Tweede automatenhal geen probleem in Sluis Duizenden wandelaars beginnen dinsdag weer aan de Nijmeegse Vierdaagse. De PZC volgt enkele Zeeuwen schreven zkh dn jaar Zeeuwse wandelaars. Vandaag stellen we ze voor. daar zal het niet aan liggen! De Vierdaagse is de mooiste tocht die er bestaat zingt marsliedjes als hij moe wordt Nils (11) mag eindelijk meedoen aan de Vierdaagse koken baden zaterdag 17 juli 2010 Judith Huisjes (foto) zal de 40 kilometer lopen. foto Willem Mieras Marie-Louise van Waterschoot (82) uit Kloosterzande loopt voor de 59e keer mee. Morgen vertrekt ze weer naar Nij megen met haar eigen auto, zoals elk jaar. „Ik ben ooit met een groepje begonnen, en ik ga nog steeds. Het is een verslaving. De Vierdaagse is de mooiste, tocht die er bestaat. Die saamhorigheid! Mensen roepen en moedigen aan. Dat zie je nergens anders." In 1950 liep Van Waterschoot voor het eerst mee. Sindsdien moest ze slechts één keer verstek laten gaan, en één keer werd de tocht afgelast. „Anders had ik nu al voor de zes tigste keer gelopen. De tocht van toen is niet te vergelijken met nu! Toen deden er achtduizend men sen mee. Nu is het echt een mas saal evenement." Van Waterschoot loopt de Vier daagse alleen. „Dan kan ik mijn ei gen tempo lopen. Maar ik heb een hoop vrienden onder de lopers. Ik ken inmiddels veel mensen." in om mee te doen aan de Nijmeegse Vierdaagse. SLUIS - Hotel de Dikke van Dale in Sluis mag een speelautomatenhal exploiteren van de meerderheid van de Sluise gemeenteraad. De meeste raadsleden zijn, met het college, van mening dat de au tomatenhal een recreatief-toeris- tisch doel dient. Nu Casino Sluis, dat zich in de Dikke van Dale wil de vestigen, definitief van de baan is, kan een automatenhal de be staande werkgelegenheid behou den. Bovendien hebben de auto maten de afgelopen zes 'gedoogja- ren' nooit overlast opgeleverd. Dreiging met schadeclaims van de exploitant van Toversluis maakte de meeste raadsleden niet bang. Toversluis beroept zich op beloftes uit het verleden. Toen zou het be drijf zijn toegezegd dat de Dikke van Dale alleen een tijdelijke ver gunning kreeg, die zou worden in getrokken als het casino niet van de grond zou komen. Maar Sluis tornt met een nieuwe verordening speelautomatenhallen niet aan de vergunning van Toversluis, vindt de meerderheid van de raad. „We gaan als gemeente de concurrentie tussen bedrijven niet reguleren", stelde PvdA'er Robert Evers. Luciën van de Broecke (Helder Zeeuws) vond dat de gemeente nu ook automatenhallen in andere plaatsen dan Sluis moet toestaan. Jaap van Belzen uit Vlissingen zingt liedjes tijdens het wandelen. foto Ruben Oreel Nils Willems (11) uit Vlissingen loopt de Vierdaagse voor het eerst. Hij gaat samen met zijn va der Ronald, die voor de 33e keer meedoet. Al een paar jaar staat Nils te trap pelen om mee te doen aan de Vier daagse. Maar dat mag pas in het jaar dat je twaalf wordt. Nu is het eindelijk zover. En Nils kan niet wachten tot hij mag starten. „Ik vind het heel leuk, en ik wil nog veel vaker meedoen", zegt hij. Zijn vader is voor het begin van de Vierdaagse al trots op zijn zoon. „Hij is de enige van zijn school die het doet. Ik vind het leuk dat hij aan dezelfde zotterij meedoet als ik." Nils en Ronald, allebei lid van wan delsportvereniging 't Zand in Mid delburg, oefenden de afgelopen maanden heel vaak. „Na elke tocht kreeg ik een medaille of een ijsje van papa", vertelt Nils. „We heb ben zelfs één keer veertig kilome ter gelopen." Marie-Louise van de Waterschoot uit Kloosterzande. foto Mark Neelemans 1 7® m: w Nils en Ronald Willems uit Vlissingen lopen samen de Vierdaagse. foto Ruben Oreel Wat kunt u van Jtwee verwachten vertrouwde merken Baderie en SieMatic kwaliteit en design voor ieder budget montage en installatie door eigen mensen de. mooiste show room van Zeeland! Jtwee koken baden Grenadierweg 17 Middelburg T 0118-641 386 info@j-twee.nl www.j-twee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29