'Regelmatig kamikaze op de Oranjeweg' zeeland 125 Loslopende honden houden huis in Renesse Bus Hulst-Breda door OV-chipkaart duurder Ark van Noach in Het Dok Doorns na klacht Coniferenheggen Hulst in brand - - S ssss GOES Scholieren halen volgens omwonende gevaarlijke capriolen uit zaterdag 17 juli 2010 door Luc Oggel GOES - Op de Oranjeweg in Goes worden levensgevaarlijke spelletjes gespeeld door scholieren. Onder meer op de weg gaan liggen en dan op het laatste moment op springen als er een auto aankomt, is er één van. Bewoner Ad Molenaar van de pa rallel aan de Oranjeweg gelegen De GraafFstraat ziet het regelmatig gebeuren vanuit zijn raam. „Het zijn kinderen die in een groep van en naar het sportveld fietsen. Ze rijden gewoon de weg op terwijl er haaientanden staan. Ook gaan ze op de weg liggen. Ik hoor regel matig piepende banden." Molenaar kaartte de kwestie on langs aan tijdens een informatiebij eenkomst over de nieuwbouw van Pontes Het Goese Lyceum op De Weitjes, waar nu nog de sportvel den zijn. Hij kreeg bijval van een andere aanwezige. Zowel de Goese wethouder Jo-An- nes de Bat als rector Els van Doorn van Het Goese Lyceum hoorde op van het verhaal van Mo lenaar, die naar eigen zeggen al twee keer aan de bel heeft getrok ken bij de directie van Pontes. „Niet bij mij", verklaart Van Doorn. „Ik hoop ook niet dat onze leerlingen dat doen, dat zou heel erg zijn. Ik schrok wel van de op merking en heb ook tegen hem ge zegd dat hij de volgende keer di rect contact met mij moet opne men." Overigens ligt er een plan om op de kruising van de Oranjeweg met de Patijnweg een rotonde aan te leggen en een fietstunneltje onder de Oranjeweg. Maar scholieren uit Goes-Noord zullen dat tunneltje echter niet ge bruiken, stelt Molenaar die actief is als brandweerman. In de roton de ziet hij weinig heil. „Daarmee zet je in de spits alles vast en dus ook de brandweerka zerne. Die auto's kunnen er bij file niet uit", aldus Molenaar. Jo-Annes de Bat heeft al eerder aangegeven dat hij het probleem van een dichtslibbende Oranjeweg en Patijnweg niet zo ziet. mmmasam »BBBEsaHSBSES£g&HKs aaaasBiBBiaBM 4 sa VLISSINGEN - Het Dok op het Scheldeterrein in Vlissin- gen heeft binnenkort een bijzondere gast. De Ark van Noach heeft als tijdelijke haven Vlissingen uitgekozen. De Noord-Hollandse aannemer Johan Huibers is in 2005 begonnen aan de bouw van een replica van de Ark van Noach. In april 2007 gingen de deuren voor het eerst open. Het is de bedoeling dat het schip van 22 juli tot en met 11 september te bezichtigen is. Voorlopig ligt het schip nog aan de andere kant van de Koningsbrug. www.arkvannoach.com foto Ruben Oreel GOES - De gemeente Goes gaat langs de mountainbikebaan aan het Geldeloozepad doornige strui ken planten om te voorkomen dat jongeren in privétuinen rondstrui nen. Dat gebeurt na klachten van een bewoner. RENESSE - In Renesse zijn donder dagavond twee honden in beslag genomen nadat ze verschillende dieren hadden gebeten. Rond 19.30 uur kreeg de politie een melding dat er twee agressieve honden los liepen in Renesse. Eén van de honden had aan de Hoo- genboomlaan een geit gebeten, die daar in een wei stond. De geit was gewond geraakt aan zijn rug. Tij dens het verzorgen van de geit, kwamen er bij de agenten meer meldingen binnen over gebeten dieren. Zo was op de Hoogen- boomlaan de hond van een Duitse toerist gebeten en een kat doodge beten. Ook een andere hond was t - sssa - s HULST - Invoering van de OV-chip kaart jaagt gebruikers van lijn 19 Hulst-Antwerpen-Breda, de Breda- bus, op kosten. Een heen- en te rugreis is met de OV-chipkaart zo'n 60 procent duurder dan met de -nu nog geldende dagkaart. Bus maatschappij Veolia onderkent het probleem en onderzoekt of een oplossing mogelijk is. Nico Phi- lipsen uit Perkpolder is regelmatig gebruiker van de Bredabus. In plaats van 12,80 is hij straks 20 eu ro kwijt. Philipsen noemt de prijs verhoging 'van de zotte'. Veolia rijdt de Bredabus. Woordvoerster Suzan van Beek onderkent dat lijn 19 'een stuk duurder' is met de OV-chipkaart. Reizigers betalen voortaan per gereden kilometer. „Het effect is dat korte lijnen goed koper worden", weet Veo- lia-woordvoerster Van Beek, „en lange lijnen duurder." mammmmemiBimmmemm HULST - De politie stelt een onder zoek in naar twee gevallen van mo gelijke brandstichting in Hulst. De brandweer kreeg deze week twee meldingen binnen van brandjes in coniferenheggen. In het begin van de week rukte de brandweer uit voor een brandje in een heg in de Felix Timmermans straat. Donderdagavond omstreeks half negen kwam de brandweer opnieuw in actie, nu voor een brandje in een rij coniferen in de achtertuin van een woning in de Lange Bellingstraat. De bewoner deed gisteren aangifte bij de poli tie. Die vermoedt dat het gaat om brandstichting en onderzoekt de zaak. Brandweercommandant Jan Rijk bevestigt het vermoeden dat het om brandstichting gaat, vermoede lijk uit baldadigheid. „Veel proble men bezorgen die brandjes ons niet. Maar voor de bewoners is dit natuurlijk erg onplezierig." gebeten. In welke straat dit precies gebeurd is, is onbekend. Uiteinde lijk zijn de twee honden op de Zeelelieweg gevangen door de eige naar van de doodgebeten kat. De politie heeft de honden in beslag genomen. Op het adres waar de honden volgens een omstander -thuis zouden horen, zijn in de tuin enkele tientallen hennepplan ten aangetroffen. Deze zijn in be slag genomen en vernietigd. De 33-jarige bewoner en eigenaar van de hennepplanten, die tevens de eigenaar van de honden bleek te zijn, is op het politiebureau ge hoord. Hoe het met de gewonde dieren gaat is niet bekend. normaal PHILIPS TypeAZ102H. CD-speler mei shuffle, programmeren en herhalen -CD-R/RW afspeelbaar 'Geheugen voor 20 CD-nummers 'Dynamic Bass Boos! 'FM/MW-stereoluner Openingstijden Mortiere mo-vr 09:00 - 21:00 uur zo 09:00- 18:00 uur Vonaf 18 juli a.s. elke zondag open! Beste service, laagste prijs! Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-614406 PHILIPS 100 HZ 81 CM FUU HO LCD-TV MET AMBIL1GHT EN NET TV Type 32PFL8404. 1920 x1080p »DLNA PC-netwerk- aansluiting 100 Hz LCD (3 ms) -4x hdmi-aansluiling 'Philips WK Ambilightweken actieperiode tot en Openingstijden Mortiere mo-vr 09 00-21:00 uur zo 09:00- 18:00 uur Vanaf 18 juli a.s. elke zondag open! Beste service, laagste prijs! Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-614406 NILFISK^ 1800 WATT STOFZUIGER MET GRATIS PARKETBORSTEL Type Coupé. 'Metalen telescopische zuigbi «Stofzak-vol-indicator "Compleet met hulpstukken. Openingstijden Mortiere mo-vr 09:00 - 21:00 uur 20 09:00- 18:00 uur Vanaf 18 juli a.s. elke zondag open! Beste service, laagste prijs! NIEUW ADRi Middelburg, Mortiereboulevard tel: 0118-614406 nor Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning airco Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: infö@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27