PZC Eigenaren geloven nog Vakantieplannen? 221 zeeland Kortste weg was een omweg naar Assisi Loslopende honden houden huis in Renesse Maak dan gebruik van de vakantieservice! Fietsrommelroute op herhaling na succes Wandeltocht over strand en duinen RESTAURANT Stolk en Lopik hebben tienduizenden euro's te goed van Themalessen op het strand over zeeleven Elektroscooters te huur voor toeristen BIJL GERRITSMA RIOOLSER VICE zaterdag 17 juli 2010 U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. ■;ss mm mm.wsm. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice WOLPHAARTSDIJK De inwoners van Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge houden zaterdag 24 juli voor de tweede keer een fietsrommelroute door de dorpen. Tussen 10.00 en 18.00 uur zetten de deelnemers hun spullen, uiteen lopend van plantjes tot antiek en van bric-a-brac tot elektronica, op straat of in de tuin. De eerste fiets rommelroute, vorig jaar, werd een doorslaand succes. VLISSINGEN Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt vandaag een tocht over duin en strand. Er zijn routes van 5,10,15, 20 en 30 km. De start van de 20 en 30 km is tussen 9.00 en 11.00 uur, de start voor de overige afstanden is tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Kanovijver aan de Burg. van Woelderenlaan in Vlissin- gen. De wandeling gaat via het Nol- lebos richting Westkapelle. door Frank Balkenende KAMPERLAND In het kader van de Blauwe Vlag, die het Banjaardstrand in Kamper land voor het vierde jaar mag voe ren, worden zaterdag 24 juli thema- lessen gegeven over het leven in zee. Kinderen en volwassenen mo gen aan de vloedlijn helpen met het vangen van zeediertjes, die ge determineerd en teruggegooid wor den. Wie wil aanhaken moet om 13.30 uur bij de vloedlijn zijn. OUDDORP Recreatieondernemers, gemeente Goedereede en Rabobank hebben 20 elektrische scooters aangeschaft, die door de VW's in Ouddorp en Middelharnis worden verhuurd aan toeristen en inwoners. Het on derhoud van de scooters gebeurt door sociale werkvoorziening Web ego. De eerste scooter wordt woensdag 21 .juli gehuurd door Winston Post van de soap GTST. Het gesloten Goese res taurant Simmers 8c Co laat een spoor van schulden achter. De ei genaren van het horecapand aan de Van der Spiegelstraat, vroeger het vermaarde Ockenburgh, vre zen voor een verlies van tiendui zenden euro's. Toch geloven ze hei lig in een restaurant op deze plek. Projectontwikkelaar Bram Lopik uit Roosendaal en (horeca)vast- goedondernemer Ron Stolk uit Rotterdam kochten het voormali ge Ockenburgh in 2008 uit de fail liete boedel van Batinova. Ze ver huurden het pand de afgelopen twee jaar aan twee exploitanten. Zonder succes. De twee zaken slo ten vrij snel na de opening. De laatste tragedie is de sluiting van Simmers 8c Co op 7 juli. Vol gens Stolk is het echtpaar Co en Marianne Simmers door oude be lastingschulden in de financiële problemen geraakt. De Simmers zelf zijn onbereikbaar. Stolk heeft nog tienduizenden euro's van hen te goed. Stolk is niet van plan die via de rechter te vorderen. „Er zijn meer schuldeisers. Ik neem mijn verlies, want van een kale kip kun je toch niet plukken." De Simmers dreven voorheen res taurant 't Veerhuis in Wolphaarts dijk. Chefkok Michel Louws kook te er de sterren van de hemel en Ontstoppen - Aanleg - Onderhoud - Leveren en legen van vetvangputten 0800 - 5 41 96 93 GOES - Het eerste stukje was maar kort: van 's Heer Hendrikskinde ren naar het fietspontje in Hans- weert. Maar daarna was het 2,5 maand en 2500 kilometer door trappen. Adri van Oosten en Jan- nie Leijs lieten een droom in ver vulling gaan: op de fiets naar Ro me en Assisi, de stad der steden en de basis van milieuheilige Fran- ciscus. Het ging niet rechtuit die kant op. Het voormalige Ockenburgh in Goes staat (weer) te huur. Eigenaren van het pand, Ron Stolk en Bram Lopik, blijven In België, Frankrijk, Corsica en Sar dinië legden ze op inspirerende plaatsen aan om pas vanuit Assisi de trein terug te pakken. Over de tocht hebben Leijs en Van Oosten een boekje geschreven: De kortste weg is een omweg. Het telt 225 blad zijden inclusief kleurenfoto's en kaartjes. Het boek is voor 17,50 eu ro verkrijgbaar in de Zeeuwse boekhandels en bij de auteur: adrivanoosten@hetnet.nl MEEST GELEZEN 1. Restaurant aan cultuurplein. 2. Moei Wanne sluit na vier jaar. 3. Van Lalala tot the Beatles. BLOGS Verschillende redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze allemaal via www.pzc.nl/blogs STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto RENESSE - In Renesse zijn donder dagavond twee honden in beslag genomen nadat ze verschillende dieren hadden gebeten. Rond 19.30 uur kreeg de politie een melding dat er twee agressieve honden los liepen in Renesse. Eén van de honden had aan de Hoo- genboomlaan een geit, die daar in een wei stond, gebeten. De geit was gewond geraakt aan zijn rug. Tijdens het verzorgen van de geit, kwamen er bij de agenten meer meldingen binnen over gebeten dieren. Zo was op de Hoogen- boomlaan de hond van een Duitse toerist gebeten en een kat doodge beten. Ook een andere hond was gebeten. In welke straat dit precies gebeurd is, is onbekend. Uiteinde lijk zijn de twee honden op de, Zeelelieweg gevangen door de eige naar van de dood gebeten kat. De politie heeft de honden in beslag genomen. Op het adres waar de honden volgens een omstander thuis zouden horen, zijn in de tuin enkele tientallen hennepplan ten aangetroffen. Deze zijn in be slag genomen en vernietigd. De 33-jarige bewoner en eigenaar van de hennepplanten, die tevens de eigenaar van de honden bleek te zijn, is op het politiebureau ge hoord. Hoe het met de gewonde dieren gaat is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 162