetje geluk ontwaken ze pas op de plaats van bestemming. 'Zijn we er al? Hè, jammer.' Yq' Reageren? featureredactie@wegener.nl ZOMERFEESTEN Er is nog geen centimeter gewandeld, maar dat kan niet verhinderen dat er vanaf vandaag al weer volop wordt gefeest in Nijmegen. De jaarlijkse Vierdaagse staat immers op stapel en dat gaat zoals altijd gepaard met een week lang feest in de binnenstad, die voor de gele genheid is omgetoverd tot één groot open po dium. Het programma liegt er niet om: straat- theater, veel kindervoorstellingen, optredens van onder meer Caro Emerald en Waylon en zeven dagen lang het dancefestijn Matrixx at the Park. En nog veel en veel meer. m www.vierdaagsefeesten.nl DANSEN Wel verzot op dansen, maar dit keer geen zin of tijd om er op uit te trekken? Er naar kijken of luisteren is vandaag ook een optie. In recrea tiepark Aquabest in Best bij Eindhoven is voor de vijftiende keer het dancefestijn Extrema Outdoor, dat ooit begon met 1.500 bezoekers en waar tegenwoordig bijna 50.000 liefheb bers opdraven. Wie er niet bij is, kan het vol gen via televisie, radio en internet. Op Neder land 3 is er van 23.20 uur tot 01.25 uur een re gistratie, Radio 3 FM besteedt er aandacht aan van 22.00 tot 06.00 uur en vanaf 18.00 is er BNN's Extrema Outdoor Magazine op www.bnn.nl. www.extrema-outdoor.nl m Extrema Outdoor. gekleurde bal te draaien. Denk goed na, ga op zoek naar het parcours en kom tot het enig juis te resultaat. Goed voor uren spelplezier, zo be looft de maker. Prijs: 12,95 euro. Turbo Mind Twister. foto GPD www.smart.be foto Van de Meulenhof HERSENBREKER Liever actief met het brein dan met het lijf? Probeer dan de Turbo Mind Twister, een va riant op de aloude kubus van Rubik, waarbij het de bedoeling is dat alle auto's op het juiste kleurvak worden gezet. Ie kunt 'rechtdoor rij den' of van baanvak veranderen door aan de SUPERSPION Lekker toch om na de vermoeienissen van de de dag 's avonds op je gemak in een bioscoop stoel onderuit te zakken en het verstand eens heerlijk op nul te kunnen zetten. Zoals bij Knight and Day, de actiekomedie die deze week in première is gegaan. Het leven van de eenzame Cameron Diaz wordt op kop ge zet door een onschuldig lijkende blind date. Superspion Tom Cruise neemt haar mee op een gewelddadige wereldreis om een batterij te beschermen die de sleutel bevat tot een on eindige krachtbron. Entertainer Jörgen Raymann foto CPD www.knightanddaymovie.com Krant, televisie, radio, weekbladen of toch liever internet? Wie gebruikt welke media en waarom? Deze week: TELEVISIE „Ik ben geen intel lectuele tu-kijker, kijk geen 'No va' of 'EénVandaag', maar wel comedy- en crimeseries. 'That 7o's show', 'Scrubs', 'Law or der'. 'The big bang theory' kijk ik via internet. Van The office' word ik niet warm. Niet my kind of comedy." RADIO „In de auto luister ik altijd naarBNR. Zij zijn heel straight in hun nieuwsgaring. Als ik geen zin in geleuter heb, zet ik Sky radio op. Op vrijdag avond luister ik thuis wel eens naar Radio Veronica." TIJDSCHRIFT „Twee keer pet- jaar ga ik naar Suriname en dan koop ik Story, Privé, Week end en Party. Alles in twee- voud, voor twee tantes in Surina me. Zelf lees ik geen tijdschrif ten. Vroe ger vond ik Revu leuk, maar de ar tikelen be vatten toch de mening van de jour nalist. Wat moet ik daarmee? Ik heb mijn eigen mening al." KRANT „Met alle respect: de papieren krant vind ik achter haald. Alle abonnementen, we hebben het AD gehad en Het Parool, heb ik anderhalfjaar geleden opgezegd. Niet dat ik zo heel milieubewust ben, maar die papierrotzooi in huis is onzin. Ik lees alles via inter net, mijn overall mediabron. Het internet heeft zo veel moge lijkheden, ik begrijp niet waar om traditionele media daar zo krampachtig op reageren. Infor matie hoeft niet gratis te zijn. Ik ben bereid er voor te betalen als het een beetje redelijk is." INTERNET „Internetten doe ik met mijn iPhone, maar mijn laptop heb ik ook de hele dag bij me. Daarop facebook ik en speel ik 'FarmVille of Treasure Isle', of hoe die spellen daar ook heten. Ik ben verslaafd, op het pathetische af. Tot wel een uur per dag ben ik daar mee bezig. Het is niet zo erg dat ik 's nachts opsta om de koeien te melken, maar het komt voor dat ik mijn vrouw in paniek bel of ze even voor me wil oog sten. Ik heb vrienden die daar niks van begrijpen. Ik vind het gewoon een relaxte manier van ontspanning, zonder ge weld en zonder echt tot je knie ën in de modder te staan." Eline Besselink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71