Brede school Domburg Vakantieplannen? Feestje rond voltooiing reconstructie Havendijk 22 U Glossy gidsje Vlissingse winkels NIEUWBOUW De Golfslag ziet nieuw gebouw aan de Roosjesweg na Themalessen op het strand over zeeleven Open dag harmonie Ons Genoegen Jeugdbrassband geeft openluchtconcert Wandeltocht over duin en strand WWM zaterdag 17 juli 2010 Iff Nieuwe Rijksweg 41 •s-Hcer HendriKSKinderen In het buurtschap Wissekerk-e. op enkele kilometers afstand van Goes, bieden wij deze T.TE3S Vraagprijs 259.000,- k.k. v mmmmmmmmmsamem msmm wmmmmmm bouw. Het belang van de kinderen staat voorop. Er zit een zeker risico aan, maar we hebben dinsdag na rijp beraad besloten dat we dat toch aandurven." Directeur Stougje: „Het bijzondere van deze school is dat het echt een brede school is; ouders kunnen er hun kinderen in de leeftijd tot twaalf jaar op één locatie brengen. Nu moeten de kinderen voor bui tenschoolse opvang nog met een busje naar Oostkapelle. We heb- KAMPERLAND In het kader van de Blauwe Vlag, die het Banjaardstrand in Kamper land voor het vierde jaar mag voe ren, worden zaterdag 24 juli thema- lessen gegeven over het leven in zee. Kinderen en volwassenen mogen aan de vloedlijn helpen met het vangen van zeediertjes, die gedeter mineerd en teruggegooid worden. Wie wil aanhaken moet om 13.30 uur bij de vloedlijn zijn. VLISSINGEN Koninklijke harmonie Ons Genoe gen uit Vlissingen presenteert zich vandaag aan het grote publiek. In haar nieuw onderkomen aan de Ridderspoorlaan in Vlissingen houdt de harmonie van 14.00 tot 17.00 uur open dag. Er zijn optredens en bezoekers kun nen ook zelf muziekinstrumenten uitproberen. Verder is er een rom melmarkt en zijn er spelletjes voor kinderen. door Annemarie Zevenbergen Het water staat OBS De Golfslag in Domburg in middels tot aan de lip pen. Letterlijk zelfs, ver telt schooldirecteur Ad Stougje, want door de regenbuien van afge lopen week ontstond in de school forse wateroverlast. „Maandag stond de hal van de on derbouw blank, omdat de afvoer van het dak het water niet aankon. Woensdag gebeurde dat weer." Stougje toont zich dan ook Voor zichtig verheugd' dat het college van B en W van Veere heeft besloten te beginnen met de bouw van de school, hoewel de bouwvergunning nog niet onher roepelijk is. Er loopt nog een bezwaarprocedu re bij de rechtbank en de Raad van State. Stougje: „Ik ken nog niet alle ins en outs van het besluit, maar ik hoop dat er nu een einde komt aan die jarenlange onzekerheid. Het wordt de hoogste tijd dat de nieuwe school er komt en we zo spoedig mogelijk kunnen overstap pen. Er komen steeds meer nare gebreken naar voren." In het nieuwe gebouw wordt te vens de Kinder Opvang Walche ren (KOW) gehuisvest met peuter speelzaal, kinderdagverblijf en bui tenschoolse opvang. De Veerse onderwijswethouder René Molenaar geeft aan dat de ge meente het 'niet verantwoord acht nog langer te wachten'. „Deze zaak loopt al zo lang. We moeten zo snel mogelijk beginnen met nieuwbouw, gezien de slechte staat van het huidige schoolge AAGTEKERKE Jeugdbrassband Artemis en Brass band Apollo geven deze zaterdag avond een openluchtconcert op het Dorpsplein in Aagtekerke. Bei de muziekgezelschappen staan tij dens het concert onder leiding van Patricia Geertse. Het optreden begint om 19.30 uur met een uitvoering door Artemis. Daarna brengt Apollo zijn program ma ten gehore. Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt vandaag een tocht over duin en strand. Er zijn routes van 5,10,15,20 en 30 km. De start van de 20 en 30 km is tussen 9.00 en 11.00 uur, de start voor de overige afstanden is tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Kanovijver aan de Burg. van Woelderenlaan in Vlissin gen. De wandeling gaat via het Nol- lebos richting Westkapelle. Impressie van de brede school in Domburg. illustraties Architecten RDH VLISSINGEN VLISSINGEN - Natuurlijk kunnen toeristen er een vinden in hun ho tel of campingkantine, maar het gidsje dat Vlissingse ondernemers maken is eigenlijk bedoeld voor de Vlissingers zelf „Om die trots te laten zijn op hun stad", betoogt Ingrid van der Kooij die één van de initiatiefnemers is. „Er zijn zo veel leuke zaken, maar je moet ze wel willen zien." In het gidsje, waar tot dusver al 25 onder nemers uit het centrum aan mee werken, vertelt iedereen waarom zijn zaak zo bijzonder is. Het ver schijnt nog dit jaar in de winkels. MEEST GELEZEN 1. Elk jaar een ton omzet minder 2. Winnaars sjeesjesrijden 3. Ondernemers naar de rechter EN VERDER Geniet samen met verslaggeefster Melita Lanting van de natuur op Schouwen, www.pzc.nl/buutekieken STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De werkzaamheden zijn nog niet helemaal klaar, maar omdat de vakantie bijna begint, is er vandaag alvast een feestelijke bij eenkomst ter ere van het afronden van de reconstructie van de Haven- dijk en de Punt in Middelburg. De hele buurt is door de gemeente uit genodigd om vanochtend tussen 11.00 en 12.30 uur taart te komen eten bij roeivereniging De Honte bij de Havendijk. De reconstructie van de Havendijk en de Punt van de afgelopen maan den was nodig om de wegen aan te laten sluiten op de nieuwe N57. De bestaande straat over de Haven dijk en de Punt is parallelweg ge worden voor de bewoners; ernaast is een nieuwe weg aangelegd voor het doorgaande verkeer. Verder zijn er extra parkeerplaatsen en fiets- en voetpaden aangelegd, is er een geluidsscherm geplaatst en is er een kademuur gemetseld. Over twee weken is het werk hele maal klaar en gaat de weg weer open voor verkeer. In het najaar worden bomen geplant en groen stroken aangelegd. Als eind dit jaar het Middelburgse deel van de nieu we N57 klaar is, zal verkeer vanaf die weg gebruik maken van de rou te over de Havendijk en de Punt. De binnenkant van De Golfslag met centrale ruimte en lokalen eromheen. Het gebouw van OBS De Golfslag van de vakantieservice! Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24