meningen 113 Topappartementen WK roept veel tegengestelde reacties op brieven cor de jonge ...met zeezicht! weumelinghe N ikab Ontpolderen de ndernemer Kerncentrale zaterdag 17 juli 2010 - is' (citaat KvK) is niet waar; als je de kosten meerekent die ons nage slacht moet maken voor bewaking van duizenden jaren schadelijk af val is het onbetaalbaar en onwense lijk. Als de Romeinen het hadden ge bruikt, hadden we met tweedui zend jaar afval opgescheept geze ten in plaats van veertig jaar. Het meest onschadelijke bedrijfje moet via risicoanalyse aantonen dat het de schade kan vergoeden die het mogelijk veroorzaakt. Dat is met kernenergie onmogelijk. Mogelijke schade is nooit te dek ken. Men vervuilt willens en we tens, op uw en mijn risico. Ge beurt er wat dan is er géén verzeke ring. De aanwezige kennis moet worden benut voor verdere ont wikkeling van duurzame energie. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg BOUW VAN HET GEHELE PLAN IS GESTART! pM? hét oosterschelde drieluik www.weumelinghe.nl Zaterdag 22 september Hét Golfevent van 'de Ondernemer' Golfbaan PrincenboscGi door Peter Jansen De PZC berichtte uitge breid over het WK voet bal. In de talrijke Zeeuw se huishoudens waar gedurende het toernooi alles draaide om de verrichtingen van Oranje, werd dat over het algemeen met in stemming begroet. De reacties op onze oproep om uw mening te geven over de wijze waarop wij verslag deden van de ver richtingen in Zuid-Afrika, leert dat niet iedereen tevreden is. Ment Jol uit Zierikzee mist de authentieke Zeeuwse nuchter heid in de berichtgeving. H. Koetsier kreeg het gevoel dat hij op een sportkrant was ge abonneerd. Dat ziet de sportre dactie wellicht als een compli ment, maar zo bedoelt Koetsier het absoluut niet. Niet alleen de krant krijgt onder uit de zak, ook andere media moeten het soms ontgelden. Zo vindt J. den Tenter dat alle nieuwsmedia faalden: „Zelfs het NOS journaal besteedde al tien minuten aan een partijtje voetbal, alsof er geen belangrijker nieuws is." A. M. de Schipper uit Rilland vond het maandagnummer van de PZC volslagen absurd. „Al die misplaatste aandacht voor een stelletje schoppende en slecht spelende voetballers." De reacties op onze oproep illus treren het dilemma waar de re gionale krant mee worstelt. Waar een landelijke krant een doelgroep kiest, proberen wij ie dereen die in Zeeland woont te bedienen. In de regel lukt dat naar onze mening zeer redelijk, maar bij een onderwerp dat zo veel tegengestelde emoties op roept, is dat haast niet te doen. Uw reacties bevestigen de opvat ting van de redactie van de PZC dat er ook tijdens bijvoorbeeld het WK het sportnieuws niet al le andere zaken mag overschadu wen. Bij een volgend groot spor tevenement zullen we opnieuw streven naar een goede maatvoe ring en nadrukkelijk rekening houden met de gevoelens van de mensen die niet in sport zijn geïnteresseerd. Al zal het onmo gelijk blijken om het alle lezers naar de zin te maken. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Gezichtsbedekking in openbare ruimten geeft medeburger en justi tie geen directe mogelijkheid tot herkenning (reactie, krant 15 juli). Daarom gebruikt men van politiek activist tot supermarktrover een arafatsjaal of bivakmuts. Een ver bod op een nikab op religieuze grond zoals Wilders wil, is niet juist. Toch moet een verbód, omdat men in een vrije en transparante maatschappij herkenbaar moet zijn om de grondrechten van de an der te waarborgen. En het zou inte ressant zijn om in een bivakmuts met twee gaten of een donkere in tegraalhelm eens de Abdij te bezoe ken, te winkelen of de Connexxion- bus te nemen. Dan zal direct blij ken dat het tolerante Nederland met twee maten meet. Of elke Nederlander heeft dat recht, of geen enkele. We dienen allen de absolute gelijkheid die Thorbecke als grondbeginsel in de grondwet verankerde, te respecte ren. Dat geldt voor extreme moslima's, maar eveneens voor de SGP, die verwijzend naar haar geloof vrou wen discrimineert voor politieke functies. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Het CDA heeft de laatste verkiezin gen beduidend veel stemmen verlo ren, doordat boeren (de gebruikelij ke aanhang van het CDA) hun ver trouwen in de partij opzegden. De partij sprak zonder kennis van za ken over ontpolderen en natte na- tuuraanleg. Het ontpolderen werd gerechtvaardigd door compensatie van het verlies aan vogelvoedselge- bieden, veroorzaakt door de verdie ping van de Westerschelde. Helaas is dat bezijden de waarheid, omdat de Westerschelde een meanderen de rivier is waarbij de vogelvoedsel- gebieden op natuurlijke wijze ont staan en verdwijnen. Door geringe regenval in de kustgebieden, veel wind, lage waterstand in de natte Inschrijven? Stuur een email naar: salesmarketing@bndestem-pzc.nl Of meld u telefonisch aan 076 - 5312163 Kosten voor deelname: 495 U kunt deelnemen aan het Golfevent met 3 personen Bij deelname krijgt u een advertentiecheque t.w.v. 495!! Programma: 12.00 Ontvangst met een kopje koffie 12.30 Uitleg door de wedstrijdleiding en uitreiken lunchpakketten 12.45 Gelegenheid tot omkleden 13.00 Afslag eerste flight 18-holes wedstrijd 16.30 Binnenkomst eerste flight en aansluitend borrel 17.30 Binnenkomst laatste flight en aansluitend borrel 19.00 Diner (met prijsuitreiking) 21.00 Afsluiting Let op: er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschik baar, dus wees er snel bij! De Kamer van Koophandel (KvK) wil tweede kerncentrale (krant, 14 juli) en gebruikt daarbij de foute ar gumentatie: Zeeland gaat voor duurzaam? Kernenergie is de meest niet-duurzame energie. Het warmt ons milièu op door afvalhit- te. Dat kernenergie 'zeer betaalbaar natuurgebieden en de aardopwar- ming, verdampt het water snel. Het gevolg hiervan is dat er water tekort is in de landbouwgebieden in de zomer en dat het zoutwater niveau in de polders stijgt. Boven dien ontstaat er schade door on kruidzaad verspreiding. Het is aan nemelijk dat deze toekomstvisie (krant, 14 juli) met een korreltje zout genomen moet worden. L.J. Bensink Burg. Gerritsenstr. 20, Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13