Vijf teams, vijf duiken Jeugd wil met met z'n allen ergens heen PZC Vakantieplannen? 22 zeeland Stormvloed aan ideeën landschap ingedamd tot aantal topprojecten 1 RED SEA CHALLENGE Tien Zierikzeese vrienden vertrekken volgende week zaterdag vanuit Zandvoort voor een autorit van ruim zesduizend kilometer naar de Jordaanse stad Aqaba aan de Rode Zee. ENQUETE Wensen bekend bij Meet Greet Glossy gidsje voor shoppen in Vlissingen Maak dan gebruik van de vakantieservice! IlSi zaterdag 17 juli 2010 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Jongeren op Schou- wen-Duiveland hebben zin in meer gezamenlijke uitjes. En ze weten te weinig over de mogelijk heden die de Jongerenraad, als het gaat om het realiseren van dat soort wensen, ze biedt. Met drie 'Meet 8c Greets' daagt de Jongeren- raad jongeren uit kennis te komen maken en lid te worden. De aftrap is maandagavond in het MFC in Zierikzee. Aan de reeks bijeenkomsten is een enquête voorafgegaan. Onder alle 3500 jongeren op Schouwen-Dui- veland is een vragenlijst uitgezet. Tweehonderd keer is gereageerd. Dat lijkt niet veel. „Maar ik heb me laten vertellen dat een respons tussen de 7 en 10 procent goed is. En, was deze enquête niet uitge zet, dan had je ook die 200 reacties niet gehad. Dan had je niets", zegt jongerenwerker Janine Schouls. Zij is samen met Ellen Mastenbroek via het Welzijnshuis bij de organi satie betrokken. De Jongerenraad is trekker. De or ganisatie wil beter en vooral laag- drempeliger worden. De jeugd THEATER Een platte klucht in een Grieks amfi theater? De straf komt van boven, zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij MEEST GELEZEN 1. Nostalgische kermis in Zierikzee 2. Jacqueline Bal is Miss Visserij 2010 3. Terras Zeelust hoog in top 100 TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland heeft vaak geen idee dat de ge meente jongerenbeleid maakt en dat ze daarover kan meepraten, licht Schouls toe. Ze geven vaak aan dat ze zich niet gehoord voe len, maar ze kunnen via de Jonge renraad wel degelijk hun zegje doen. Niet per se via saaie vergade ringen. „Dat kan ook anders. Daar is het interactieve platform Mijn Ding Doen bijvoorbeeld voor ont wikkeld." De Jongerenraad telt nu vijf be stuursleden. Er wordt gezocht naar vers bloed. Naast het bestuur zijn twee werkgroepen (politiek en Regioruis) actief Afhankelijk van de wensen kunnen nog meer werkgroepen worden gevormd. Eén van de wensen die uit de en quête naar voren kwamen was dat jongeren behoefte hebben- aan meer uitstapjes (van pretpark tot festival). Maar ook onderwerpen als alcohol en drugs en communi catie richting jongeren verdienen aandacht. Behalve in Zierikzee zijn er ook Meet 8c Greets in Big S in Burgh-Haamstede (23 juli) en De Pul in Bruinisse (26 juli): Er kan vrij worden in- en uitgelopen tus sen 19.30 en 21.00 uur. VLISSINGEN - Natuurlijk kunnen toeristen er een vinden in hun ho tel of in de campingkantine, maar het gidsje dat Vlissingse onderne mers maken is eigenlijk bedoeld voor de Vlissingers zelf „Om die trots te laten zijn op hun stad", betoogt Ingrid van der Kooij die één van de initiatiefnemers is. „Er zijn zo veel leuke zaken, maar je moet ze wel willen zien." In het gidsje, waar tot dusver al 25 ondernemers uit het centrum aan meewerken, vertelt iedereen waar om zijn zaak zo bijzonder is. Het glossy shoppinggidsje ver schijnt nog dit jaar in de winkels van de havenstad. door Joeri Wisse Plattelandsbewoners in het zuidwesten van Slovenië, het westen van Bulgarije of het oosten van Turkije zullen de komende weken nog raar opkijken als er uit het niets vijf witte Renault 5-jes voorbijstui- ven. Die vijf Franse koektrommeltjes worden bemand door de heren van het Team Delta 5: tien vrien den uit Zierikzee die een jaar gele den het wilde plan opvatten om mee te doen aan de Red Sea Chal lenge. Deze rally door tien landen ver trekt volgende week zaterdag van af het strand van Zandvoort. TWaalf dagen later moeten de au tootjes - als ze het redden - arrive ren aan de kust van de Rode Zee. „Traditiegetrouw begint de race za terdag met een duik in de Noord zee. In totaal maken we een duik in vijf zeeën, waarvan de Rode Zee de laatste is", zegt Daniël Lod Middellandse Zee door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Verhalen over het Schouwen-Duivelandse landschap verzamelen, cultuurhistorische ele menten in kaart brengen en het oude haventje van De Staert bij Sirjansland weer zichtbaar en be- leefbaar maken. Het is een kleine greep uit de 'top- projecten waar de gemeente de ko mende jaren mee aan de slag wil in het kader van het Landschaps ontwikkelingsplan. Het was, moet gemeentelijk planoloog Olaf Griffi oen toegeven, een stevig karwei. Maar het resultaat is naar zijn idee de moeite waard. De 165 - tijdens ders. Met natte haren stappen de tien vervolgens, samen met de le den van 34 andere teams, in hun autootjes. „De eerste dag rijden we gelijk naar Praag. Dat is meteen de langste dagafstand. Hoe slechter de wegen, hoe minder kilometers we per dag afleggen." Om er voor te zorgen dat de auto's en de bestuurders enigszins heel in Jordanië arriveren, hebben de vrienden de afgelopen weken veel geklust. Guido Fioole: „De auto's die we hebben gekocht, verkeren op zich in een goede staat. We heb ben er steviger sleepogen aange- last, imperiaals op het dak gemon teerd en nieuwe, meer comfortabe le stoelen geïnstalleerd." Om on derweg onderling contact te hou den, zijn de auto's voorzien van 'zendbakjes'. Het is natuurlijk een leuk gezicht, vijf van die Renaultjes. Maar het is bovenal praktisch, legt Guido uit. „We kunnen gebruik maken van eikaars reserveonderdelen, zoals ra- diateurs, dynamo's en schokbre- -duikplaats tur Yumurtalik SYR Palmyra© Amman-Beach jqr Wadi Rum® Finish Aqaba 0 Donja Odi|k een thema-avond opgetekende ideeën - zijn teruggebracht tot een aantal 'topprojecten'. Volgens Grif fioen stuk voor stuk uitvoerbaar. Voor wat betreft het verzamelen van verhalen over het landschap ziet de gemeente een rol wegge legd voor heemkundige vereniging Stad en Lande en de Stichting Landschapsverzorging Zeeland. Maar ook andere inwoners die denken een steentje bij te kunnen dragen zijn welkom. Om het binnen- en buitendijkse water beter 'beleefbaar' te maken wil de gemeente aan de slag met rustplekken. Per jaar worden twee uitzicht- en rustpunten opge kers. Bovendien zitten die auto's simpel in elkaar. Als er iets stuk gaat, is het makkelijk te maken." Desondanks zal het afzien wor den, voorspelt Daniël. Een hele dag zonder airco in snikhete lan den over wegen vol kuilen rijden is bijzonder vermoeiend. „Maar ik denk dat de avonden met een bier tje rond een kampvuur veel goed gaan maken", zegt hij. Niels van der Linde vult aan: „En de route is natuurlijk erg mooi. De organisatie heeft het wel zo ge pland dat we langs toeristische highlights, als de uit rotsen gehou wen stad Petra, rijden." Minder toeristische, maar daar door niet minder belangrijke tus senstops, zijn twee weeshuizen in Bulgarije. „Dat is het goede doel van de Red Sea Challenge. Wij on dersteunen het extra door zoveel mogelijk sponsoren aan ons te ver binden. Die krijgen in ruil daar voor een vermelding op onze au to. Inmiddels hebben we al duizen den euro's binnen", zegt Daniël. Red Sea Challenge De Red Sea Challenge gaat door tien landen. Na de start in Neder land gaat de reis via Duitsland, Tsje chië, Slowakije, Hongarije, Roeme nië, Bulgarije, Turkije en Syrië naar Jordanië. Onderweg komen ze vijf zeeën te gen: de Noordzee, Zwarte Zee, Middellandse Zee, Dode Zee en tot slot de Rode Zee. De deelnemende auto's mochten maximaal 500 euro kosten. 9 Team Delta 5 heeft een eigen web site: www.teamdeltavijf.nl Via deze site kan ook meegedaan worden aan de grote-snorren-poll Voor €2,- kan iedereen een gok doen wie bij terugkomst de groot ste snor heeft. Het geld gaat naar het goede doel van de race. Via Twitter houden ze tijdens de race de buitenwereld op de hoog te van hun belevenissen. Het adres is www.twitter.com/TeamDelta5 knapt. Ook is het de bedoeling om één duiklocatie onder handen te nemen en het Schouwse aanlan- dingspunt van de Zeelandbrug aan trekkelijker te maken. Ook aan de overgang tussen dorps- kernen en het aangrenzend buiten- gebied mankeert nog wat. Per jaar I wil de gemeente één kern aanpak-1 ken. Genomineerd zijn onder 1 meer Nieuwerkerk, Oosterland enj Bruinisse. Verder kan het wandelnetwerk uijfl gebreid en verbeterd. Daarbij g^H l het niet om nieuwe wandelpaiM J - daar is geen geld voor - maa^k inkleuren van ontbrekende vdMv-yl dende schakels tussen dea^Hr. U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Red Sea Challenge - Van Zandvoort naar Aqaba NL O Start dui Zandvoort Praag JSJ SLO ^Boedapest HON Szeged ROE Vratsa Bu|_ •Trojan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 134