Vakantiesla en een bloody mary het ultieme In Toversluis vergeet je 2 zaterdag 17 juli 2010 door Raymond de Frel De Zomerredactie vraagt elke zater dag een Zeeuwse kok naar zijn of haar ultieme vakantierecept. Daarbij geldt maar een voorwaarde: u moet het op vakantie eenvoudig kunnen bereiden. In de tweede aflevering: Edwin Vinke, chef-kok van De Kromme Watergang (één Michelinster) in het Zeeuws-Vlaamse Slijk- plaat. Hij is ook auteur van het kookboek Uit Zeeuwse Wateren. Edwin zweert bij warme temperaturen bij salades én een bloody mary. „Een bloody mary is super als het echt warm is, zeker als je ze goed zout maakt. Je moet ze wel steenkoud maken", vertelt hij. Daarnaast hebben de meeste mensen wei nig trek in eten als het warm is. Dan is sala de volgens mij een van de weinige dingen waar je wel zin in hebt. Vandaar dat ik een vakantiesla tip. Een goed koud glas wijn erbij, meer heb je niet nodig. Eet smakelijk!" Vakantiesla Benodigdheden: 1 teen knoflook 3 zachtgekookte eieren 1 eetlepel mosterd 3 dl. goede olijfolie Vz theelepel worchester Vz theelepel harissa 3 eetlepels azijn Vz ui gesnipperd 1 eetlepel kappers 1 theelepel fijngehakte ansjovis 2 eetlepels gehakte bieslook 15 trostomaatjes gepeld 10 radijsjes in 4 gesneden 20 groene olijven 1 rode paprika fijngesneden zonder vel 100 gram boontjes 2 kroppen groene sla 2 eetlepels gebakken pijnboompitjes Wrijf een houten slakom zorgvuldig in met het teentje knoflook. Doe de eieren, de mosterd, de worchester, de harissa en de azijn erin en meng goed. Roer ze op met de olijfolie tot een mayo- En dan regent het opeens. Keihard. De kinderen vermaken zich op de camping heel even met het stampen in grote, plassen, maar al snel slaat de verveling toe. Wegwezen, op naar een binnenattractie! Zomerverslaggeefster Jessie Scheele zocht op een regenachtige dag vertier in Toversluis in Sluis. door Jessie Scheele Waan je in casino-achtige sferen in het Funtasti In het SpeelDeel kun je klimmen en klauteren dat het een lieve lust is. Zet een stap in Toversluis en je wordt gegarandeerd voorbijge- raasd door een horde kinde ren. Ongeduldig wachten ze bij de receptie op hun ouders. Onderling worden al plannen gemaakt. „Ik ga naar de speel zaal", zegt een meisje tegen haar groepje. De jongens schudden hun hoofd, zij verto nen liever hun racekunsten in de spelletjes hal. Toversluis is een van de vele vermaakcen- tra in Zeeland, waar bezoekers van elke willekeurige leeftijdscategorie zich kunnen amuseren. „Kom dan, schiet eens op", roept het meisje nogmaals naar haar vrien dinnen, als ze naar het Speeldeel rent. Ter wijl een deel van het meidengroepje een westrijdje springen doet op het luchtkus sen, vindt aan de andere kant van de speel zaal een ballenbakgevecht plaats. Een beet-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46