Nederland moet veilig 4 Voordelige VERRE REIZEN bij KRAS.NL! Paars Plus gaat komende week cruciale fase in Als Nederland het WK voetbal organiseert gelden veiligheids maatregelen voor de stadions, maar voor heel het land. Wie voor de kosten opdraait, is nog geen uitgemaakte zaak. Tuchtcollege: alternatieve arts moet stoppen zaterdag 17 juli 2010 den haag - De onderhandelingen over een Paars Plus-kabinet gaan vanaf maandag een cruciale fase in. Nadat de afgelopen weken alle moeilijke onderwerpen een aantal keer zijn besproken, moeten de on derhandelaars van WD, PvdA, D66 en GroenLinks komende week beslissen of Paars Plus er gaat komen of niet. Dat stellen in gewijden rond de formatie. De partijen verschillen van me ning over een aantal belangrijke onderwerpen. Zo wil de WD veel steviger en sneller bezuinigen dan PvdA en GroenLinks. Ook over de hypotheekrenteaftrek heeft het viertal verschillende ideeën. PvdA en D66 willen deze aftrek terug brengen, GroenLinks wil het uit eindelijk afschaffen, terwijl de WD 'niet wil morrelen' aan de be lastingaftrek voor huiseigenaren. Op het gebied van arbeidsmarkt, zorg en vervoer zijn eveneens gro te verschillen. De meningen zijn meer eensluidend als het gaat om onderwijs. De informateurs Uri Rosenthal (WD) en Jacques Wallage (PvdA) gaven bij het begin van de onder handelingen aan dat alle partijen streven naar een regeerakkoord op hoofdlijnen. De Kamer zou dan op de overige onderwerpen, de zo genaamde vrije kwesties, telkens meerderheden moeten zoeken. Paars Plus wil graag een kleinere ministersploeg. Volgens de infor- WK VOETBAL mateurs wordt al bij de onderhan delingen besproken wie op welk departement aan de slag gaat. Nor maal gesproken gebeurt dit pas op het laatst. Dit weekeinde nemen Mark Rutte (WD), Job Cohen (PvdA), Alexan der Pechtold (D66) en Femke Hal- serna (GroenLinks) afstand van het formatieproces. Pechtold gaat met familie varen in Friesland. Ook andere politici uit de vier for matieteams gaan er tussenuit of nemen tijd voor hun familie. Maandagochtepd om tien uur wor den de partijleiders weer in de Eer ste Kamer verwacht. PAUL KUSTERS Het kabinet heeft talloze ga ranties gegeven aan wereld voetbalbond Fifa voor de orga nisatie van een WK. Om de stadions komt een zo ne van twee kilometer waar al leen sponsoren reclame mo gen maken. den haag - Als Nederland, samen met België, de organisatie van het WK voetbal van 2018 of 2022 krijgt toegewezen, worden in het hele land veiligheidsmaatregelen getroffen. Dat blijkt uit de garanties die het kabinet aan wereldvoetbalbond Fi fa heeft gegeven in het zogenoem de bidbook. Een deel van de bevei- ligingskosten wordt mogelijk door berekend aan de organisatie. Het bidbook was tot nog toe ver trouwelijk, ook voor de Tweede Ka mer. Die heeft inmiddels van het kabinet opheldering gevraagd over alle toezeggingen. In de garanties waarvoor het kabi net heeft getekend staat dat 'alle benodigde' maatregelen moeten worden genomen om de veilig heid te verzekeren. Onder dege nen die moeten worden be schermd vallen niet alleen de Fi- fa-officials, teams en toeschou wers, maar ook 'alle andere indivi duen of entiteiten die enige betrok kenheid van welke aard ook de monstreren' bij het evenement. Die veiligheidsmaatregelen moe ten zich niet beperken tot binnen en rondom de stadions. Ook ho tels, vliegvelden, bus-, trein- en metrostations, mediacentra, par keerplaatsen, en routes van en naar de evenementen moeten wor den beveiligd. Evenals openbare plaatsen waar naar wedstrijden wordt gekeken en 'alle andere loca ties', ook buiten speelsteden of ste- Verplichtingen Verplichtingen die Nederland aangaat bij toewijzing van de W8<-organisatie: Stadions en infrastructuur worden verbeterd. Het Rijk treedt in over leg met gemeentes over een bijdra ge aan de kosten. De Fifa wordt gevrijwaard van elke claim, bijvoorbeeld over winstder ving. Visa worden gratis verstrekt aan deelnemers, sponsors en media. Buitenlanders die betrokken zijn bij het Fifa-evenement krijgen een werkvergunning. Daarbij wil de Ne derlandse regering in alle gevallen illegale immigratie voorkomen. Aan de Fifa gelieerde personen worden Vrijgesteld van alle Neder landse belastingen. Als dit door in ternationale wetten niet mogelijk is, zal de Nederlandse overheid als nog geld terugstorten. Nederland krijgt geen speciale wet tegen 'ambush marketing' om ac: ties zoals die met de Bavaria-jurk- jes tegen te gaan. Volgens de over heid volstaat de huidige wetgeving om sponsors van de Fifa te be schermen. den- die niet voor het WK van be lang zijn. RTL Nieuws, dat inzage in het tot nog toe vertrouwelijke bidbook heeft gekregen, meldt dat er een zone van twee kilometer rond alle WK-stadions komt, waar geen reclame is toegestaan door be drijven die geen Fifa-partner zijn. De Heineken Music Hall in Am sterdam zou hierdoor tijdelijk van naam moeten veranderen. Verder wordt voor Fifa-voorman Sepp Blatter de snelweg vrijge maakt als hij tussen de stadions moet reizen. De Fifa krijgt volgens •het bidbook exclusief de beschik king over het Krasnapolsky hotel in Amsterdam plus een groot aan tal andere hotels. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat voor de veiligheid verantwoordelijk is, heeft het kabinet 'geen gekke din gen' beloofd ten aanzien van de veiligheid. Dat de veiligheid in het hele land wordt gegarandeerd is 'iets dat we elke dag al doen'. Over de kosten van de veiligheids maatregelen, die kunnen oplopen den haag - De Haagse alternatieve arts Mayta Sickesz wordt uit het artsenregister geschrapt en mag zich niet meer uitgeven als dokter. Het Regionaal Tuchtcollege van Den Haag heeft dat deze week be sloten. De hoogbejaarde vrouwelijke dok ter ontwikkelde in de jaren zestig een eigen geneeswijze, de ortho- manuele therapie. 250 andere alter- natfeve artsen hebben haar metho de overgenomen. De vrouw werd door een patiënt aangeklaagd, die last van rugklachten en even- wichtsproblemen had. Sickesz oor deelde dat ze beginnende schizo frenie had, veroorzaakt door een scheve nekwervel. Volgens het col lege had Sickesz niet de juiste pa pieren om een diagnose te stellen op psychiatrisch gebied. Ze bracht de gezondheid van de patiënt on nodig in gevaar. Beveiligers houden het oranjelegioen kampioenschap. Zie www.kras.nl/36131 Zie www.kras.nl/25099 ZUID-AFRIKA Vertrekdata: 7/9 t/m 22/3 (2011) vele gegarandeerde vertrekdata! incl. KLM-vlucht, rondreis per bus, verblijf, ontbijt, excursies en Neder landssprekende reisleiding Classic South Africa; met o.a. Kruger NP, Swaziland, Zululand, Durban,Tuinen- route, Oudtshoorn en Kaapstad TIP: boek het optionele excursiepakket! Vertrekdata: 17/8 t/m 24/3 (2011) vertrekgarantie: 17/8,14/9 en 12/10! incl. vluchten, rondreis per bus, verblijf, ontbijt, excursies en Ned.spr. reisleiding een onvergetelijke 16-/17-daagse rondreis door het mystieke Peru, met o.a. Pisco, Arequipa, de Cafión del Colca, Cuzco, het wereldwonder Machu Picchu en Lima Zie www.kras.nl/25296 Zie www.kras.nl/25059 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantie winkel van JJJKjZen of Arke Prijzen zijti per persoon (en/ij anders vermo/d. Prijzen zijn exclusie! reservenngskosten en Calzimitaitenlonds Vertrekdata: 14/8 t/m 26/3 (2011) vertrekgarantie: 14/8, 4/9 en 9-16- 23/10 incl. vlucht, rondreis per bus, verblijf, vele maaltijden, excursies incl. entree gelden en Ned.spr. reisleiding Klassiek Cuba; met o.a. Havana, Trinidad, Pinar del R10, Santa Clara en stranddagen in Varadero Vertrekdata: 8/9 t/m 20/10 slechts 4 vertrekdata, weg=pech! incl. vlucht, rondreis per bus, ver blijf, excursies incl. entreegelden en Ned.spr. reisleiding Western Highlights; met o.a. San Francisco, Yosemite NP, Las Vegas, Bryce NP, Grand Canyon NP en Los Angeles waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4