Zeeland OV-chipkaart maakt Bredabus duur ZONDAG GEOPEND Nieuwe boot voor redders Hulster heggen in brand T Showroom c uitverkoop Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 KLACHT Veolia onderkent probleem en zoekt oplossing 25 I s 2 A O J 5 J m i Twee gewonden Geplastificeerde gids van café *t Jagershuis wijst fietsers de weg Zaterdag 17 juli 2010 21 Westkade in Sas van Gent krijgt historisch karakter Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf HULST - Invoering van de OV-chip kaart jaagt gebruikers van lijn 19 Hulst-Breda, de Bredabus, op kos ten. Een heen- en terugreis is met de OV-chipkaart zo'n 60 procent duurder dan met de nu nog gel dende dagkaart. Busmaatschappij Veolia onderkent het probleem en onderzoekt of een oplossing moge lijk is. Nico Philipsen uit Perkpolder is re BRESKENS - De reddingboot haalde begin deze week al een in moeilijk heden gekomen zwemmer uit het water. Maar vrijdag kreeg de strandwacht van de gemeente Sluis- officieel de sleutels van de nieuwe boot uit handen van wet houder Peter Ploegaert. Rescue Safety Groningen (de orga nisatie die de strandbewaking aan kust van West-Zeeuws-Vlaande- ren verzorgt) keek al een tijdje uit naar een nieuwe boot voor de strandpost Breskens. De gemeente zit weliswaar krap bij kas maar hecht zeer aan het imago van scho ne en veilige stranden. Obk nood zakelijk voor het behoud van de Blauwe Vlaggen, die staan voor schone en veilige stranden. Sluis neemt deel aan het grensover schrijdende project '120 kilometer kustlijn', waarin elf organisaties langs de Vlaamse en Zeeuwse kust samenwerken. De organisaties stre ven naar ecologisch beheer, goede bereikbaarheid en veilige stran den. Aanschaf van de boot, maakt het Breskense strand nog veiliger. Bovendien voldoet Sluis alvast aan te verwachten, strengere Europese regels; redenen waarom de ge meente de helft van de 30.000 eu ro kostende boot terugkrijgt via de Europese Interregsubsidie. gelmatig gebruiker van de Breda bus. Hij kan niet auto rijden en is aangewezen op het openbaar ver voer. „Nu kun je nog een dagkaart van 12,80 euro kopen waarmee je vanuit Hulst naar Breda en terug kunt reizen. Die kaart is ook nog geldig in Brabant. Reis je met de OV-chipkaart", heeft Philipsen ont dekt, „dan ben je twee keer tien euro voor dezelfde heen- en terug reis kwijt. Ie moet namelijk met de OV-chipkaart bij elke rit in- en uitchecken. Een dagkaart of een re tourtje bestaat niet in het OV-chip- kaartsysteem." Philipsen noemt de prijsverhoging 'van de zotte'. „Je bent overgele verd aan de willekeur van de over heid." Veolia rijdt de Bredabus. Woord voerster Suzan van Beek onder kent dat lijn 19 'een stuk duurder' is met de OV-chipkaart. Dat zit in gebakken in de nieuwe, op zich eerlijkere opzet van de OV-chip- kaart. Reizigers betalen niet meer per zone van enkele kilometers, zo als bij de strippenkaart, maar per gereden kilometer. „Het effect daarvan is dat korte lijnen goedko per worden", weet Veolia-woord- voerster Van Beek, „en lange lij nen zoals lijn 19 Hulst-Antwerpen- Breda duurder." Zeker tot eind dit jaar is er voor Bredabus-gebruikers geen man overboord. Ze kunnen met een dagkaart blijven reizen. In de loop van 2011 kan dat échter alleen nog maar met de OV-chipkaart. Van Beek zegt toe: „We gaan bekijken welke mogelijkheden er zijn om iets aan de prijsstijging te doen met bijvoorbeeld aparte kaartjes." Bij de tariefstelling heeft de provin cie al enigszins rekening gehouden met bijeffecten van de chipkaart. Zo geldt op de lange lijn Hulst-Ter- neuzen-Oostburg niet het Zeeuw se kilometertarief van 11,5 euro cent, maar een verlaagd tarief van 10 eurocent. Provincie-ambtenaar Ferry Chervet: „Anders zouden rei zigers er bovengemiddeld duurder uit zijn." C/J i> i j 'It: De Breskense postcommandant Mare Stuit krijgt de sleutels van de nieuwe reddingboot uit handen van algemeen commandant Jan- Sluise strandwacht. Overigens waren er gistermorgen meer reddingswerkers op het strand dan badgasten. Henk Wilting van de foto Mark Neelemans HULST - De politie stelt een onder zoek in naar twee gevallen van mo gelijke brandstichting in Hulst. De brandweer kreeg deze week twee meldingen binnen van brandjes in coniferenheggen. In het begin van de week rukte de brandweer uit voor een brandje in een heg in de Felix Timmermans- straat. Donderdagavond omstreeks half negen kwam de brandweer opnieuw in actie, nu voor een brandje in een rij coniferen in de van een woning in de Lange Bellingstraat. De bewoner deed gisteren aangifte bij de poli tie. Die vermoedt dat het gaat om brandstichting en onderzoekt de zaak. Brandweercommandant Jan Rijk bevestigt het vermoeden dat het om brandstichting gaat, vermoede lijk uit baldadigheid. „Veel proble men bezorgen die brandjes ons niet. We rukken uit mét één blus- eenheid en dan is de klus zo ge klaard. Voor de bewoners is dit na tuurlijk erg onplezierig." terneuzen - Bij een botsing tus sen twee auto's op de hoek Nieu we Neuzenweg-Willemskerkeweg bij Dow in Terneuzen zijn gister middag twee gewonden gevallen, een 67-jarige Terneuzenaar en zijn 60-jarige vrouw. Ze zijn allebei naar het ziekenhuis overgebracht. De vrouw raakte be kneld en moest door de brand weer uit de auto worden bevrijd. Een 27-jarige automobilist uit Ter neuzen kwam met het echtpaar in botsing, toen hij vanaf de Nieuwe Neuzenweg linksaf de Willemsker- keweg wilde inslaan. 1 OP DE 4 NEDERLANDERS BEGINT DE DAG AL IN EEN BRUGMAN KEUKEN OF BADKAMER van 12.00 tot 18.00 uur tot 70% korting op keukens Hulst (alleen keukens), Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl KEUKENS s BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 147