binnenland 15 zijn bij WK Morres Zomer Voordeel 'Niet Fifa, maar Rijk verdient het meest' Sepp Blatter Uitzondering op stopgezette pgb-aanvragen Tekort aan opvang bedreigde vrouwen Werknemers in zorg kondigen acties aan Veel vakantiedrukte voor de boeg Inbrekers van 13 en 15 jaar opgepakt Financiële situatie bij tehuizen zorgelijk Vrouw krijgt nieuwe hartklep via hals Nieuw wapen voor commando's zaterdag 17 juli 2010 2018 2022 THE BIDDING NA7I01IS HOLLAND BELGIUM Sepp Blatter, voorman van de wereldvoetbalbond Fifa, of zijn opvolger krijgt vrij baan op de Nederlandse snelwegen als hij tussen de voetbalstadions reist. Dat staat in het zogenoemde bidbook van de Fifa, oftewel de voorwaarden. in de gaten tijdens het WK in Zuid-Afrika. Nederland garandeert de veiligheid in het hele land tijdens een mogelijk foto Olaf Kraak/anp tot meer dan 300 miljoen euro, is het laatste woord nog niet gezegd. In het standaard document van de Fifa staat dat Nederland en lokale overheden alle kosten zullen dra gen. In het Nederlandse aanbod zijn de woorden 'alle kosten' ge schrapt. Volgens Binnenlandse Za ken heeft dat te maken met de her- overwegingsvoorstellen om de rijksbegroting op orde te krijgen. Een van de voorstellen is om kos- if VAN DAMME C.S. l\ WQ GERECHTSDEURWAARDERS Uit het exploot d.d. 12-07-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Agnes Jean de Cock, wonend op een geheim adres, aan Mohamed Rashad Elsaid Mohamed el Hadidy, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de dagvaarding om op dinsdag 19-10-2010 om 10.00 uur in persoon of vertegen woordigd door een advocaat, te verschij nen ter terechtzitting van de Voorzieningenrechter in de Rechtbank Middelburg die alsdan in kort geding zal rechtspreken in een der. lokalen van het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen I: www.vandamme-holland.nl T: 0115 613651 F: 0115 694811 ten voor beveiliging van grote eve nementen door te berekenen aan de organisatie. „Daar valt een WK voetbal ook onder", zegt een woordvoerder. Het volgende kabi net moet beslissen of het het voor stel overneemt en dit in een wet vastlegt. Zo ja, dan kan een deel van de kosten voor beveiliging worden doorberekend aan de Fifa, KNVB of lagere overheden. Hoe wel het kabinet al heeft getekend den haag - Commando's kunnen als het nodig is voortaan meteen schieten zodra zij uit het water ko men. Het nieuwe wapen Heckler Koch 416 dat zij krijgen, hoeft niet eerst drooggemaakt te wor den zoals de Diemaco-karabijn die tot nu toe in gebruik was. Dat voor de vele garanties aan de Fifa kan Nederland zich toch nog terug trekken, bijvoorbeeld als de Fifa onredelijke eisen zou stellen. De komende maanden vinden onder handelingen met de Fifa plaats over uitwerking van het Neder lands-Belgische bod. Mochten de Lage Landen in december het WK krijgen toegewezen, dan wordt ook daarna nog over de uitwer king onderhandeld. heeft Defensie gisteren gemeld. De HK416 is op veel punten beter dan zijn voorganger, aldus het Korps Commandotroepen van de land macht. Het wapen kan alle soor ten 5.56 mm munitie schieten en is het voorzien van ultramoderne snufjes als laser- en lichtmodules. den haag - De Fifa lijkt op papier nogal hoge eisen te stellen aan de kandidaat-landen die het WK voet bal willen organiseren, beaamt Harry Been van HollandBelgium Bid, de organisatie die de kandida tuur van Nederland regelt. „Maar in de praktijk gaat het maar om twee zaken. De Fifa wil op voor hand uitsluiten dat ze belasting moet betalen over de verkoop van de televisierechten en de sponso- ringrechten." De wereldwijde op brengst hiervan wordt geschat op 2 miljard euro. Dat lijkt misschien veel geld, maar dat valt volgens Been mee. „Be denk wel dat de Fifa deze inkom sten maar eens in de vier jaar krijgt. In die andere jaren inves teert de organisatie wel in alle na tionale voetbalbonden." De wereldvoetbalbond zit vanzelf sprekend wel in een luxe positie. Been: „De hele wereld wil het toer nooi hebben. De Fifa kan makke lijk zeggen: Oh, wilt u niet aan on ze eisen voldoen? Voor u drie an deren." Maar volgens Been is er maar één echte grootverdiener bij het me- ga-evenement: het Rijk. Door de bouw van de stadions ontvangt zij btw, winstbelasting en inkomsten belasting. De toeristen die op het toernooi afkomen zorgen ook voor extra belastinginkomsten. Hoe dan ook, het Nederlandse voetbal zal ervan profiteren als het WK hier wordt gehouden, stelt Been. „Kijk naar Duitsland. Sinds dat land in 2006 het WK organi seerde, is de Bundesliga één van de sterkste competities in Europa." den haag - Voor bepaalde groe pen mensen die zorg nodig heb ben, blijft het toch mogelijk een persoonsgebonden budget (pgb) aan te vragen. Demissionair minis ter Ab Klink (Volksgezondheid) stelde eerder een stop in voor de budgetten waarmee mensen zelf zorg kunnen inkopen, maar maakt nu een paar uitzonderingen. Cliënten die zonder een pgb in een duurdere zorginstelling te recht dreigen te komen, mogen het budget toch blijven aanvragen. Ook maakt de minister een uitzon dering voor bewoners van instellin gen die met deze pgb's betaald worden. Het gaat onder meer om de zogeheten Thomashuizen, waar op kleine schaal gehandicapten verblijven. Pgb blijft ook mogelijk voor kinderen die na behandeling in een ziekenhuis nog specialisti sche zorg nodig hebben. BREDA De onderduikplekken voor vrou wen die in levensgevaar verkeren, zijn op, zegt directeur Jan de Werd van opvanghuis Valkenhorst in Bre da. Het is een landelijk probleem, zegt hij. Hij luidt de noodklok om dat het probleem tot dodelijke esca laties kan leiden. De Werd gaat maandag proberen om via woning corporaties tijdelijk extra geheime opvanghuizen te krijgen. ZOETERMEER Werknemers in de zorg gaan de ko mende tijd actievoeren voor een betere cao. Gisteren liep het ultima tum af dat de bonden aan de werk gevers hadden gesteld. De bonden willen behoud van koopkracht, wat neerkomt op 1,5 procent loons verhoging in een eenjarige cao. Werkgevers bieden 1 procent loons verhoging per jaar. De patiënt zal er voorlopig geen last van hebben. AMSTERDAM De komende weken wordt het druk met toeristen op de Neder landse luchthavens en op de Euro pese wegen. Dit weekeinde vertrek ken zeker een miljoen Nederlan ders naar hun vakantiebestem ming. Iets meer dan de helft heeft een buitenlandse bestemming, de rest viert vakantie in eigen land. Schiphol beleeft het drukste week einde van het jaar. BERGEN OP ZOOM Twee jongens van 13 en 15 jaar zijn in de nacht van donderdag op vrij dag opgepakt in hun woonplaats Bergen op Zoom. Ze worden ver dacht van een woninginbraak. Ie mand zag het duo rond half twee 's nachts via een muur naar het huis klimmen en belde de politie. Die trof het pand met geopende ramen aan, terwijl de bewoners niet thuis waren. De jongens ontkennen. DEN HAAG Het aantal verpleeg- en verzor gingshuizen dat verlies lijdt is in 2009 gehalveerd, maar hun finan ciële situatie blijft zorgelijk. Dat blijkt uit een analyse van de jaarre keningen door PriceWaterhouse- Coopers. Uit de gegevens blijkt dat vooral instellingen die thuiszorg verlenen het zwaar hebben. Het Rijk stelt in 2011 200 miljoen min der beschikbaar voor thuiszorg. MAASTRICHT Een 74-jarige vrouw heeft in het academisch ziekenhuis Maastricht (azM) een nieuwe hartklep gekre gen, die is geplaatst via de halsader. Het is volgens het azM een wereld primeur. De vrouw had al hartope raties ondergaan. Haar conditie was nu zo slecht, dat ze een com plete operatie niet zou overleven. Met deze techniek hoefde haar hart niet volledig stilgelegd te worden. www.morres.cort Bovendien hebben we Op- en Topruiming *Het voordeel is geldig op de hele collectie en is in de vorm van een wooncheque of de helft in directe korting op uw nieuwe order. Kijk voor de voorwaarden op morres.com of vraag ernaar in de winkel BA leder zijn woonplezier TIOPPGS WONEN Hulst [Zeeuws Vlaanderen] s Alle dagen open van 10 tot 18 uur, ook op zondag Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst Tel: 0114-388 388 Mail info@morres.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5