krijgt eindelijk vorm opruiming te 23 Italiaanse traiteur is ook op zondag open Goes kandidaat voor Europese jongerenhoofdstad 2013 jaren van vertraging dichterbij komen met heel veel keus Tweemaal afscheid binnen het Walcherse basisonderwijs zaterdag 17 juli 2010 vorststraat - goes in Domburg is dringend aan vervanging toe. ben heel goed overlegd met de an dere gebruikers van het gebouw en ook samen nagedacht over de indeling ervan. Omdat de school de laatste jaren gegroeid is van 80, 85 leerlingen naar 100, is de inde ling van het gebouw nu ook aange past. We krijgen er vijf leslokalen. Die hebben we nu ook en dat vol doet." De school wordt gebouwd in een woonwijk aan de Roosjesweg. Architect Evert van Kampen ont wierp het gebouw. Het wordt een 'PassiefFris-school'. Van Kampen: „Een relatief nieuwe manier van bouwen; passief betekent energie zuinig door enorm goede isolatie. Het gebouw is in feite een ther mosfles." 'Fris' staat voor het binnenkli maat. Van Kampen: „SenterNo- vem heeft een project opgezet waarbij het binnenmilieu verbe terd wordt door ventilatie. Dat klinkt, tegenstrijdig met die iso latie, maar dat is ook de uitda ging-" Binnen lijkt school op het icoontje (apenstaartje); een centrale ruimte met de lokalen van de ba sisschool en KOW eromheen. De buitenkant wordt lichtgrijs ge- stuct, de kozijnen worden iets don kerder uitgevoerd. Ieder kozijn krijgt ook twee vlak ken in felle tinten. Een 'licht en luchtig geheel' aldus architect Van Kampen. door Wendy van den Hurk VUSSINGEN - Als straks de Wal- straat-Zuid in Vlissingen opnieuw bestraat is, wordt er zowaar een Toscaans sfeertje tevoorschijn geto verd. Een lange eettafel, prosecco van de overbuurvrouw en piatti caldi van zijn eigen zaak... Silvan Claassens ziet het helemaal zitten. Hij opende onlangs de deli catessenzaak Da Silvano. Claassens heeft een passie voor de Italiaanse keuken. „Als je dat ook uitstraalt en weet over te brengen op je klan ten, kan het niet misgaan." Natuurlijk is hij gewaarschuwd door ondernemers die het in dat stukje Vlissingen niet gelukt is om hun zaak in stand te houden. „Maar ik heb het helemaal gehad met die negatieve praat over Vlis singen. De stad heeft een impuls nodig en ik wil die geven." Da Silvano is dan ook anders, zegt Claassens, die onlangs uit het Itali aanse restaurant Terra Mare stapte. „Bij ons kun je alles krijgen: van bloem tot truffel, kant-en-klaarge- rechten en luxe belegde panini's. We bereiden alles zelf, de hele dag door. Alles is vers." Zelfs op zon dag, want ook dan heeft de trai teur zijn deuren open. www.dasilvano.nl MIDDELBURG - Cor Kuyvenhoven heeft gistermiddag afscheid geno men als voorzitter van de Raad van Bestuur van Archipel Scholen, de koepel voor openbare basisscho len op Walcheren. Ter gelegenheid hiervan was in de Stadsschouw burg in Middelburg een sympo sium georganiseerd over de toe komst van het onderwijs in Zee foto Ruben Oreel land. Kuyvenhoven (60) gaat met pensioen. Hij wordt opgevolgd door Cees Corstanje (57). Corstan- je werkt al ruim tien jaar bij Archi pel Scholen. Christelijke basisschool Acaciahof aan de Zuidsingel in Middelburg nam gisteren met spelletjes en een receptie afscheid van meester Wim Kuiper. Na veertig jaar stopt Kuiper met zijn werk in het onder wijs. door Claudia Sondervan Vorig jaar was het Antwer pen, dit jaar Turijn (Italië) en volgend jaar Braga (Por tugal). En in 2013 kan Goes Europe se Jongeren Hoofdstad zijn. Recent kreeg het Europese Jongeren Fo rum in Brussel de presentatie van de gemeente uitgereikt. Een delega tie uit Goes was onlangs in Brussel om het bidbook aan te bieden. Voorzitter van de Goese Jeugdraad Leen Moerland (20) licht toe. -Goes heeft concurrentie van Derrij (Noord-Ierland), Maribor (Slovenië) en Karlstad (Zweden). Maakt Goes kans? „Het is lastig steden te vergelijken. Het gaat er om wat Goes aantrek kelijk maakt voor jongeren. Jonge ren uit heel Zeeland gaan hier naar school. De gezelligheid is ook belangrijk, maar het draait niet al leen om festivals. Ook om werk en woningen voor jongeren." -Wat doen jullie tot oktober, als be kend wordt welke stad het wordt? „Ik moet me er nog in verdiepen. Ik ben pas sinds dit voorjaar voor zitter van de jeugdraad. We heb ben nu tien leden, maar een aantal zwaait na de vakantie af Komend jaar willen we nieuwe mensen werven. Binnenkort benaderen we jongeren via de scholen om ideeën te vragen om de leefomgeving in Goes te verbeteren. We nodigen het Europese Jongerenforum uit voor een bezoek." -Wat gaat de jeugdraad doen als Goes de titel wint? „We hebben dat niet tevoren be dacht. Dat zou ook zonde zijn van alle moeite als het niet doorgaat. We hebben wel ideeën. Op 7 sep tember is het weer vergadering, dan staat het op de agenda. In twee maanden kun je heel veel doen." Q www.youthforum.org/capital www.jongerenraadgoes.nl/ www.jongerenraadgoes.hyves.nl/ Rekenkamercommissie Vlissingen Wal is de rckenkamercommissie eii wat doen ze? Wij zijn een onafhankelijke commissie die voor de gemeenteraad onderzoek doet naar allerlei zaken die de gemeente, en dus ook u, aangaan. We onderzoeken natuurlijk niet zomaar iets; bij de keuze letten we op de volgende punten. Levert een onderzoek nieuwe informatie op en kan de gemeente daar iets mee? Is het onderwerp iets waarbij er een groot risico is dat er ineffectief wordt gewerkt, teveel geld wordt uitgegeven of regels worden overtreden? Is het onderwerp iets dat er echt toe doet in de samenleving? Of gaat het om veel gemeenschapsgeld Is het onderwerp iets dat het belang van de burgers raakt (direct of indirect)? Het is dan niet de bedoeling dat het individuele belangen van één burger betreft. Het onderzoek moet zoveel mogelijk leiden tot concrete verbeteringen en/of het bevorderen van het lerend vermogen van de organisatie Jaarlijks voeren wij 1 of 2 onderzoeken uit. Een voorbeeld van een onderzoek dat we onlangs hebben uitgevoerd is het onderzoek naar het beheer van groen, wegen en riolering door de gemeente. De rapporten gaan naar de gemeenteraad; die besluiten wat ze met het resultaat doen. We zijn dan ook altijd op zoek naar interessante onderwerpen die een onderzoek waard zijn. Uiteraard denken we daar zelf over na, maar vragen we ook de gemeente en de raadsleden om suggesties. Ook u kunt suggesties voor onderzoeken aandragen, Jaarlijks hebben we twee thema's voor de onderzoeken; deze komen overeen met de thema's uit de gemeentelijke programmabegroting. Voor het komende jaar zijn dat: De sociale stad en Gezond en wel. Voorbeelden van mogelijke onderwerpen binnen deze thema's zijn het armoedebeleid van de gemeente en de invoering van de WMO. Hebt u een onderwerp uit een van deze twee thema's dat u de moeite waard vindt om te onderzoeken? Laat het ons weten! Stuur uw suggestie aan: Rekenkamercommissie Vlissingen Papeweg 56, Wolphaarlsdijk rkc-vlissingen@v3-ap.nl U kunt meer informatie over ons en ons werk vinden op http://www.vlissingen nl/rekenkamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25