Jol: thuis toeslaan tegen Paok 30 Kouwenberg vecht zich langs Volleman Kim 't Hooft met Hotak in Europa Cup Zeeuwse voetbalsters bekeren tegen elkaar Honderd-procentscore Maarten Rademakers Glenn Hofman klaar in de wereldbeker CHAMPIONS LEAGUE Ajax treft Griekse club in voorronde Zevende trainingstijd voor Rossi bij rentree zaterdag 17 juli 2010 Wilt u het weer eens mee maken? Hoe de 1e Nederlander sinds 1998 weer in de top tien staat van de Tour de France? Ga dan mee met van Fraassen Travelling i per luxe touringcar naar dé Finish van de Tour de France in Parijs op 25 juli 2010 zie' voor het programma onze website: mvw. vanfraassentravelling.eu De prijs: 45 00 p p Inclusief:- Vervoer per luxe touringcar - In de bus koffie met iets lekkers erbij reserveren tot vrijdag 23 juli 2010 16.00 uur telefoonnr. u118 434 433 onder vooroehcud van voldoende deelname met kwaliteitsbuirctxen van VAN FRAASSEN TRAVELLING - MIDDELBURG DAN ZITJE GOED! TEL: 0118 43 44 3. w.vanfraasscntravclling.ci 1 HOOGERHEIDE De tafeltennissters van Hotak'68 uit Hoogerheide spelen de eerste ronde van de ETTU Cup op 9 en 10 oktober thuis in Hoogerheide. Uit de loting kwamen het Italiaanse Unione Sportiva Dilettantistica TT Zeus en het Luxemburgse DT Nidderkaerjeng als tegenstanders. De Middelburgse Kim 't Hooft maakt deel uit van het Brabantse team. Hotak is dit jaar naast Heer len de enige Nederlandse deelne mer aan de Europa Cup. Dat is de ze editie extra sterk bezet omdat de Champions League voor vrou wen is komen te vervallen. MIDDELBURG Oostkapelle en Smerdiek zijn bij el kaar ingedeeld in de poulefase van de KNVB-beker voor vrouwen. De poule wordt gecompleteerd door RWH en SSS. De winnaar van de poule plaatst zich voor de eerste knock-outronde, evenals de twee beste nummers twee uit de veer tien poules. De acht eredivisieteams stromen in de tweede ronde in in het beker toernooi. OOSTKAPELLE Schaker Maarten Rademakers was een klasse apart bij het 25e zomer- toernooi in Oostkapelle. De man uit Sas van Gent versloeg alle con currenten en werd met een score van honderd procent eerste. René Tiggelman en Maxim le Clercq ein digden als tweede en derde. De hoofdprijs bij de dammers ging voor de zevende maal naar Johnny de Leeuw. De Goesenaar liep slechts één verliespunt op en had twee punten voorsprong op Mar tij n Rentmeester. MATOSINHOS Voor Glenn Hofman zit het avon tuur in Portugal er ook op. Hij ver loor in de wereldbeker driebanden met duidelijke cijfers van Roland Forthomme. Met 0-3 werd de jonge Delta-speler teruggewezen door de voormalige kopman van Delta. Ook voor Eddy Leppens, de kop man van Delta/Fast, is het in Mato- sinhos einde verhaal. Hij verloor met 1-3 van Tayfun Tasdemir en kan zijn koffers pakken. Zijn moyenne van 1.450 was niet slecht, maar was tegen de Turk die 2.380 speelde veruit te weinig. SACHSENRING - Ruim veertig dagen na zijn zware crash op het circuit van Mugello heeft wereld kampioen Valentino Rossi gisteren zijn officiële rentree gemaakt in de MotoGP. Tijdens de eerste vrije training op de Sachsenring in Duitsland klok te de Italiaan de zevende tijd. Begin juni brak de wereldkampioen in Mugello zijn been. Het mag een klein wonder heten dat hij nu al weer op de motorfiets zit. Aanvankelijk dachten de artsen na melijk dat de Italiaan er vier maanden uit zou zijn. In de strijd om de wereldtitel lijkt Rossi kans loos. Teamgenoot Jorge Lorenzo (Spanje) leidt in het WK-klassement met 165 punten. Rossi, die door zijn beenbreuk vier GP's miste, staat zeven de met 61 punten. foto Hendrik Schmidt/EPA - - as AMSTERDAM - Ajax stuit in de der de voorronde van de Champions League op Paok Saloniki. De Am sterdamse club begint met een thuiswedstrijd op 27 of 28 juli. De return is een week later. Als Ajax de Grieken verslaat, wacht er daar na nóg een tegenstander voor de groepsfase is bereikt. Paok eindigde afgelopen seizoen als tweede in de Griekse competi tie. De club uit Thessaloniki staat bekend om de zeer harde en fana tieke aanhang. Het Toumba-sta- dion heeft een capaciteit van ruim 28.000 toeschouwers en het kan er flink tekeer gaan. In een wedstrijd tegen AZ in 2004 stak de eigen aanhang een tribune in brand. Ajax-trainer Martin Jol wees giste ren op het belang van het eerste duel. „Gezien de hectische omstan digheden in Griekenland is het be langrijk thuis een goed resultaat neer te zetten. Ze noemen het daar ook wel de Hel van Thessalo niki. We zullen zien." Dat Ajax de klus al in de eerste wedstrijd wil klaren, betekent dat er weinig rust is voor WK-gangers van Ajax die tot n juli actief waren in Zuid-Afri- ka. Luis Suarez, Maarten Stekelen burg en Demy de Zeeuw melden zich na een korte vakantie pas op 21 juli in Amsterdam. WK-ganger Nicolas Lodeiro keert met een voetblessure terug in Amsterdam. Vorig jaar speelde SC Heerenveen in de play-offs van de Europa Lea gue tegen Paok. De Friezen speel den uit 1-1 en thuis 0-0. Daarmee plaatste Heerenveen zich voor de groepsfase van de Europa League, lol: „Ze hebben aan aantal Zuid-Amerikanen onder contract. Dat zijn meestal goede voetballers. Ze hebben ook wat jongens van Griekenland onder 21 jaar, maar die zitten zelfs niet bij de selectie. Dat geeft hun kracht wel aan." De Griekse club stelde in de zo mer een nieuwe trainer aan, de Ita liaan Mario Beretta. Hij tekende in juni een tweejarig contract. Beret ta volgde de Portugees Fernando Santos op, die bondscoach van Griekenland is geworden. Beretta werd in januari ontslagen bij Tori no. Mocht Ajax winnen van de Grie ken, dan wacht nog een tweede te genstander voordat de groepsfase van de Champions League is be reikt. Bij die loting stromen ook AJ Auxerre (Frankrijk), Sampdoria (Italië), Sevilla (Spanje), Totten- ham Hotspur (Engeland) en Wer- der Bremen (Duitsland) in. Ook lo ten tien kampioenen van kleine voetballanden mee. Als Ajax ver liest van Paok, gaat de ploeg van Jol door naar de play-offs van de Europa League. In de derde voorronde van de Eu ropa League neemt AZ het op te gen het Zweedse 1FK Göteborg. De eerste wedstrijd spelen de Alk- maarders in het eigen stadion. De club uit de tweede stad van Zwe den staat momenteel dertiende in de Zweedse competitie. Hoewel FC Utrecht nog de return moet spelen tegen KF Tirana - de Utrechters wonnen de heenwed strijd donderdag overtuigend met 4-0 - weten de Domstedelingen nu al tegen wie ze in een eventue le volgende voorronde uitkomen. De loting in Nyon wees uit dat FC Luzern het volgende obstakel vormt. door Sven Bakker ZIERIKZEE - Bij het Dikke Toren- toernooi in Zierikzee heeft Angela Kouwenberg zich met grootse moeite langs Carolien Volleman gevochten. In de 4-categorie van het vrouwen enkelspel was de partij tussen Kou wenberg en Volleman op voor hand al een interessante en dat werd achteraf bevestigd. In drie sets trok Kouwenberg aan het lang ste einde: 2-6 6-4 6-4. Daarmee rest voor Kouwenberg al leen nog de partij tegen de als eer ste geplaatste Martine Verschoore. Het was niet Kouwenberg haar eer ste driesetter van het toernooi, want ook in het dubbelspel 4 won zij samen met Linda Verbraak in drie sets van Ilse Kik en Sandra Maasdam. Het werd 6-3 3-6 6-2. In de poule is echter nog niets beslist en dat maakt de partijen van van daag en morgen extra interessant. Bij de mannen in de 5-categorie was het Peter Godrie die in drie sets Hendrik van den Driest ver sloeg. Godrie won met 6-3 4-6 6-3 en deed daarmee goede zaken voor een mogelijke titel. Hij moet van daag alleen nog Rene Schimmel pennink verslaan. In het dubbel spel 5 kenden Rene Schimmelpen- nink en Gerrit van Splunder, de als eerste geplaatsten, weinig moei te met Riche Anbeek en Dennis Weijers. Het werd tweemaal 6-r en daarmee staan Schimmelpen- nink en Van Splunder in de halve eindstrijd. In de vierde categorie van het ge- mengddubbelspel hadden Ellis Payet en Pieter Boot weinig moei te hun eerste partij tegen Cathrin Kurz en Erwin Verbraak naar zich toe te trekken: 6-2 6-4. Morgen tij dens de finaledag is het sleutelduel met de op papier als favorieten ge noteerden Ike Joziasse en Martine Verschoore. Een categorie lager, in de 5, lijkt niets Gerrit van Splun der en Mirjam van Splunder af te houden van de titel. Zij staan als eerste geplaatst en versloegen Paul van Burg en Renate Renger met liefst 6-1 6-0. Vandaag volgt de strijd om een finaleplaats met Leo Nouwen en Annebeth van Harde- veld. Onderin het schema maken Ike lo- ziasse en Anne Marie Roda ook nog altijd aanspraak op de eind overwinning na hun zege in straight sets op Martin de Jonge en Marieile van Kluyven: 6-3 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 142