'Sportzaal bij school is overbodig' honden houden huis ?!™™.k. Loslopende Gif SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 XT EjKJ 21 26 en 27 NIEUWBOUW Leerlingenaantallen dalen en huidige sportfaciliteiten zijn niet volgeboekt volgens B 8c W Proost! -9 A Zaterdag 1 7 juli 2010 Tien Zierikzeese vrienden rijden tocht van 6ooo kilometer 675 Zeeuwen lopen de Vierdaagse: zingen als je moe wordt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De bouw van een gym- of sportzaal bij de toekomsti ge brede school Noorderpolder in Zierikzee is overbodig. Dat schrij ven B W in een brief aan de ge meenteraad. De prognoses van te rugloop van leerlingentallen zijn dusdanig dat alle gymlessen ge makkelijk in sporthal Onderdak ondergebracht kunnen worden. Het college verwijst in de brief naar een ambtelijke notitie waarin de prognoses voor de leerlingen aantallen voor de komende jaren staan. Daaruit blijkt dat het aantal leerlingen steeds verder zal dalen. In de notitie staat ook dat geen van de huidige sportfaciliteiten he lemaal 'volgeboekt' is. Met enkele eenvoudige aanpassin gen van het huidige sportcentrum Onderdak kunnen zelfs twee groe pen leerlingen tegelijk sporten. „We hebben duidelijk aangetoond dat er nu al meer dan voldoende ruimte is", zegt wethouder Wim Stouten (onderwijs). De discussie over de sportfacilitei ten bij de nog te bouwen brede school in de woonwijk Noorder polder speelt al enige tijd in de ge meenteraad. Eind april besloot de raad bij meerderheid geen sport zaal te bouwen bij de school. De bouw is kostbaar en het is maar de vraag of de ruimte in vol doende mate gebruikt gaat wor den. Bovendien zou de zaal een flinke concurrent worden van sporthal Onderdak, wat op de no minatie staat om te worden ver nieuwd. Nadat de raad dit besluit had genomen, is een delegatie van de raad met de initiatiefnemers gaan praten om de beslissing toe te lichten. In dat gesprek is naar voren geko men dat een kleine gymzaal ook tot de mogelijkheden behoort en dat daarmee het concept brede school recht wordt gedaan. Dat laatste is volgens Stouten wat te kort door de bocht. „Bij een brede school hoeft niet alles echt aanwe zig te zijn", zegt hij. „Het gaat er om dat je verbindingen maakt, maar het is niet zo dat er daadwer kelijk een sportzaal moet komen. Dat staat nergens." Volgens Stouten ligt het huidige Onderdak (aan het Groeneweegje) ruim binnen de afstandsnorm. Dat zou zelfs sterk kunnen verbete ren. Er wordt onderzocht of het nieuwe Onderdak gerealiseerd kan worden op een terrein aan de Lan ge Blokweg. RENESSE - In Renesse zijn donder dagavond twee honden in beslag genomen nadat ze verschillende dieren hadden gebeten. Rond half acht kreeg de politie leen melding dat er twee agressieve los liepen in Renesse. Eén de honden had aan de Hoo- een geit, die daar in ^^wei stond, gebeten. l^Keit was gewond geraakt aan Tijdens het verzorgen van ■OM^wamen er bij de agenten meer meldingen binnen over gebe ten dieren. Zo was op de Hoogen- boomlaan de hond van een Duitse toerist gebeten en een kat doodge beten. Ook een andere hond was gebeten. In welke straat dit precies is gebeurd, is onbekend. Uiteindelijk zijn de twee honden op de Zeelelieweg gevangen door de eigenaar van de doodgebeten kat. De politie heeft de honden in beslag genomen. Op het adres waar de honden volgens een om stander thuis zouden horen, zijn in de tuin enkele tientallen hen nepplanten aangetroffen. Deze zijn in beslag genomen en vernie- tigd. De 33-jarige bewoner en eigenaar van de hennepplanten, die tevens de eigenaar van de honden bleek te zijn, is op het politiebureau ge hoord. Hoe het met de gewonde dieren gaat is volgens de Zeeuwse politie niet bekend. De drie vrouwen uit Terneuzen tref fen elkaar bijna dagelijks. Eén van de vrouwen voert de admini stratie van de instelling waar ze werken en de andere twee verlenen hand- en spandiensten. Zij rennen voornamelijk in het gebouw rond met stofzuigers, emmers, dweilen, sponzen en zemen. Zo nu en dan pauzeren ze even voor een kopje koffie. Dan gaan de gesprekken over alle mogelijke beslommeringen in het da gelijkse leven. Zoals afgelopen week, toen één van hen klaagde over de naaktslakkenplaag, die vanuit de tuin tot in haar keuken was doorge drongen. Gif? Ze huiverde bij het idee alleen al. Nooit! De andere twee lachten en voegden haar fijntjes toe: „Als het om je vent ging, zou je er geen probleem mee hebben." SCHARENDIJKE - Een plaatsnaambord van je el- gen dorp of stad. Handig voor als je na een lange avond in de disco of kroeg je eigen tent niet meer kan onderscheiden van die van de buren. Of gewoon omdat het leuk is om de he le camping te laten weten waar je vandaan komt. Cisteren was het wisseldag op Duin en Strand in Scharendijke. Volgens Yvon Kobus- sen van de jongerencamping komen de mees ten uit Brabant, Limburg en het oosten van het land. Een rondgang langs de zojuist neer gestreken gasten, bevestigt dat beeld. Veel Ba- variadrinkende Brabanders, zoals uit Beek en Donk, De Mortel en Eindhoven. Een stuk noor delijker, in het Gelderse Lunteren, houden ze het bij Heineken. foto's Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133