Eigenaren geloven in kansen Ockenburgh id 25 'Goes niet kansloos voor jongerenhoofdstad EU' Ondernemersplein Stolk en Lopik hebben tienduizenden euro's te goed van huurder Hotel Ter Duin open in 2012 Eerste nachtmarkt Burgh-Haamstede Souvenirs en cadeaus bij VW Zondagavondzang zaterdag 17 juli 2010 BURGH-HAAMSTEDE - Het nieuwe hotel Ter Duin aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede, opent naar ver wachting in het voorjaar van 2012 zijn deuren. Onlangs is de bouw van het grand hotel gestart nadat meer dan honderd van de 129 sui tes verkocht zijn. Ter Duin mikt naast toeristen ook op de zakelijke markt. Zo komen er diverse verga- dervoorzieningen in het complex. Ook is een binnenzwembad, res taurant en fitnessruimte gepland. GOES - Vorig jaar was het Antwer pen, dit jaar Turijn (Italië) en vol gend jaar Braga (Portugal). En in 2013 kan Goes Europese Jongeren- hoofdstad zijn. Recent kreeg het Europese Jonge ren Forum in Brussel de presenta tie van de gemeente uitgereikt. Een delegatie uit Goes was on langs in Brussel om het bidbook aan te bieden. Goes heeft concur rentie van Derry (Noord-Ierland), Maribor (Slovenië) en Karlstad (Zweden). Volgens voorzitter Leen Moerland van de Goese jeugdraad is Goes niet kansloos: „Het is lastig steden te vergelijken. Het gaat er om wat Goes aantrekkelijk maakt voor jongeren. Jongeren uit heel Zeeland gaan hier naar school. De gezelligheid is ook belangrijk, maar het draait niet alleen om fes tivals. Ook om werk en woningen voor jongeren." Om de kansen te vergroten vraagt de raad jongeren om ideeën die de leefomgeving in Goes kunnen ver beteren. Moerland: „En we nodi gen het Europese Jongerenforum uit voor een bezoek." Plannen voor een titelfeest zijn er nog niet: „Dat zou ook zonde zijn van alle moeite als het niet doorgaat. We hebben wel ideeën. Op 7 septem ber is het weer vergadering, dan staat het op de agenda." BURGH-HAAMSTEDE - Rond de kerk en in de Noordstraat van Burgh- Haamstede wordt vanavond de eer ste Nachtmarkt gehouden. Er staan ruim honderd marktkra men, onder meer met Schou- wen-Duivelandse streekproduc ten. Er wordt Zuid-Amerikaanse muziek gespeeld. In Renesse wor den al langer nachtmarkten georga niseerd. In Burgh-Haamstede zijn ze een verlengstuk van de Ringpro- motiedagen, die door de onderne mersvereniging worden georgani seerd. De Nachtmarkt in Burgh-Haamste de begint om 19.30 uur en duurt tot 24.00 uur. BROUWERSHAVEN - Een combinatie van souvenirs en 'maritieme ca deaus' enerzijds en toeristische in formatie anderzijds. Dat is te vin den in de nieuwe winkel Saltwater aan de Markt in Brouwershaven. Marloes Otten en Remco Stroet waren al eigenaar van watersport zaak Dolphins. Om aan de vraag naar meer souvenirs en cadeaus te voldoen, is Saltwater geopend. Daar is ook het VW-servicepunt naar verhuisd. Het voormalige Ockenburgh in Goes staat (weer) te huur. Eigenaren van het pand, Ron Stolk en Bram Lopik, blij ven geloven in de potentie van een restaurant op deze plek. foto's Willem Mieras door Frank Balkenende Het gesloten Goese res taurant Simmers Co laat een spoor van schulden achter. De ei genaren van het horecapand aan de Van der Spiegelstraat, vroeger het vermaarde Ockenburgh, vre zen voor een verlies van tiendui zenden euro's. Toch geloven ze hei lig in een restaurant op deze plek. Projectontwikkelaar Bram Lopik uit Roosendaal en (horeca)vast- goedondernemer Ron Stolk uit Rotterdam kochten het pand in 2008. Ze verhuurden het pand de afgelopen twee jaar aan twee ex ploitanten. Zonder succes. De twee zaken sloten vrij snel na de opening. De laatste tragedie is de sluiting van Simmers 8c Co op 7 juli. Vol gens Stolk is het echtpaar Co en Marianne Simmers door oude be lastingschulden in de financiële problemen geraakt. De Simmers zelf zijn onbereikbaar. Stolk heeft nog tienduizenden euro's van hen te goed. De Simmers dreven voorheen res taurant De Waag in Serooskerke en restaurant 't Veerhuis in Wolphaartsdijk. Chefkok Michel Louws kookte er de sterren van de hemel en bezorgde het restaurant een Michelin-ster. Louws vertrok in oktober vorig jaar naar een nieuwe werkgever in Nieuw-Zeeland. Twee maanden daarna sloot 't Veerhuis en verkas te het echtpaar Simmers naar Goes om een nieuwe start te ma ken in het voormalige Ocken burgh. Ruim een halfjaar later ging het mis. Een aantal personeelsleden liep weg. Een deel heeft rechtsza ken lopen tegen Simmers, onder meer om achterstallig loon te in nen. De Simmers lijken zich gedeisd te houden, behalve op de website Missethoreca.nl. Daar meldt Co Simmers dat het restaurant het slachtoffer is geworden van 'de re cessie': „Het was niet haalbaar meer om het restaurant te exploiteren. Er is geen faillisse ment en er zijn in principe geen schuldeisers." Die uitspraak heeft geleid tot een venijnige reactie van chef-kok Edwin Dingemanse. „Er zijn wel degelijk schuldeisers. Hij heeft schuldsanering aangevraagd en er loopt nog een rechtszaak van mij tegen hem. Simmers stelt het alle maal mooi voor, maar het ligt he laas wel anders", aldus Dingeman se. ZIERIKZEE - Dierenartsenpraktijk Schouwen-Duiveland in Zierikzee is begonnen met kijkoperaties. Eens per maand komt een dierenarts uit Hoogvliet in Zierikzee opereren. De kijkoperaties (vergelijkbaar als bij mensen) zijn vooral geschikt voor sterilisaties, het preventief vastzet ten van magen en bijvoorbeeld on derzoek naar tumoren. Deze manier van opereren is voor dieren plezieri ger omdat ze veel minder last heb ben van napijn. foto Izaak Verkeste airco Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl ZONNEMAIRE - In de hervormde kerk van Zonnemaire wordt mor genavond een zangavond gehou- 'en. Er worden veel bekende liede gezongen. Ter begeleiding rdt het onlangs gerestaureerde orgel uit 1871 bespeeld. De egankelijke zondagavond- 'nt om 19.30 uur. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning «TflcUWfcJ KIJKbVvcy Hl 's-Heer Hendrikskinderen makelaar In het buurtschap Wissekerke, op enkele kilometers afstand van Goes, bieden wij deze sfeervolle vrijstaande woning te koop aan. Het object is uitermate goed onderhouden, instapklaar, en voorzien van een ruime slaapkamer en bad kamer op begane grond. Vraagprijs 259.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 137