dat het pijpens 43 genot bij warm weer ZEEUWS MUSEUM middelburg Beachvolleyballers op strand Zoutelande zaterdag 17 juli 2010 je beteuterd kijken ze naar buiten, het re gent. Anders hadden ze dolgraag een sprong in het juniorzwembad gemaakt. Of op de skelterbaan door de carwash heen gereden. Terwijl de meiden zich amuseren in het speelgedeelte, lopen de jongens de Game Kingdom binnen. Een zaal vol elektroni sche speelautomaten biedt vermaak voor zowel jong als oud. Al gauw verspreiden ze zich door de zaal en leven zich uit op verschillende racespelletjes en computerga mes. Bij veel spelletjes in deze binnenker- mis zijn waardetickets en -munten te ver dienen. Als je deze inwisselt bij de p rij zen balie, kun je een leuke prijs uitkiezen. Spelinworp voor de kleinere spellen en grijpmachines bedraagt gemiddeld vijftig eurocent. Voor een racespel of airhockey betaal je ongeveer een euro. Indien je ge bruikmaakt van de zogenoemde Game- Card, krijg je voordeelkorting op de spel len. Nieuwsgierig kijken de jongens naar de trap die naar het bovengelegen Funtastic Casino leidt. Maar daar zijn ze toch echt nog te jong voor. Volwassenen boven de achttien jaar krijgen wel toegang, nadat ze zich hebben kunnen legitimeren. Na een paar uur is het groepje afgepeigerd en ze hebben allemaal wel zin in een hap je eten. Dat is hier geen probleem, er zijn genoeg mogelijkheden. In het restaurant Toverwok is er de keuze uit wokken en tie-pan yaki. In de brasserie kun je van de Casino. ZWARTVOET INDIANEN AVONTUREN VAN EEN ZEEUWSE VERZAMELAAR 10.07- 07.11 2010 www.zeeuwsmuseuim.nl Bij het muntenschuiven kun allerlei leuke prijzen winnen. Plonzen en spetteren in het juniorzwembad. Zwierelantijn in Aagtekerke biedteen in- door-speeltuin en een aparte kleuterboek. In De Afslag in Breskens kun je zowel bin nen als buiten spelen, midgetgolfen en de treinentuin bezoeken. Mini Mundi in Middelburg heeft een minia tuurpark, pretpark en een indoorspeeltuin. 't Kraayenest in Burgh-Haamstede biedt ten nis, biljart, bowling en midgetgolf. In 't Klokuus in 's-Heer Arendskerke kun je onder meer een potje Boerengolfen. #5 pee lei reus Bambini in Vlissingen biedt speelvertier in een voormalig zwembad. Kijk voor meer binnenattracties bijvoor beeld op www.dagje-uit-trip-trips.com of informeer bij de VW. foto's Peter Nicolai menukaart bestellen of steengrillen. Het recreatiecentrum heeft over een tijdje nog meer in petto. Over enkele maanden start de verbouwing voor een lasergame op de bovenverdieping van het pand. De ze moet in de najaarsvakantie ldaar zijn. Toversluis biedt de toerist deze zomer nog iets extra's: een buffet waar je voor 2,50 eu ro onbeperkt kunt eten. En in het geval van de kinderen is daarbij ook onbeperkt speelplezier inbegrepen. Zeeuwse binnenattracties Voeg de ui, de paprilfö, de bieslook, de ansjovis, de kappers, tomaat, radijs, pijnboompitten, olij ven en boontjes toe, roer alles voorzichtig door elkaar. Verwijder de buitenste bladeren en de nerven van de sla, was ze goed en voeg deze op het laatste moment toe. Roer alles voorzichtig óm. Serveer de sla altijd in een diep bord, liefst met goed stokbrood of desembrood. Bloody mary 300 gram trostomaten gepéld 1 flesje tomatensap 1 eetlepel tomatenpuree 1 eetlepel ketchup 6 eetlepels wodka sap van 1 limoen 2 stengels bleekselder V2 theelepel worchester V2 theelepel harissa 1 theelepel honing zwarte peper selderzout Alles bij elkaar doen en in de blender mixen. Steenkoud serveren. Gisteren het verhaal gelezen over de hoogte vrees van zomerverslaggever Tom Vennink? Kijk op www.pzc.nl/zomer naar een video over zijn vliegkunsten. TIPS NAAR zomer@pzc.nl ZOUTELANDE - Op het strand van Zoutelan de staat vandaag de zeventiende editie van het 3CT Beachvolleybaltoernooi op het programma. Beachvolleyballers uit heel Nederland, België en Duitsland komen bij paviljoen De Branding in actie. De organi satie maakte vorig jaar een herstart. Dat pakte zo goed uit, dat het evenement wordt gecontinueerd. Op het Eerste Wes- terstrand worden twaalf volleybalvelden uitgezet. Er wordt in verschillende klassen, van top tot recreatief gestreden. In de top- en middenklasse wordt 2 tegen 2 gespeeld, in de recreatieve klasse 3 tegen 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47