Drie open avonden KNRM Westkapelle Eeuwenoude klokken kerk Kapelle zichtbaar Stappen door geulen in Land van Saeftinghe Musica Cordis speelt Scandinavisch werk zaterdag 17 juli 2010 Renesse Torenbeklimming Jacobuskerk, Dorpsring, 10 tot 13 uur. Strandconcert muziekvereniging Luctor et Emergo uit Renesse. Bij Strandpaviljoen Blasa Bloesa, eind Jan van Renesseweg, aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. Schoondijke Rondleiding in draaiende en of malende korenmo len op steen, Lange Heerenstraat 71. Tevens meel- verkoop. Van 11.00 tot 16.30 uur. Duur 20 min - 30 min. Entree: volwassenen 1,35 euro p.p. kinde ren 6-12 jaar 0,65 p.p. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1Rondleiding om 11 uur, 12.30 uur, 14 uur en om 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Stavenisse Braderie van S.C. Stavenisse, Voorstraat, hele dag. Terneuzen Dagje maritiem, 'een arrangement van Visserijmu seum Breskens en Portaal van Vlaanderen Terneu zen. Programma vanuit Terneuzen start om 11.00 uur. Dit arrangement kan ook vanuit Terneuzen worden gestart en de volgorde is dan. Bezoek Portaal van Vlaanderen waarna u naar Bres kens vaart ook langs de zandbank waar de zeehon den rusten. In Breskens bezoekt u het Visserijmu seum en wordt u rondgeleid. De dag eindigt met de terugreis per bus naar Terneuzen. Reserveren bij Portaal van Vlaanderen: 0115-616268 of info@portaalvanvlaanderen.nl. Re serveer tijdig want het aantal plaatsen in beperkt. Prijs 20.- euro p.p. Minder geschikt voor kinderen onder 4 jaar. Kinderen tot 12 jaar kunnen onder begeleiding van een volwassene mee. Zeevaartweg 11, 10 tot 16 uur. Veere Van Loon Hardzeildag Veere. Wedstrijd voor platbo demschepen op de rede van Veere en nautische markt. Gehele dag Vlake Yerseke Moer: natuur en geschiedenis. De ontstaansgeschiedenis van Zeeland laat zich goed zien in de Yerseke Moer, een hollebollig wei degebied. Het is het domein van talloze weidevo gels. De natuurgids van Het Zeeuwse Landschap vertelt er alles over. Laarzen zijn aanbevolen. Vertrek vanaf het werkschuurtje aan de Reeweg, langs Kanaal en onder Postbrug. Van 14.00 tot 16.00 uur. Vlissingen Vlissingen mag zich beroemen op één van de groot ste kermissen van Zeeland. Nog t/m 25 Juli. Centrum, gehele dag. Duin en strandtochten van wandelsportvereniging de Vrolijke Tippelaars. Er kan gewandeld worden over 5,10,15, 20 en 30 km. De start van de 20 en 30 km is van 9.00. tot 11.00 uur, overige afstanden van 9.00 tot 12.00 uur vanaf de Kanovijver, Burg. van Woecferenlaan. We wandelen over het strand, door de duinen en door het Nollebos, de 30 kilo meter loopt door tot Westkapelle, de 20 kilometer slaat af bij Zoutelande, de 15 kilometer houdt het vol tot Valkenisse er de korte afstanden gaan tus sentijds al terug richting Vlissingen. Westenschouwen Foto-puzzel-fietstocht 'Op de rand van water en land'. De fiet ser krijgt bij de start in Westen- schouwen tegen betaling van drie euro en een borg van twin tig euro een fotoboekje met daarin de parels van de Oosterscheldezuidkust van Schouwen-Duive- land. Door de route aan de hand van de foto's te rijden, rijgt de deelnemer de parels aan het snoer. Naast het fotoboekje krijgt de deelnemer wat ge reedschap mee, zoals een verrekijker, een strand en wadwaaier,een vogel- en plantengids, enz. Start vanaf 11.00 uur op het P-terrein bij de rotonde. Netvissen op het Noordzeestrand. Van 13.00 tot 15.00 uur. Speciaal voor de jeugd maar ook leer zaam voor de ouders. Met een sleepnet vissen in de Noordzee en de vangst bekijken. Kosten 1.00 euro per kind. Vertrek vanaf de Ecxursieschuur, Bos- wachterij, Kraaijensteinweg 140. Deelnemers moeten zich vooraf aanmelden bij VW Schouwen-Duiveland, Noordstraat 45 a, Burgh-Haamstede of telefoon 0900-2020233. Westkapelle, Walcheren Ringrijden XL. Folkloristische dag met Ringrijden, de Verenigingenmarkt, een Moeder en kind markt, en nog veel meer. Een dag voor het hele gezin. Markt en Zuidstraat, 10.00 tot 18.00 uur. Wissenkerke Folklore Muziek en Straat Festival. Oude tractoren die ringsteken, optreden van koren, boogschieten, kindervrijmarkt, pony rijden. Voorstraat, vanaf 11.00 tot 01.00 uur. IJzendijke 39e Folkloristische Dag IJzendijke. Vanaf 9.00 uur de hele dag met jaarmarkt en ambachten. Tevens Regionaal Amateur Jeugd Schilder Festival bij de De Hervormde Kerk uit 1612, de kerk is open. Om 9.30 uur optocht met ringrijderspaarden, ringrij- derssjezen en muziek. Verder ook aanspanningen met mensen in originele Cadzandse klederdracht. Om 10.00 uur opening van de Folkloristische Dag met Zeeuws-Vlaams volkslied. Om 13.30 uur con cert in de Hervormde Kerk van koor St. David's Minstrels en Muziekvereniging Geduld Overwint. Vanaf 20.00 uur openluchtconcert op de Markt. Zonnemaire Wandelexcursie, Slikken Bommenede. Vanaf 9.30 uur, met een gids van Staatsbosbeheer een wandel excursie maken bij de Slikken van Bommenede. Vertrek: picknick bank op de Zonnemairse Dijk. Kosten: 2,00 euro voor volwassenen en 1,00 euro voor kinderen. Yerseke Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke, hier ziet u (afhankelijk van het getijde) hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de ver werking. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voelen en zelfs rauw proeven... sinds 2000 bij ons een unieke ervaring! Prinses Beatrixhaven, 14.30 tot 16.00 uur. Zoutelande Beachvolleybaltoernooi, bij strand paviljoen De Branding. Wester- strand 1 en 2, 10.00 tot 17.00 uur. Er kan in de volgende catego rieën deelgenomen worden: 2-2 top dames/heren, 2-2 midden dames/heren, 3-3 dames/heren, 3-3 jeugd 12-16 jaar. Inschrijven en meer informatie vindt u op onze website: www.be- achvolley-zoutelande.nl/toernooi. Sjezenrijden Zoutelande. Traditionele sport met paard en wagen in klederdracht bij het Kustlicht, 17.00 tot 21.00 uur. ZONDAG 18 JULI Aardenburg St. Baafsrally, rit voor oude motoren van voor 1970. Start en finish bij Restaurant De Munck - Beekmanstraat 1. Tussendoor eten bij Boekie's Fri tuur. 6 euro p.p., 2 x consumptie. Beekmanstraat 1, gehele dag. Breskens Muziekconcerten in Breskens georganiseerd door Muziekvereniging Breskens/ Groede. Concert door muziekvereniging Meerdonk. In de muziekkiosk op het Spuiplein vanaf 15.00 uur. Yoga, 9.00 tot 10.00 uur, Beachhouse 25, duinover gang 25, Breskens Colijnsplaaf Scharrelen en snorkelen. Voor kinderen vanaf 8 jaar, onder leiding van een zeebioloog. Kosten 5,- euro inclusief gebruik wetsuit, snorkelmateriaal en schepnet. Aanmelden verplicht! info@oceanus.nl of 06-23242083. Strandje ten westen van de jachtha ven van Colijnsplaat, van 09.30 tot 11.00 uur. Hulst Verzamelmarkt op de Grote Markt. Gratis toegankelijk. Van 11.00 tot 17.00 uur. Zomerwandeling in Vestingstad Hulst. De gidsen staan om 15.00 uur bij de VW in Hulst klaar om u rond te leiden in deze stad. Kaarten a 3,00 per persoon zijn verkrijgbaar bij alle VW-kan- toren in Zeeland. Let op: er kunnen maximaal 12 personen per keer mee, dus meld u snel aan. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de VW Hulst via 0114-315221. Oostkapeile Met de imker meer bij Terra Maris. Kinderen gaan onder leiding van de imker op zoek naar bijen in de landschapstuin. Het is belangrijk dat de kinderen gesloten kleren dragen met lange mouwen, lange broek en sokken. Ze worden verkleed als echte im kers. Geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Maximaal 20 kinderen. Deelname: 4,25 euro per kind incl. museumbezoek. Om teleurstelling te voorkomen van tevoren aanmelden bij het museum: 0118 582620. Duinvlietweg 6, van 10.30 tot 12.00 uur. Ouddorp/Scharendijke Natuurtocht met boemeltrein, (tussen Ouddorp en Scharendijke) vanaf Port Zélande. Aanvang: 11.00 en 16.00 uur. Renesse Caribisch Speel Land met verschillende leuke spring en speelkussens. Rodeo Kameel, Hawaï kin derparadijs en een happende krokodil. Bij de kerk, 13.00 tot 17.00 uur. Retranchement/Cadzand-Bad Schattenjacht bij Strandpaviljoen De Zeemeeuw, duinovergang 1, vanaf 15.00 uur. Onderverdeeld in twee groepen (t/m 6 jaar en van 7 t/m 12 jaar). Gratis deelname. Parkeren en navigatie G. van Hoekestraat - Retranchement. Ritthem Excursie Fort Rammekens. U kunt onder leiding van een gids het oudste zeefort van West-Europa, Fort Rammekens, bezoeken. Naast een bezoek aan het fort zelf, wandelt u door het rondom gelegen natuurgebied met zijn kreken en bossen. De excur sie begint om 14.00 uur bij het fort aan de Ramme- kensweg te Ritthem. Schoondijke Tuned Carmeeting. Markt, 12.00 tot 18.00 uur. Spui Excursie in het Eiland van de Meijer. U kunt een kijkje nemen in het Eiland van de Meijer, waar de natuur sinds de herinrichting haar gang mag gaan. Verzamelen om 14.00 uur bij de molen van Spui. Aanmelden kan bij de gids, Ina van Harn, tel. 0115-562016 of bij boswachter Marijke Lieman 0117-306066. Trek laarzen of stevig schoeisel aan. Kosten: volwassenen €2,00 en kinderen tot 12 jaar €1,00. Veere Optreden Paolo Giacometti (piano) in Grote Kerk. De Italiaanse Nederlander Paolo Giacometti treedt over de hele wereld op als solist en als kamermusi cus, studeerde bij Jan Wijn en Gyorgy Sebök, en is de vaste partner van Pieter Wispelwey, Janine Jan sen en Emmy Verhey. In 2001 won hij de Edison Klassiek voor zijn Rossini-c.d. In Veere komt Giaco metti met fraai, impressionistisch werk van Debus sy en Ravel. Oudestraat 26, vanaf 15.30 uur. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de WV Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. WESTKAPELLE - Het station Westkapelle van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) houdt de komende weken drie open avonden. Het boothuis is vanaf 19.00 uur geopend. Op de open avonden is te zien hoe red dingsboot Uly wordt gelanceerd. Daarna volgt een demonstratie vlak voor het strand. Ook wordt uitleg gegeven over de werkwijze en het materieel van de KNRM. Dat gebeurt onder meer met een videop resentatie. De open avonden zijn op maan dag 26 juli, donderdag 12 augustus en woensdag 25 augustus. Het boothuis is te vinden aan de Zuiderhoofdweg. KAPELLE - Drie eeuwenoude klokken in de 65 meter hoge toren van de hervormde kerk in Kapelle zijn sinds kort zichtbaar voor publiek. Op een van de klokken staat de tekst: Merten es mynen name, Myn ghe- luyt sy Gode bequame, Also verre als men my horen sal, wilt God beware overal! Peter Waghevens maacte my int jaer 1527. Door een venster kunt u een kijkje nemen in de klokkenzolder. Er zijn nog 3 van de oorspronkelijke 6 klokken aanwezig, gego ten in Mechelen in 1527. De kerk en toren met klokkenzolder zijn open voor bezichti ging tijdens de zomermaanden op woens dag en zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. NIEUW-NAMEN - Stichting Het Zeeuwse landschap houdt woensdag 21 juli om 16.00 uur een excursie door het Verdron ken Land van Saeftinghe. Vanaf het bezoe kerscentrum Saeftinghe aan de Em- mastraat in Nieuw-Namen gaat de tocht door een schorrengebied van ruim driedui zend hectare. Vanwege het karakter van de tocht kunnen mensen met een slechte gezondheid, zwangere vrouwen en kinde ren onder de tien jaar niet deelnemen. Kniehoge laarzen en droge kleding voor na de excursie is geen overbodige luxe. Vooraf aanmelden: 0114-633110 of j.neve@hetzeeuwselandschap.nl. KLOETINGE - Musica Cordis geeft vandaag in de Geerteskerk in Kloetinge een concert met de titel Noorderlicht. Op het programma staat vooral werk van Scandinavische hand, zoals van Grieg, Sibe lius, Alfven en Sandstrom. Inspiratiebron nen zijn de natuur, volksmuziek en roman tische poëzie. Trio Violetta en celliste Inez Flameling verlenen hun medewerking. Gastdirigent is de bekende zangpedagoog en koordirigent Rob van der Meule. Het concert begint om 20.00 uur. De en tree bedraagt tien euro voor volwassenen. Jongeren tot en met achttien jaar hoeven geen entree te betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49