Bestaan hing vaak aan zijden draadje ipmm Geen extra woningen in De Pluimpot id 25 Boekenmarkt OV-cbipkaart maakt de bus van Hulst naar Breda erg duur Orgelconcerten in Grote kerk Goes Al het Thoolse nieuws op een rijtje www.pzc.nl/tholen door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het Thoolse college staat niet toe dat in land goed De Pluimpot bij Sint-Maar tensdijk meer woningen worden gebouwd. Het blijft bij de vijf ge plande landhuizen. Stedenbouwkundig bureau Bosch Slabbers heeft bij de gemeente het verzoek ingediend om in het ge bied nog eens vijf recreatiewonin gen en vier reguliere huizen te mo gen bouwen. Dat zien burgemees ter en wethouders niet zitten. Ze denken dat de identiteit van het landgoed verloren gaat als er meer woningen komen. T\vee van de vijf geplande landhui zen in het gebied zijn inmiddels voltooid. Aan een derde wordt mo menteel gewerkt. Eén van die nog te bouwen landhuizen wordt opge deeld in vijf appartementen. Het is de bedoeling dat de huizen straks in een parkachtige omge ving komen te liggen. Het grootste deel van het gebied, met onder meer wandelpaden, waterpartijen en bruggetjes, is vrij toegankelijk. OMROEP THOLEN Lokale omroep viert 25-jarig bestaan zaterdag 17 juli 2010 smmusauammm door Rob Paardekam Eigenlijk is het een wonder dar omroep Tholen nog bestaat. Door met name financiële problemen hing het bestaan van de lokale omroep in het verleden vaak aan een zij den draadje. Ruim twee jaar gele den werd de studio zelfs afgeslo ten van water en kabeltelevisie. „Maar wij geven nooit op", zegt se cretaris Edwin Otto. „Gelukkig zit ten we nu in een wat rustiger vaar water." Omroep Tholen ontstond 25 jaar geleden toen de toenmalige pira ten moesten verdwijnen. Er mocht één nieuwe lokale omroep voor in de plaats komen. Onder de naam Sloth (Stichting Lokale Om roep Tholen) ging een enthousiast groepje vrijwilligers aan de slag vanuit het studiootje in de Regen- tessestraat. „Dat was gevestigd in het huis van Cees Burgers", kan vrijwilligster Jannie van der Putte zich nog herinneren. „Het was be helpen, hoor. Het was er klein en koud." De jonge omroep werd in de be ginjaren geteisterd door proble men. Zo protesteerde journalisten vakbond NVT tegen het feit dat vrijwilligers zich met journalistiek gingen bezighouden en waren er onderling ruzies. De TROS deed er nog een schepje bovenop door fel te protesteren tegen het pro gramma Sloth-Aktua. De TROS had al een eigen programma met de naam Aktua en dreigde met ju ridische stappen en dwangsom men als de Thoolse omroep de naam van het programma niet zou GOES - Vrijmetselaarsloge Scaldis houdt zondag 25 juli tussen 11.00 en 13.30 uur een tweedehands boeken markt in het logegebouw De Steen aan de Beestenmarkt in Goes. De op brengst is voor projecten in Nepal, Thailand en Suriname. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop f onderhoud \sL/ tunin9 Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl wijzigen. Sloth koos eieren voor zijn geld. Na ook enkele jaren aan de Boter markt te hebben gezeten, is de lo kale omroep sinds 1999 gevestigd in een bedrijfsverzamelpand aan de Voltstraat. Toen de studio naar die plek verhuisde, werd de naam Sloth gewijzigd in Omroep Tho len. „Die naam geeft meteen aan wat we zijn", meent Otto. „Hij spreekt ook meer aan." In het nieuwe pand kende de om roep eveneens pieken en dalen. Die dalen hadden bijna altijd met geld te maken. „Ons bestaan heeft vaak aan een zijden draadje gehan gen", zegt de secretaris. Met name in 2003 balanceerde Omroep Tho len op het randje van de afgrond. De gemeente wilde de subsi diekraan dichtdraaien en de vrij willigers moesten alles uit de kast halen om dat te voorkomen. Uit eindelijk besloot een nipte meer derheid om de subsidie te handha ven. Maar met zesduizend euro per jaar was de begroting nauwe lijks rond te krijgen. „Pas toen de raad vorig jaar besloot dat we ruim dertienduizend euro per jaar krijgen, hebben we meer lucht ge kregen", aldus Otto. De omroep zendt inmiddels 24 uur per dag uit op de radio met veel live-programma's. Zo presen teert Jannie van der Putte (74), de oudste en langst zittende vrijwilli ger, elke donderdagavond het ouderenprogramma Nostalgie. „Ik draai mooie muziek van vroeger", zegt ze. „Met name van net na de oorlog. Max van Praag en Eddy Christiani, dat soort zangers. Als ik dan ook nog iets leuks over ze kan vertellen, doe ik dat." De jarige omroep viert zijn 25-jarig jubileum bescheiden. De receptie vindt gewoon plaats in de studio aan de Volt straat. Daar werd gisteren nog hard gewerkt om alles op orde te krijgen. foto Willem Mieras Verder probeert de omroep zo veel mogelijk evenementen live te verslaan. De kabelkrant en de goed lopende website zijn de ker sen op de taart. „Die site wordt na de zomer helemaal vernieuwd", weet Otto. „Verder zou het mooi zijn als we in de toekomst meer te levisieprogramma's kunnen ma ken. Maar ja, dat kost ook weer een hoop geld." Het 25-jarig bestaan van Omroep Tho len wordt vandaag gevierd met een re ceptie voor (oud-)vrijwilligers. Op de ra dio wordt van 10.00 tot 18.00 uur een jubileumprogramma uitgezonden. Daar- De omroep was in de beginjaren gehuisvest in een klein studiootje in de Re in wordt uitgebreid teruggeblikt. gentessestraat. Deze foto is gemaakt in 1986. foto Willem Mieras HULST - Invoering van de OV-chip- kaart jaagt gebruikers van lijn 19 Hulst-Breda, de Bredabus, op kos ten. Een heen- en terugreis is met de OV-chipkaart zo'n 60 procent duurder dan met de nu nog gel dende dagkaart. Busmaatschappij Veolia onderkent het probleem en onderzoekt of een oplossing moge lijk is. Nico Philipsen uit Perkpolder is re gelmatig gebruiker van de Breda bus. Hij kan niet auto rijden en is aangewezen op het openbaar ver voer. „Nu kun je nog een dagkaart van 12,80 euro kopen waarmee je vanuit Hulst naar Breda en terug kunt reizen. Die kaart is ook nog geldig in Brabant. Reis je met de OV-chipkaart", heeft Philipsen ont dekt, „dan ben je twee keer tien euro voor dezelfde heen- en terug reis kwijt. Je moet namelijk met de OV-chipkaart bij elke rit in- en uitchecken. Een dagkaart of een re tourtje bestaat niet in het OV-chip- kaartsysteem." Veolia rijdt de Bredabus. Woord voerster Suzan van Beek onder kent dat lijn 19 'een stuk duurder' is met de OV-chipkaart. Dat zit in gebakken in de nieuwe, op zich eerlijkere opzet van de OV-chip kaart. Reizigers betalen niet meer per zone van enkele kilometers, maar per gereden kilometer. „Het effect is dat korte lijnen goedkoper worden", weet Van Beek, „en lan ge lijnen zoals lijn 19 Hulst- Antwerpen-Breda duurder." GOES - Vrijdag 23 en zaterdag 24 juli klinkt het monumentale Marcussenorgel in de Grote Kerk in Goes. De Goese cantor-organist Arno van Wijk speelt vrijdag 23 juli het traditionele Bach-concert om 20.00 uur. Entree is 8 euro. Het Marktconcert door Wouter van der Wilt een dag later, op 24 juli, is gratis toegankelijk en begint om 13.30 uur. Van der Wilt is can tor-organist van Hoflaankerk in Rotterdam. Hij speelt Bach maar ook Durpré en improvisaties. Nieuwe Rijksweg 41 's-Heer Hendrikskinderen -n het buurtschap ^HjoH Wissekerke, op enkele kilometers afstand van HnBHBI Goes, bieden wij deze sfeervolte vrijstaande y ^PPi woning te koop aan. Het - .fr"object is uitermate goed r&^tKiertioiKlen, instapklaar, en voorzien van een ruime slaapkamer en bad- L. kamer op begane grond. Vraagprijs 259.000,- k.k. mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 165