Kouwijzer wil matig seizoen snel vergeten 33 Albert Zoer derde bij CHIO in Aken Goede generale voor Som op 800 meter Van Bronckhorst krijgt eigen 'glossy' Ibrahimovic weer actief voor Zweden Barcelona koopt Adriano van Sevilla Simons verkast naar Nürnberg PSV neemt Reis in genade aan zaterdag 17 juli 2010 'Ik zie wel waar ik terechtkom. Ik heb het overal naar m'n zin. Eerst maar eens goed presteren bij Weert.' Mitchel Kouwijzer door René van Stee WEERT - Mitchel Kouwijzer beleef de bij Upstairs Weert niet zijn bes te jaar. De uit Terneuzen afkomsti ge basketballer eindigde met de Limburgse eredivisionist op de achtste plaats. In de play-offs was de latere kampioen GasTerra Fla mes uit Groningen te sterk. Hoe wel de ploeg er op papier goed uit zag, werd Upstairs Weert nooit een hechte eenheid. Ook Kouwijzer kon zich niet aan de algehele malaise ontworstelen. „Waar het nu precies aan lag, valt moeilijk te zeggen", vertelt hij. „We zijn eigenlijk nooit op gang gekomen. Heel vreemd, want het was een behoorlijk goede groep. Ook de sfeer was oké. Misschien was dat het wel. Dat we te aardig voor elkaar waren." Na afloop van het seizoen kon het gros van de selectie zijn biezen pakken. Kouwijzer, vorig seizoen goed voor vijftien minuten, 3,1 punten en 1,2 assists per wedstrijd, mocht net als Niels Vorenhout blij ven. Hij kon zijn aflopende con tract met twee jaar verlengen. „Daar spreekt veel vertrouwen uit. Want ook al speelde ik niet mijn beste spel, ze zullen vast wel ge zien hebben dat er meer in zit." Dat Kouwijzer de positie van com bo guard inneemt, de combinatie van spelverdeler en shooting guard (met als belangrijkste taak het scoren van punten), wekt geen verwondering. Want met zijn voor basketbalbegrippen geringe lengte van 1,84 meter kan niet wor den verwacht dat hij als center de ene na de andere dunk zou maken en ook nog eens boomlange tegen standers zou neutraliseren. „Op mijn positie staan bijna altijd jon gens van mijn lengte. Die moeten het net als ik hebben van hun snel heid, wendbaarheid en een goede balcontrole. En we vervullen na tuurlijk een sleutelpositie binnen het team, omdat bij ons de aanval begint." Kouwijzer begint straks aan zijn vijfde jaar op het hoogste landelij ke niveau. In die periode heeft de 23-jarige Zeeuws-Vlaming veel pro gressie geboekt. „In begin was ik onwetend. Natuurlijk trainde ik keihard en pakte ik m'n speelminu ten. Maar als spelverdeler moet je dan ook nog het gezag van je me despelers zien af te dwingen. Zo ver ben ik intussen wel, net zoals ik tegenwoordig veel meer contro le over mijn spel heb. Ik lees de wedstrijden ook steeds beter. Dus op de juiste momenten acties ma ken, verdedigen als het moet en aanvallen als het moet." Aangezien de financiële malaise in het basketbal keihard heeft toege slagen, ziet Kouwijzer volop kan sen voor Upstairs Weert om in de subtop te eindigen. „Van sommige ploegen blijft er weinig over, ter wijl het bij ons juist niet in elkaar is gezakt. Daar staat Weert ook om bekend: als een stabiele club. En dat biedt mogelijkheden, om dat we andere verenigingen nu dichter zijn genaderd." De ervaren Amerikaanse point- guard Glenn Stokes, forward Ge orge Besseling en guard Kenneth van Kempen moeten als nieuwelin gen een bijdrage leveren aan het gewenste succes in Weert. Samen met oud-gediende Niels Voren hout, Yves Rogers en uiteraard Kouwijzer vormen zij het geraam te van de ploeg. De verdere invul ling van de selectie - met uiteraard enkele Amerikanen - krijgt zeer binnenkort zijn beslag, omdat half augustus de competitie van start gaat. Kouwijzer rekent op een be langrijke inbreng in het team dat onder leiding staat van voormalig NBA-speler Terence Stansbury (Seattle Supersonics). Hij voelt zich als een vis in het water in Lim burg. „Ik wil mezelf de komende twee jaar doorontwikkelen tot een kracht in het team waar ze niet meer omheen kunnen. Tot een speler die nadrukkelijk zijn stem pel op de wedstrijden gaat druk ken", klinkt het stellig. In de wereld van het basketbal kijkt Mitchel Kouwijzer niet ver vooruit. Hij ziet zichzelf over vijf, zes jaar nog wel op het hoogste ni veau spelen. Zijn loopbaan voerde van Scheldesport in Terneuzen via de jeugdopleiding van Oostende, Den Helder, Omniworld Almere en wederom Den Helder naar Weert. De Limburgse stad is zijn thuis, al komt hij nog altijd graag bij zijn ouders en vrienden in Ter neuzen. Ook speelt een belangrijk deel van zijn sociale leven zich af in Den Helder, waar zijn vriendin Maaike Klein na een omzwerving bij Hapoel Tel Aviv bij de plaatselij ke basketbalclub speelt. „Ik zie wel waar ik terechtkom. Ik heb het overal naar m'n zin. Eerst maar eens goed presteren bij Weert", kijkt hij vol verwachting uit naar het nieuwe seizoen. Mocht dat niet naar wens verlopen, dan heeft Kouwijzer andere ijzers in het vuur. Hij rondde onlangs aan de lohan Cruijff University in Amster dam zijn hbo-opleiding commer ciële economie af. In het nieuwe collegejaar begint hij aan de Uni versiteit van Tilburg een master marketingmanagement. PARIJS Atleet Bram Som is gisteravond tij dens het Diamond League-evene ment in Parijs vierde geworden op de 800 meter. Som finishte in 1.44.58, zijn beste tijd van het sei zoen. Zijn prestatie in Parijs bete kent een goede generale voor Som met het oog op de Europese kam pioenschappen over drie weken in Barcelona. Daar verdedigt Som op de 800 meter de titel die hij vier jaar eerder behaalde in Göteborg. De Nederlander gebruikt de wed strijd in de Diamond League daar om als opwarmer voor dat EK. De Soedanees Abubaker Kaki Khamis won in Parijs in 1.43,50. ROTTERDAM In een oplage van bijna 50.000 exemplaren verschijnt volgende week eenmalig de glossy 'GIO'. Het is een eerbetoon aan Giovanni van Bronckhorst die met de verloren WK-fïnale zijn laatste officiële wed strijd als profvoetballer speelde. Van Bronckhorst neemt op 25 juli pas echt afscheid als Feyenoord te gen het Spaanse Real Mallorca speelt. GIO, verkrijgbaar in de winkel en gratis voor de leden van de offi ciële supportersclub van Feye noord, is een eenmalige uitgave van Feyenoord Magazine en telt 68 pagina's. MALMO Zlatan Ibrahimovic heeft zich weer beschikbaar gesteld voor de natio nale voetbalploeg van Zweden. De aanvaller van FC Barcelona maakte dat gisteren op een persconferentie in Malmö bekend. Ibrahimovic had de nieuwe bondscoach Erik Ham- rén vorig jaar november verteld voorlopig niet voor Zweden te wil len uitkomen. De grillige spits had naar eigen zeggen tijd nodig om zich te bezinnen over zijn toe komst. Hamrén was uiteraard blij met de rentree van de Zweedse ve dette. „Een gemotiveerde Zlatan is goud waard voor de nationale ploeg." BARCELONA Barcelona heeft met Sevilla over eenstemming bereikt over de trans fer van Adriano Correira. De multi functionele Braziliaan speelde zes jaar voor Sevilla, dat bijna 10 mil joen euro ontvangt. De transfer som kan afhankelijk van de presta ties van Adriano nog oplopen met 4 miljoen euro, zo maakte Bar^a gisteren bekend. Adriano wordt zaterdag medisch gekeurd. Het is nog onduidelijk voor hoe lang hij gaat tekenen bij de kampioen van Spanje. Adriano is de tweede aankoop van Barcelo na na David Villa, die voor 40 mil joen euro overkwam van Valencia. EINDHOVEN Timmy Simons verlaat PSV. De Bel gische middenvelder tekent een tweejarig contract bij FC Nürnberg in Duitsland. PSV maakte het ver trek van Simons (33) gisteren be kend. De Belg speelde vijf seizoe nen in Eindhoven. In die periode kwam hij tot 158 competitieduels, waarin hij veertien keer scoorde. PSV en Simons hebben de wens uitgesproken om na de actieve car rière van de Belg de samenwerking voort te zetten. In een nog nader te bepalen functie kan Simons dan in Eindhoven terugkeren. De midden velder veroverde met PSV drie land stitels. B EINDHOVEN Jonathan Reis keert definitief terug bij PSV. De 21-jarige Braziliaan werd begin dit jaar ontslagen van wege cocaïnegebruik, maar tekent vandaag een nieuw contract in Eindhoven. De spits zet zijn hand tekening onder een contract voor één jaar, met een optie op nog drie seizoenen. Dat maakte PSV giste ren bekend. Reis werd eind januari op staande voet ontslagen. Na een vakantie in Brazilië meldde de aan valler zich enkele dagen te laat bij PSV. De club constateerde vervol gens dat Reis cocaïne had gebruikt. Na zijn ontslag liet Reis zich opne men in een afkickkliniek. Marilyn Agliotti draagt het shirt met nummer 27. „Dat is het kengetal van Zuid-Afrika. Dat blijft toch mijn land." foto Koen Suyk/ANP AKEN - Albert Zoer is gisteren tij dens het CHIO in Aken als derde geëindigd in de Grote Prijs van Noordrijn-Westfalen. De springrui ter moest alleen de Zwitser Steve Guerdat (Ferrari) en de Canadese olympisch kampioen Eric Lamaze (Hickstead) voor zich dulden. Zoer kreeg voor zijn prestatie een cheque van 8200 euro overhan- digd. Zoer, die Uruguay reed, bleef in de barrage foutloos en noteerde een tijd van 44,91 seconden. Daarmee stond hij enkele minu ten aan de leiding. Daarna dook echter Guerdat onder zijn tijd (44,04), waarna Lamaze zijn paard naar de tweede plaats leid de: 44,16. De Nederlander bleef dus een kleine seconde verwijderd van de overwinning, maar was des ondanks tevreden: „Als ik nu weer moest rijden, dan zou ik precies hetzelfde doen. Ook dan zou ik die ene seconde net tekortgeko- men zijn", zei Zoer. „Voor mijn ge voel was het een perfecte ronde." Morgen, tijdens de Grote Prijs, rijdt Zoer overigens niet Uruguay maar Samurai. „Uruguay heeft ex treem veel kwaliteiten. Maar hij is pas negen jaar en ik wil niks force ren." De Nederlandse menners heb ben gisteren tijdens de vaardig- heidsproef bij het CHIO in Aken de leiding behouden in het landen- klassement. IJsbrand Chardon zette als enige deelnemer een dubbele foutloze omloop neer en klom naar de vijf de plaats in het individuele klasse ment. De vierspanwedstrijd wordt in Aken afgesloten met de marathon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35