Jansen Tholen lost vraagstukken klanten op bedrijf wEKÊBBMfflÊÊÊÊÊÊÊiÊÊÊÊÊmÊimÊÊiÊÊÊÊÊitMGaÊKÊBÊÊÊBBBmsBSBammtÊBiBSSÊÊÊÊiÊÊtmamm gemeente Tholen m een kijkje in het bedrijf van Jansen Tholen. Foto: duofoto De drie broers Siem, Kees en Wim Jansen staan aan het roer van Jansen Tholen BV in Tholen. Het begon met onderhouds-, ser vice- en reparatiewerkzaamheden bij diverse bedrijven. Nu ontwik kelt de onderneming zelfs nieuwe machines en is Jansen Tholen ook actiefin het kunststof. "Samen met de klant oplossingen bedenken en ontwikkelen. Dat is hartstikke leuk werk", zegt Siem Jansen enthou siast. door Peter de Jong THOLEN - Het bedrijf ontstond 25 jaar geleden, toen de drie broers met hun vader besloten hun eigen onder neming op te richten. Siem Jansen ging na zijn studie werktuigbouwkun de als freelance monteur aan het werk bij diverse bedrijven voor onderhoud en reparaties. Broer Kees volgde enke le maande later. Hij had een elektro technische opleiding. Ook Wim, eveneens specialist werktuigbouwkun de, voegde zich vervolgens bij het be drijf. Vader sloot zich ook aan. "We hadden geluk dat we vrij snel - voor grote bedrijven aan de slag kon den, die veel werk voor ons hadden", blikt Siem Jansen terug. "We namen al snel personeel aan investeerden in machines en apparatuur. We begon nen aan de Schelde-Rijnweg, maar dat pand was na 2jaar al te klein. We verhuisden naar de Slabbecoornweg 9, en we moesten in 2005 ook num mer 51 erbij nemen. Wc hebben nu 35 medewerkers. Natuurlijk hebben we de gevolgen van de crisis ook ge merkt, maar dat hebben we kunnen opvangen door minder uitzendkrach ten in te huren. We hebben niks te mopperen. En we merken gelukkig nu alweer dat het al weer aantrekt in diverse sectoren." Breed pakket Het scala aan werkzaamheden is in de loop der jaren behoorlijk uitgebreid. "We zitten in de machinebouw, ver spanende bewerkingen, industrieel technisch onderhoud, superfinishing van walsrollen en elektrotechniek. En sinds kort bewerken we in ons nieu we Plasticentrum kunststoffen, vooral platen waarvan systeemwanden en be- schermkappen worden gemaakt, maar ook technische onderdelen. Het is een breed pakket. Dat is langzaam zo gegroeid. Dat komt doordat onze mensen van alles doen in de machine bouw: de machine ontwikkelen, bou wen en ook de besturing ontwerpen en maken. Ook ondersteunen we vaak de technische dienst van bedrij ven bij hun werkzaamheden. Zo zijn er langzamerhand steeds meer activi teiten bij gekomen." Creativiteit kan Jansen Tholen niet worden ontzegd. "Een klant komt met een idee of een probleem naar ons. Soms is het sim pel een andere keer is het een com plexe kwestie. Samen zoeken we naar een oplossing. Dat is leuk en houdt het werk spannend. Aan de andere kant is het ook wel lastiger en moetje enorm goed nadenken over wat je doet. Maar goed, we hebben ooit se riewerk geprobeerd, maar daar had den de jongens weinig plezier in. Het is hier vaak meer pionieren. We ma ken uitbreidingen of aanpassingen van machines, zodat ze dan dingen kunnen waar ze eerst niet toe in staat waren. Maar we hebben ook hele nieuwe machines bedacht en ge maakt. En dat is hartstikke leuk werk." Oogstsysteem Zo bedacht constructiebedrijf Jansen Tholen voor paprikateler Van Ruij- ven in Steenbergen een nieuw oogst systeem, dat de paprika onbeschadigd in een container brengt. De teler was al bij diverse constructiebedrijven ge weest, maar Jansen was de eerste die de uitdaging aandurfde. "Daar is een prototype uitgekomen van een oogst-, kar, waar een tijd mee is gewerkt in de praktijk. Dat heeft geresulteerd in een definitief ontwerp waar Van Ruij- ven nu mee werkt. We hebben er oc trooien op gekregen en er is veel be langstelling voor, maar veel bestellin gen zijn er nog niet gekomen. Het gaat in die sector ook slechter door de crisis." Voor Rombouts Kunststof techniek ontwikkelde en bouwde Jan sen Tholen een zelffijdende spiegellas- machine. "We hebben een draadloos bestuurbare rupsmachine ontwikkeld die grote kunststofbuizen aan elkaar last. Verder zijn we met VKD een buigmachine aan het ontwikkelen voor composietplaten, deze samen werking gaat zelfs zover dat wij de pa nelen ook gaan buigen. Dat doen we in ons Plasticentrum, dat in april is ge opend door Commissaris van de Ko ningin Karla Peijs, die hier was van wege het 25-jarig bestaan van ons be drijf. Zij overhandigde ook een Ken- nischeck ten behoeve van kennisover dracht." Creatief personeel De innovatieve aard van het werk van Jansen Tholen stelt bepaalde ei sen aan het personeelsbestand. "We vragen natuurlijk een zekere creativi teit. En de opleiding is belangrijk. Het is belangrijk om minstens niveau 3 te hebben. Ongeschoolde mensen hebben we niet in dienst. Op tech nisch gebied moeten ze een duizend poot zijn, die zelf ook met ideeën kan komen." Door goed personeel aan te nemen kan Siem Jansen zich meer toeleggen op zijn eigenlijke werk: de bedrijfs voering. "Ik breng veel tijd door op kantoor. Ik overleg, tref voorbereidin gen en hou me bezig met het maken offertes en uitwerken van ideeën. In het begin was dat heel erg wennen. Ik miste het echte werk en eigenlijk mis ik de werkplaats nog steeds. Maar dat maak ik thuis goed door flink wat te klussen", lacht Siem Jansen. Meer informatie: witfw.jansentholen.nl De trotse broers Jansen voor hun bedrijf. Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 120