'Kamikaze op Oranjeweg' Soos De Vaete viert 35 jaar levendig Geersdijk Gif BEVELANDEN-THOL 22 en 23 26 en 27 GOES Scholieren halen volgens omwonende gevaarlijke capriolen uit Doornige aanplant naast atb-baan nodig Nieuwe naam voor traditioneel vermaak Burgerinitiatief tegen hardrijders almanak Zaterdag 17 juli 2010 Eigenaren geloven nog in kansen voor voormalige Ockenburgh 675 Zeeuwen lopen de Vierdaagse: zingen als je moe wordt Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Op de Oranjeweg in Goes worden levensgevaarlijke spelletjes gespeeld door scholieren. Op de weg gaan liggen, en dan op het laatste moment opspringen als er een auto aankomt, is er één van. Bewoner Ad Molenaar van de pa rallel aan de Oranjeweg gelegen De Graaffstraat ziet het regelmatig gebeuren vanuit zijn raam. „Het zijn kinderen die in een groep van en naar het sportveld fietsen. Ze rijden gewoon de weg op terwijl er haaientanden staan. Ook gaan ze op de weg liggen. Ik hoor met enige regelmaat piepende ban den." Molenaar kaartte de kwestie on langs aan tijdens een informa tie-avond over de nieuwbouw van Pontes Het Goese Lyceum op De Weitjes, waar nu nog de sportvel den zijn. Hij kreeg bijval van een andere aanwezige. Zowel wethou der Jo-Annes de Bat als rector Els van Doorn hoorde op van het ver haal van Molenaar, die naar eigen zeggen al twee keer aan de bel heeft getrokken bij de directie van Pontes. „Niet bij mij", zegt Van Doorn. „Ik hoop ook niet dat onze leerlingen dat doen, dat zou heel erg zijn. Ik schrok wel van de op merking en heb ook tegen hem ge zegd dat hij de volgende keer di rect contact met mij moet opne men." Overigens bestaat het plan om op de Oranjeweg/Patijnweg een roton de aan te leggen en een fietstunnel- tje onder de Oranjeweg. Scholie ren uit Goes-Noord zullen dat tun neltje echter niet gebruiken, stelt Molenaar, die actief is als brand weerman. In de rotonde ziet hij weinig heil. „Daarmee zet je in de spits alles vast en dus ook de brandweerkazerne. Die auto's kun nen er bij een file niet uit." ]o-Annes de Bat heeft al aangege ven dat hij het probleem van een dichtslibbende Oranje- en Patijn- weg niet zo ziet. Studenten van sportopleiding Cios in Goes hielpen circa vijftig kinderen met spelletjes bij het strandje van Geersdijk. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan GEERSDIJK - Al 35 jaar onafhanke lijk en eendrachtig, en dan doet leeftijd er niet toe. Bij de activitei ten van de jeugdvereniging Geers dijk annex Soos De Vaete is ieder een welkom, en verplicht af zwaaien vanwege volwassenheid is niet ter zake, zo geldt het in het Noord-Bevelandse dorp. Elke vijf jaar viert de soos de levendigheid van Geersdijk, die de club groten deels zelf verzorgt. Bij het feest van vrijdag realiseerde De Vaete een oude wens: een feest bij het Geersdijkse Kaaitje, aan de oever van het Veerse Meer bij het dorpsstrandje. Daar moest het soosbestuur wat voor overwinnen: zijn afkeer van regeldrift. Maar wil de het bestuur die locatie, dan moest het Waterschap om toe stemming gevraagd worden. Die kwam er. En de feesttent, waarin gisteravond vier bands het feest luister bijzetten, kwam er ook. On danks de harde wind, dankzij zes tien vrijwilligers die wel in touw wilden. Zo gaat het altijd, vertel len de zes bestuursleden. „Ieder een komt altijd met van alles aan dragen", vertelt voorzitter Marian de Haze, sinds haar vijftiende al be stuurslid. „Onze subsidie komt in natura en van heel Noord-Beve land." Alle activiteiten, van barbe cue tot Sinterklaasfeest, worden zonder gemeentesubsidie uitge voerd. De soos doet liever zonder. „Het is makkelijker om iets te orga niseren als je niet hoeft te wachten op geld", vindt De Haze. „En als we de gemeente eens iets vragen, dan hebben we krediet", legt be stuurslid Johan Verhulst uit. Maar de soos laat haar krediet bij de overheid liever onaangesproken. De feestdag begon met koffie en bingo voor de ouderen van het dorp. 's Middags was er een spel- programma voor de schoolkinde ren met patat-met na. 's Avonds was er feest met optredens van vier bands voor 250 bezoekers, ook van ver buiten het dorp. De Vaete heeft vrienden in heel Zee land. De Haze: „De mensen we ten: het gaat op zijn janboerenfluit jes, maar het is altijd heel gezellig." GOES De gemeente Goes zal aan de west zijde van de nieuwe mountainbike- baan aan het Geldeloozepad doorni ge beplanting aanbrengen om te voorkomen dat jongeren in privé- tuinen rondstruinen. Dat gebeurt na klachten van een bewoner van het Geldeloozehof. De gemeente dacht de privacy te hebben gewaar borgd door een watergang te ver breden. Dat was gebeurd zonder in stemming van het waterschap, dat de gemeente sommeerde de sloot weer in de oorspronkelijke staat te rug te brengen. OUD-SABBINGE Goed nieuws voor de trouwe be zoekers van de Dag van 't Ouwe land in Oud-Sabbinge: het dorps feest blijft bestaan. Wel onder een nieuwe naam, 't Ouwelandse Feast. Eigenlijk dekt de nieuwe vlag de oude lading, want het programma voor zaterdag 31 juli vermeldt het voor Oud-Sabbinge traditionele ver maak zoals het kwalleballen (boe- renrugby) en pottelillen. Overigens nog steeds in het 't Bosje. Het pro gramma is iets slanker dan in afge lopen vijfjaar. NIEUWDORP Piet Akkerman uit Nieuwdorp heeft een burgerinitiatief gehou den om actie te kunnen onderne men tegen de hardrijders in het dorp. Met name op de Hertenweg en het Coudorp wordt door veel au tomobilisten veel harder gereden dan dertig kilometer per uur. Akkerman had binnen de kortste keren de vijftig benodigde handte keningen bij elkaar. De gemeente moet nu bekijken of er iets gedaan kan worden aan het probleem. Wel licht komen er verkeersremmers. Tip? redactie@pzc.nl De drie vrouwen uit Terneuzen tref fen elkaar bijna dagelijks. Eén van de vrouwen voert de admini stratie van de instelling waar ze werken en de andere twee verlenen hand- en spandiensten. Zij rennen voornamelijk in het gebouw rond met stofzuigers, emmers, dweilen, sponzen en zemen. Zo nu en dan pauzeren ze voor een kopje koffie. Dan gaan de gesprekken over alle mogelijke beslommeringen in het da gelijkse leven. Zoals afgelopen week, toen één van hen klaagde over de naaktslakkenplaag, die vanuit de tuin tot in haar keuken was doorge drongen. Gif? Ze huiverde bij het idee alleen al Nooit! De andere twee lachten en voegden haar fijntjes toe: „Als het om je vent ging, zou je er geen probleem mee hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 161