Een stoere bink met buikkriebels N Zomergasten ZATERDAG 17 JULI Breskens Kinderyoga, 9.00 tot 10.00 uur, Beachhouse 25, duinovergang 25. Bruinisse Visserijdagen, haven en Centrum. Laatste dag van de 49e editie van de Visserijdagen. Vandaag met de sloeproei Mosselrace en shows van de beste skaters van Nederland. Gehele dag. Burgh-Haamstede Snuffelmarkt van de Chr. Geref. Kerk, Centrum, 9.00 tot 16.00 uur. Nachtmarkt, Braderie /Toeristische markt, Noord straat, Ring, 19.00 tot 24.00 uur. Cadzand-Dorp Dorpswandeling Cadzand. Onder leiding van een deskundige gids komt de historie van Cad zand-Dorp tot leven. Een nog goed herkenbaar Middeleeuws ringdorp met in het midden de goti sche kerk uit begin 14e eeuw. Deelname is gratis. Vertrek om 14.15 uur vanaf 't Plakkebord bij de Mariakerk, Mariastraat in Cadzand-Dorp. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde, Heren weg 2. Zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis toegankelijk. Cadzand-Bad Yoga, 9.00 tot 10.00 uur, vertrekpunt Camping Zwinhoeve. Colijnsplaat Wielerkoers Colijnsplaat: Patrijzen jacht. De wielerkoers is terug van weggeweest. Start bij café de Pa trijs. Drie categorieën met starttij den van 14.15 tot 16.30. Om 18.30 nog patrijzenloop. Live muziek in Café de Patrijs vanaf 20.30. Kinderactiviteit: Interesse in geschiedenis. In de winkel van de kleine deugniet kunnen kinderen een speurtocht met opdrachten ophalen, om Co lijnsplaat op een leuke manier te leren kennen. Voorstraat 26, gehele dag. Domburg Thema week: Domburg aan Zee. Deze week staat in het téken van het strand en de zee. Behalve mu ziek zijn er veel kinderactiviteiten. Ellewoutsdijk Fancy Fair Ellesdiek. De Fancy Fair word gehouden vanwege de sluiting van het schooltje op dit mooie dorp. De opbrengst van de Fancy Fair zal dan ook ten goede komen aan de stichting Schoolbus Elle- woutsdijk die de kinderen die nog op de school zit- Goes Marktconcert Grote Kerk. Tijdens de markt kunt u gratis een concert bijwonen van een organist. De organisten wisselen elkaar af en komen uit het hele land. Singelstraat, vanaf 13.30 uur. Hoofdplaat Rondleidingen Schapenboerderij'Goede Hope'. Zaterdag en zondag genieten van een rondlei ding op schapenboerderij 'Goede Hope' met ver schillende schapenrassen. Een mooie tocht met huifkar door de schitterende omgeving waaron der het schorre gebied maakt deze excursie com pleet. Deelname: 5,- euro p.p. (kinderen t/m 3 jaar gra tis). Westlangeweg 16, vanaf 14.00 uur. Kerkwerve Familiedag, RecreatieBoerderij van Langeraad, Weelweg. Jaarlijks evenement op onze recreatie- boerderij. Het treintje rijdt, u kunt boerenbosgol- ven, er is vers gerookte paling en forel te koop, er zijn streekprodukten te koop in ons winkeltje en het bos-tuinterras is open. Weelweg 3, gehele dag. Kortgene Molenmuziekfestival. Vanaf eind van de middag op het terrein bij de molen diverse activiteiten, hapjes, drankjes en muziek ten bate van de res tauratie van de molen. Middelburg Southpark festival Middelburg, aan de rand van Middelburg. Gratis multicultureel festival met veel muziek, (straat)theater, sport, kunst, dans, seniorenhangplek en een kidsplace. Meiveld, hele dag Tweedehandsmarkt met antiek en curiosa. Grote Markt, vanaf 09.00 tot 17.00 uur. Mosselfeesten. Op de Vlasmarkt, het Koorkerk- plein en het Damplein laten de horecaonderne mers gasten genieten van zeer veel verschillende mossel-, maar ook zeevruchtengerechten. Het geheel krijgt een 'sausje' met straat - en amateur- artiesten. Diverse locaties, vanaf 12.00 tot 23.00 uur. Oostkapelle Nachtwandeling met de boswachter. De buitenplaatsen van de Manteling zijn de lust hoven van rijke kooplieden van weleer. Op zich al een bijzonder gegeven. Ervaar tijdens een wan deling met de boswachter van Staatsbosbeheer de nachtelijke stilte, rust, sfeer en geheimzinnig heid van het gebied. In samenwerking met Staats bosbeheer. Maximaal 25 deelnemers. Deelname: 2,- euro p.p. voor volwassenen en 1,- euro voor kinderen. Graag aanmnelden bij museum Terra Maris: 0118 582620. Vertrek bij museum, Duinvlietweg 6. De wandeling duurt van 22.30 tot midder nacht. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Struisvogelboerderij Monnikenwerve in Sluis geeft rondleidingen. archieffoto Peter Nicolai 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Milan van Die. Woonplaats: Hendrik-ldo-Ambacht. Gezien in: Middelburg. door Jessie Scheele Milan atuurlijk wil Milan in de krant! Al is het alleen maar om zijn vader te verrassen. Die ligt momenteel in het ziekenhuis. Milan (4) is samen met zijn broertje, neef je, tante en oma een dagje uit in familie pretpark Mini Mundi in Middelburg. Hij blijft een nachtje logeren bij zijn tante in Renesse. „In de caravan", vertelt hij glunde rend. Spannend hoor! Is Milan altijd zo stoer? Hij knikt instemmend en wijst naar de achtbaan in het pretpark. „Die ging héél snel", vertelt hij trots. Stiekerp had hij toch wel een beetje de kriebels in zijn buik, want vorig jaar durfde hij er nog niet in. Het ventje is nu alles de baas, zelfs de bal lontoren van tien meter is hem niet te hoog. In Miniatuur Walcheren drukt hij op aller lei knopjes. Daardoor gaan verschillende lichtjes knipperen en zelfs de brandblusser gaat aan. Maar Milan is niet alleen dapper, hij is ook nog eens heel erg sterk. In de bin nenspeeltuin beklimt hij de stormbaan. Was die net zo hoog als de toren? „Ja, hele maal tot aan het plafond", vertelt de waag hals. Hij waant zich een echte autocoureur in de botsautootjes. Vervuld van energie rent hij naar de verschillende attracties. Mi lan: „Volgend jaar wil ik hier weer naartoe!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48