Vlissingen sluit twee lastige dossiers Gif WALCHEREN 22 en 23 21 26 en 27 SPUIKOM Gemeente Vlissingen koopt bouwclaim af en vereffent Fonteyne-akkefietje Het is weer kermis Burger in actie tegen hardrijders De Glazenkast krijgt 7000 euro van fonds Kandidaten voor sportgemeente 2010 almanak Zaterdag 17 juli 2010 Brede school Domburg krijgt eindelijk vorm 675 Zeeuwen lopen de Vierdaagse: zingen als je moe wordt Tip? walcheren@pzc.nl MBH8B8BaBra£HBHHBSaaaHai door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het staat de gemeen te Vlissingen vrij om van de Spui- kom haar gedroomde stadspark te maken. Ze wil namelijk de BAM- bouwclaim afkopen. Na dertig jaar van strubbelingen stond de Spuikom stevig in de kast met hoofdpijndossiers op het stad huis van Vlissingen. De gronden van de Spuikom heeft de BAM al in 1981 gekocht, onder voorwaarde dat die er zou mogen bouwen zo dra dat kon. Maar dat is er nooit van gekomen. Altijd waren er wel plannen, maar die zijn nooit uitge voerd. Om de bouwclaim kracht bij te zet ten, heeft de BAM zelfs via de rech ter beslag laten leggen op de Spui kom. Zo kon de gemeente hele maal niks meer. De claim van de Kleine Spuikom, die al was opgelopen tot twee mil joen euro, heeft de gemeente Vlis singen in 2005 afgekocht bij Prover- ko. Die had het gebied intussen als compensatie voor het verlies op Al- hambra naar zich toegeschoven ge kregen. Maar nu lijkt ook het einde van de bouwclaim op de Grote Spuikom in zicht. Hoeveel de gemeente er voor moet betalen aan de BAM, wil ze niet kwijt. Alleen dat het in verhouding staat tot de claim. En dat het geld al opzij was gezet. In deze 'compensatie' speelt nog een ander akkefietje mee. Nadat de Fonteyne af was, heeft bouwer BAM een rekening voor de bodem sanering bij de gemeente neerge legd. Die was hoger dan afgespro ken. Dat geschil hebben de twee partijen nooit bij kunnen leggen. Met het akkoord zegt de gemeente dat probleem ook uit de wereld te helpen. Bovendien heeft ze de BAM, waar Bestevaer-bouwer AM intussen in is overgegaan, laten ondertekenen dat die de bouw van Scheldekwar- tier gaat starten. „Dat was natuur lijk al toegezegd", zegt wethouder Jacques Suurmond, „maar dat is nu nog eens bekrachtigd." De raad besluit donderdag of ze ak koord gaat met de afkoop. Dat zal waarschijnlijk wel zo zijn. Daarna zetten de gemeente en de BAM hun handtekening. Wat er dan met de Spuikom ge beurt, kan niemand zeggen. In elk geval bouwt de gemeente Vlissin gen er tot 2020 geen woningen. In het coalitieakkoord staat nog altijd dat de realisatie van een stadspark onderzocht wordt. VLISSINGEN - Het kan niet missen. Het reuzen rad is ai van ver te zien. Het is weer kermis in Vlissingen. Wethouder Rob van Dooren heeft gistermiddag het jaarlijkse feest officieel voor geopend verklaard. Zo'n veertig attracties staan tot en met 25 juli verdeeld over Spui- plein, Bellamypark, Nieuwendijk, Zeilmarkt en Arsenaalplein. Komende maandag staat in het teken van Hollandse muziek met een optre den van Monique Smit. Op donderdag wordt traditiegetrouw een vuurwerkshow gegeven vanaf een ponton op de Westerschelde. Het vuurwerk begint om 22.30 uur. De attracties zijn open van tien uur 's ochtends tot midder nacht. De laatste dag van de kermis is het Fa miliedag. foto Ruben Oreel NIEUWDORP Piet Akkerman uit Nieuwdorp heeft een burgerinitiatief gehou den om actie te kunnen onderne men tegen de hardrijders in het dorp. Met name op de Hertenweg en het Coudorp rijden veel automo bilisten veel harder dan dertig kilo meter per uur. Akkerman had bin nen de kortste keren de vijftig be nodigde handtekeningen bij elkaar. De gemeente moet nu bekijken of er iets gedaan kan worden aan het probleem. MIDDELBURG Museum de Glazenkast in de Ver- werijstraat in Middelburg krijgt van het Oranjefonds 7000 euro voor de organisatie van een weke lijks seniorencafé. Vanaf 2 septem ber wil het museum elke donder dag van 15.00 tot 17.00 uur de deu ren openen voor 60-plussers. Senio ren kunnen deze middagen gratis de tentoonstellingen van heden daagse kunst en van het Umojapro- ject van Blof bezoeken en mee doen aan een spel. MIDDELBURG Middelburg en Terneuzen hebben zich aangemeld als kandidaat voor de titel 'Sportgemeente van het Jaar'. De verkiezing is georgani seerd door de Vereniging Sport en Gemeenten, de sportkoepel NOCNSF en de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten. De winnaar wordt op 15 september bekend ge maakt. Andere gemeenten die mee dingen naar de titel zijn onder meer Bergen op Zoom, Groningen, Haarlem en Zeist. Tip? redactie@pzc.nl De drie vrouwen uit Terneuzen tref fen elkaar bijna dagelijks. Eén van de vrouwen voert de admini stratie van de instelling waar ze wer ken en de andere twee verlenen hand- en spandiensten. Zij rennen voornamelijk in het gebouw rond met stofzuigers, emmers, dweilen, sponzen en zemen. Zo nu en dan pauzeren ze even voor een kopje kof- fie. Dan gaan de gesprekken over alle mogelijke beslommeringen in het da gelijkse leven. Zoals afgelopen week, toen één van hen klaagde over de naaktslakkenplaag, die vanuit de tuin tot in haar keuken was doorge drongen. Gif? Ze huiverde bij het idee alleen al. Nooit! De andere twee lachten en voegden haar fijntjes toe: „Als het om je vent ging, zou je er geen probleem mee hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23