Operatie staar riskant #4 Vrouw (98) in Sluiskil door insluipers bestolen III MIDDELBURG PZC 6 en 7 10 en 11 Bobo's bezemen brug Tunnelweg schoon verder Gedonder rond hagelkanonnen WALCHEREN Enkele buien 21° 'Yo en Wes' nemen deel Toscane over Strijd tegen de weesfiets ZATERDAG 17 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 165 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 NETVLIEZEN AMSTERDAM - Het aantal mensen dat last krijgt van loslatend net vlies neemt toe. Dat komt onder meer doordat mensen hogere ei sen stellen aan goed zicht en snel ler een staaroperatie ondergaan. Deze operatie vergroot de kans op loslatend netvlies. Dat stelt hoogleraar Peter Ringens van VU Medisch Centrum in Am sterdam. Ringens, dé netvliesspecia list in Nederland en voorzitter van de commissie kwaliteit van het Ne derlands Oogheelkundig Gezel schap, waarschuwt voor het gemak waarmee tot een staaroperatie wordt besloten. Behandelde hij tien jaar geleden nog maar twee keer per maand een patiënt met loslatend netvlies na een staaroperatie, nu is dat drie a vier keer in de week. Ruim 160.000 mensen laten jaar lijks hun troebele lens vervangen door een kunstlens. Deze ingreep maakt de kans op loslatend net vlies drie keer zo groot. pagina 7: artsen en patiënten onderschatten het risico op loslatende netvliezen Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 35; Bijlagen: Zomer, Spectrum, Reizen en Me dia. DE KNOL - Het was weer eens iets anders. De 'hoogwaardigheidsbekleders' effenden gistermid dag letterlijk het pad voor de wegwerkers, die de afgelopen maanden een nieuwe, brede brug bouwden over het kabel- en leidingenkanaal on der de zuidelijke tunnelweg bij het gehucht De Knol, tussen Terneuzen en Hoek. De brug, aange legd voor de verdubbeling van de Westerschelde- tunnelweg, werd gistermiddag opgeleverd. De wegwerkers keken grinnikend toe hoe de 'bo bo's' met bezems een hoop zand wegveegden en vervolgens een erehaag voor hen vormden. De wegverdubbeling wordt in 2012 afgerond. Aan de Zuid-Bevelandse kant is de verbreding vol gend jaar gereed. foto Mark Neelemans SLUISKIL - Een 98-jarige vrouw is donderdag tussen 16.30 en 17.30 uur in haar woning aan de Spoor straat in Sluiskil bestolen. Twee onbekende vrouwen liepen via de achterdeur binnen. Zij de den zich voor als thuiszorgmede werksters, keken rond en vertrok ken. De Sluiskilse werd daarna ge beld door 'haar bank'. Haar pasje was gevonden. Of zij haar pincode wilde geven? Dat deed zij. De ge alarmeerde zoon van de vrouw bel de rond 18.15 uur de bank. Honder den euro's waren al weg. Half mei drongen vrouwen op de zelfde manier bij ouderen binnen in Oost-Souburg en Zierikzee. In Zierikzee stalen ze een bankpas en geld, in Souburg was er geen buit. Geheel vernieuwd met een top restaurant Raymondo, zalen met alle faciliteiten, veilig parkeren, dicht bij de binnenstad. 12e Etappe 1Rodriguez (Spa) 2. Contador(Spa) 3. Vinokourov (Kaz) 9. Gesink(Ned) 4.58.26 z.t. 0.04 0.10 Algemeen klassement 1. A. Schleck(Lux) 58.42.01 2. Contador (Spa) +0.31 3. Sanchez (Spa) +2.45 7. Gesenk (Ned) +4.27 Vandaag de etappe: Rodez - Revel (196 km) Zondag de etappe: Revel - Ax 3 Domaines (184,5 km) O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina's 28,29 en 31 MIDDELBURG - Zeventien hagelka nonnen staan er in Zeeland. Het antihagelgeschut dat de fruitoogst moet beschermen, kent niet alleen voorstanders. In Kapelle is er één buiten werking gesteld na een juri dische procedure. En de Vereni ging voor Behoud van de Zak van Zuid-Beveland stapte onlangs naar de rechter om een einde te maken aan het gebruik van de kanonnen in Borsele. In Tholen vecht een fruitteler een conflict uit met de gemeente. Die laatste partij wil geen geknal meer, na klachten van omwonenden. pagina 2 en 3: als kanon klapt, halen ze hier de was binnen pagina 3: commentaar mm x'ff i 'V' Hagelkanonnen moeten verboden worden reageer op www.pzc.nl reacties: 334 Zeeland heeft het beste vakantieweervan Nederland eens oneens 10% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 "7 1688"5555A7» www.amadore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1