Wonen en werken als een koning aan zee 'Kantorenmarkt blijft tot 2013 krimpen' bedrijfs onroerend goed 31 KIJKDAGEN OP LOCATIE WOENSDAG 21 JULI, DINSDAG 3 EN WOENSDAG 18 AUGUSTUS VAN 13.30 TOT 14.30 UUR MEER INFORMATIE: Tel (0118) 62 00 62 bedrijfsmakelaars@sinke.nl www.sinke.nl MLET OP! aangepaste] VEIIINGDATUM I OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP Neptunus, koning van de zee. Dat het imposante gla zen complex aan de Schelde in Terneuzen juist die naam mee kreeg, is niet zo verwonderlijk. Het uitzicht op de Westerschelde en de containerreuzen die rich ting Antwerpen stomen of er juist vandaan komen, is prachtig. En altijd is er de zilte geur van de zee om je heen. Kortom in Neptu nus woon én werk je als een ko ning. door Dennis Rijsbergen De kantorenmarkt in Neder land blijft tot minimaal 2013 krimpen. Dat blijkt uit een marktverkennende enquête die Meeus Bedrijfshuisvesting on langs onder bijna driehonderd vastgoedprofessionals hield. VLISSINGEN - Die kregen negen stellingen voorgeschoteld, opgesteld in samenwerking met organisatiead viesbureau Twynstra en Gudde en taxatie-expert prof. dr. Hordijk. Maar liefst 85 procent van de ondervraag den ziet de komende drie jaar geen verbetering in de situatie op de kanto renmarkt komen. Een kwart van de respondenten denkt zelfs dat het hui dige kantoorconcept in de nabije toe komst helemaal niet meer zal bestaan. Het kantoor van de toekomst is bij voorbeeld een stuk kleiner, verwacht meer dan tweederde van de geënquê teerden. Als het gaat om waardebepa ling van vastgoed blijkt dat negen op de tien vindt dat rekening gehouden moet worden met structurele leeg stand in de betreffende plaats. Intussen denkt de Vereniging van In stitutionele Beleggers in Vastgoed Ne derland (IVBN) dat de crisis op de kantorenmarkt kan worden opgelost door niet langer meer kantoren bij te bouwen, maar bestaande kantoren te verduurzamen. Een leegstand van veertien procent is maatschappelijk en bedrijfseconomisch onacceptabel, stelt de IVBN. De kantorenmarkt is een vervangingsmarkt, waarin verde re uitbreiding direct leegstand elders in de voorraad oplevert, aldus de orga nisatie. De IVBN adviseert Den Haag dan ook dat alle betrokken partijen gaan samenwerken om het leegstands probleem te pakken. Het Rijk en vooral provincies en regio's moeten meer regie voeren, meent de IVBN. Belangrijk punt daarbij is dat gemeen ten de uitgifte van nieuwe kantoorlo caties beperken en een voorraadbe- leid voeren. OBJECT DONKEREWEG 1 TE OUDE-TONGE Omschrijving object Vrijstaand woonhuismetschuur. ondergrond, tuin, bijgelegen grond en verdere aan-'en toebehoren gélegen aan de Donkereweg 1 te Oude-Tonge. kadastraal bekend gemeente Oostflakkee Sectie H, nummer 146 gedeeltelijk grootte geschat 67 are en 5 centiare en Sectie H, nummer 147 groot 88 are en 60 centiare, met inbegrip van de verpande roerende zaken als bedoeld in artikel 3:254 Burgerlijk Wetboek. Het object is voorzover bekend in gebruik bij de eigenaar. Ontruiming wordt aan de koper overgelaten. Openbare verkoop De openbare verkoop op grond van artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek vindt plaats op 17 september 2010 bij inzet en afslag in een zitting, vanaf 14.00 uur bij de regioveiling in het Van der Valk Hotel Goes te 4462 ET Goes, A. Fokkerstraat 100 ten overstaan van een van de notarissen verbonden aan Van der Stap Notarissen te Rotterdam. De openbare verkoop geschiedt onder de bepalingen van de Algemene Voorwaarden voor Executieveilingen 2006 (AWE 2006), voor zover daarvan bij de Bijzondere Veilingvoorwaarden niet wordt afgeweken. De AWE 2006 en de Bijzondere Veilingvoorwaarden liggen ter inzage bij Van der Stap Notarissen en zijn ook in te zien opwww.veilingbiljet.nl. Tot 14 dagen voor de veiling (uiterlijk 2 september 2010 om 24.00 uur) kan onderhands worden geboden, uitsluitend door middel van een schriftelijk en ondertekend bod gericht aan Van der Stap Notarissen, t.a.v. mevr C M P. Poppelaars. fax 088-1880001 of Postbus 23066. 3001 KB Rotterdam. Kosten Voor rekening van koper komen uitsluitend de volgende kosten: inzetpremie (1 van het hoogste bod bij inzet); overdrachtsbelasting; notarieel honorarium conform de Bijzondere Veilingvoorwaarden, kantoorkosten (6 over het notarieel honorarium) en de over beide bedragen verschuldigde B.T.W.; wettelijke rente (conform artikel 6: 119 Burgerlijk Wetboek) over de koopsom over de periode van de dag van gunning (dan wel de dag van goedkeuring van de koopovereenkomst door de voorzieningenrechter ingeval van onderhandse verkoop) tot en met de dag van betaling van de koopsom. De overige kosten van de openbare verkoop zijn voor rekening van de verkoper. Legitimatie en bankverklaring Bieders op de veiling dienen zich conform de AWE 2006 en Bijzondere Veilingvoorwaarden desgevraagd te legitimeren en een verklaring van hun bank te overleggen waaruit hun financiële gegoedheid blijkt. Feitelijke of juridische cragen Eventuele feitelijke vragen kunt u stellen aan Sinke Komejan Bedrijfsmakelaars; dhr. I Schreuder, telefoon (0118) 62 00 62 of e-mail j.schreuder@sinke.nl, www.sinke.nl. Eventuele juridische vragen kunt u stellen aan Van der Stap Notarissen; mevr C.M.P Poppelaars, telefoon (088) 188 00 20. fax (088) 188 00 01 of e-mail veiling@vdstap.com Aanvullende informatie: www.veilingbiljet.nl. TERNEUZEN - Het hypermoderne appartementencomplex Neptunus in Terneuzen is in 2008 gebouwd. De woningen in het pand vlogen als zoe te broodjes over de toonbank. Van de commerciële ruimten op de begane grond is er nog één beschikbaar. Ar chitectenbureau RDBM nam er zijn intrek, maar de andere ruimte van 234 vierkante meter staat dus nog leeg. "Het gaat toch om een grotere ruimte in mindere tijden", bevestigt Guido Tolhoek van Kindt en Bies- broeck Makelaardij in Terneuzen. "Belangstelling is er voldoende. Met regelmaat zijn we met mensen bezig, maar ondernemers zijn door de crisis voorzichtiger met investeringen." De toplocatie, de grandeur en de mo derne uitstraling schrikken potentiële kopers of huurders wellicht af. Want zo'n bedrijfsruimte moet goudgeld kosten, toch? Met de prijs valt het vol gens Tolhoek echter alleszins mee: 365.000 euro vrij op naam. "Het gaat om een heel realistische prijs." De koper - huren is overigens ook een optie - krijgt voor dat geld veel te rug, meent Tolhoek. "Zoek je een re presentatieve ruimte, dan zit je hier helemaal goed, zo pal aan de Schelde. Bovendien ligt het gebouw naast het stadskantoor en direct aan de binnen stad. De winkelstraten en de markt lig gen om de hoek." En dan is er nog de uitstraling van het gebouw. Het vele glas zorgt voor een open uitstraling. Het complex is als het ware één groot raam op de Schel de. WTS Architecten uit Vlissingen heeft er een modern, designhoog standje van gemaakt. Vooral de gol vende structuur van de glazen gevel met ingevallen hoeken zijn opval lend. Zo'n representatieve ruimte als dit met een sterke link naar het water is bijvoorbeeld interessant voor scheepvaartbedrijven, stelt Tolhoek. "Maar je kunt ook denken aan men sen met een medische praktijk, bij voorbeeld een tandartsenpraktijk of een praktijk voor fysiotherapie. Maar ook een advocatenkantoor zou er pri ma kunnen. Eigenlijk voor alle bedrij ven in de zakelijke dienstverlening die representatief voor de dag willen komen." Casco De ruimte wordt casco opgeleverd. Voor wie de ruimte naar eigen in zicht wil indelen dus een pre. "Maar het is ook bespreekbaar dat de ruimte volledig afgewerkt wordt opgele verd", vertelt Tolhoek. "We hebben zelfs al een plannetjes voor de indeling gemaakt. Dus we kunnen potentiële kopers een voor beeld geven hoe de ruimte is in te richten en ze bij de indeling begelei den." Voor het gebouw is voldoende parkeerruimte aanwezig voor klan ten. Onder het complex is een par keergarage. "Daar zijn nog parkeer plekken vrij. Eventueel voor mede werkers." En e.r is nog een interessant aspect aan Neptunus. Want in de re gio zijn maar weinig locaties te vin den die een dergelijke ruimte bieden waar je bovendien erboven kunt wo nen. "Na de oplevering van Neptunus wa ren alle appartementen snel verkocht, maar intussen zijn enkele appartemen ten weer vrij gekomen. Dat biedt dus de mogelijkheid om te wonen en te werken aan zee enin de stad." En ook het wonen is er grandioos, zegt Tolhoek. Het uitzicht is er adembene mend. "Vanaf de vierde verdieping wordt dat nog eens extra benadrukt door de ramen die helemaal tot aan de vloer komen. Je hebt niet alleen uitzicht op de Schelde met in de ver te Antwerpen, maar ook op de bin nenstad." Wat het gebouw al aan de buitenkant uitstraalt, is ook in het ap partement zelf terug te vinden: Open heid. "De woonkamer, keuken en eetkamer zijn één grote ruimte. In to taal zeventien meter lang." Terug naar de commerciële ruimte op de begane grond. Vorige maand zijn er twee open dagen geweest. De belangstelling was groot. Tolhoek: "Het is zo'n uniek gebouw. Het is de moeite waard, zeker voor deze prijs." Overigens is de commerciële, ruimte Foto: Denvon Mecliu niet alleen te koop. Huren kan ook en dat kost 105 euro per vierkante nieter per jaar. Imponerend, het Neptunuscomplex in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129