Alles draait om het Geluk-gevoel PIA Tholen: uitzondering op regel bedrijven gemeente Tholen 20 Innovatie gaat niet alleen om de ontwikkeling van nieuwe high tech-producten. De Geluk Groep uit Sint Philipsland heeft een innovatief personeelsbeleid ontwikkeld. Mede daardoor heeft Geluk nu ruim honderd mensen in dienst die allemaal zeer betrok ken zijn bij het wel en wee van de onderneming en van elkaar. "Het gaat allemaal om het Geluk-ge voel", zeggen de directieleden Kees Bosman en Evert-Jan Ge luk. door Peter de Jong SINT PHILIPSLAND - Het bedrijf startte eind 1984 als eenmanszaak. "Mijn vader Leen Geluk was schilder en begon voor zichzelf', zegt zoon Evert-Jan. "Nu hebben we een van de grootste schilders- en afwerkingsbe- drijven van Zuidwest-Nederland. Ons werkterrein omvat heel Neder land, maar het meest zijn we actief in Zeeland, Zuid-Holland en West-Bra bant. Naast schilderen doen we ook aan houtsanering, beglazing, spuit werk, pleisterwerk en behangen. Voor 25 procent van onze werkzaam heden zitten we in nieuwbouw, het merendeel is renovatie en onder houd." De Geluk Groep onder scheidt zich door er altijd naar te stre ven een goede prijs-kwaliteitverhou- ding neer te zetten, zegt Kees Bos man. Hij merkt dat dit streven loont: het blijkt wel uit het feit dat de Geluk Groep nog steeds veel werk heeft in een markt die ongunstig is. "Door kwaliteit te leveren, willen veel klan ten blijvend zaken met ons doen. We hebben het ISO 9002-certificaat. De kwaliteit zit ook niet alleen in het eindproduct, maar vooral ook in het meedenken met de klant. Wij 'ontzor- gen' de opdrachtgevers." Als voor beeld noemt Geluk de renovaties. "Het is het belangrijk dat je zorgvul dig te werk gaat en de bewoners zo weinig mogelijk overlast bezorgt. On ze personeelsleden doen dat perfect. Het zijn nuchtere mensen die staan voor wat ze doen. Zij moeten ook het Geluk-gevoel hebben: ze hebben plezier in hun werk en werken hier graag. Dat komt mede door ons personeelsbeleid." Leerlingen Jaarlijks investeert het bedrijf in nieu we leerlingen van het Vakcentrum Schilderen Zuid West in Goes. "Ze komen op 15- of 16-jarige leeftijd in ons bedrijf. Je voedt hen als het ware op in de bedrijfscultuur. Natuurlijk zijn er die uitstromen, maar wie blijft, gaat hier ook bijna nooit meer weg. We hebben een fijne werksfeer. Iede re vrijdagmiddag komen de mensen naar het bedrijf. We hebben dan een drankje en een hapje. We biljarten of spelen een potje tafeltennis. Dat infor mele contact zorgt voor een goede onderlinge band. We zijn een echt mensenbedrijl en zijn er dan ook trots op dat ons opleidingsbeleid in 2007 de Thoolse Ondernemersprijs oplever de." Verder groeien is momenteel niet het hoofddoel voor de heren Bosman en Geluk. "We zijn nu vooral op stabili teit gericht. Ook hebben we een nieu we activiteit: het opstellen en behe ren van meerjaren-onderhoudsplan nen voor bijvoorbeeld zorginstellin gen, verenigingen van eigenaren en recreatieondernemingen. We hebben er een aparte firma voor opgericht, Onderhoud Totaal. Het gaat puur om adviseren en begeleiden. Voor het uitvoeren van de onder houdswerkzaamheden kunnen we ook collega's inschakelen. Wij leve ren de kennis. Dat gaat ook absoluut vruchten afwerpen." Door de economische crisis gaat het niet al te best in de automati seringsbranche. Maar in Tholen zit een uitzondering: Pro Indus trial Automation B.V, oftewel PIA. Het bedrijf is tien jaar geleden op gericht door Ferdi Laban en Mark de Leeuw. Nu hebben ze meerdere ondernemingen met in totaal veertig medewerkers. Kwaliteit staat voorop bij het duo. "Daarin doen we geen concessies." door Peter de Jong THOLEN - Ferdi Laban was als soft ware-engineer werkzaam bij een in stallatiebedrijf, waar Mark de Leeuw projectbegeleider was. "Omdat we el kaar goed aanvullen - Mark de hard ware en ik de software - ontstond het idee om samen iets te beginnen. Dat werd Pro Industrial Automation", ver telt Laban. "Na de start kwamen we er al snel achter dat we met zijn twee ën maar een beperkte capaciteit had den. Daarom zijn we begonnen met PIA Support, dat personeel levert." PIA verzorgt projectmatig automatise ringsoplossingen in de elektrotech niek, voor kleine bedrijven maar ook voor overheid en beursgenoteerde on dernemingen. "We kunnen alles doen, van het ontwerp van de bestu ring tot het installeren op locatie. De hele elektrische installatie kunnen wij maken en aanleggen, inclusief de soft ware. We zijn een erkend installatie bedrijf in de elektrotechniek (SEI) en zijn VCA-gecertificeerd. Die keur merken zijn voor ons erg belangrijk. Zo ziet de klant dat wij een serieuze partij zijn." Op volJe zee De installaties worden ook op zee ge bruikt, vertelt Laban. "We zijn we reldwijd actief in de offshore. Zo heb ben we de aandrijving van de lieren van sleepboten gemodificeerd. Gaan deweg zijn we ook andere klussen gaan doen op de schepen en passen we elektrische installaties aan." Een andere belangrijke activiteit is het toe zicht houden bij tunnels van onder meer de gemeente Den Haag en van Rijkswaterstaat in Zuid-Holland en eerder bij de Westerscheldetunnel. Mark de Leeuw: "Je neemt het toe zicht over van de opdrachtgever en ziet toe op alle aspecten, zowel tech- TECHNISCHE HANDELSONDERNEMING PERSLUCHTTECHNIEK SERVICES Broekseweg 1 Tel: 0166-672526 4691 PN Tholen E-mail: vanhoof@tip.nl nisch als bijvoorbeeld financieel. We zijn bekend in die sector en kennen al le installaties. De economische crisis is dan ook gelukkig aan ons voorbijge gaan. Daarom zijn we ook Onderne mer van het Jaar geworden in de ge meente Tholen." Uitbreidingen Eind vorig jaar breidde PIA het be drijfspand uit met een loods van 800 vierkante meter en 200 vierkante me ter kantoor. "De ruimte komt goed van pas. Sinds dit jaar anticiperen wij ook in Factory Control B.V. nu nog gevestigd in Dordrecht. Tien mensen komen hier werken. Dit bedrijf werkt aan elektrische en mechanische oplossingen, altijd in combinatie van een robot en een vision, een intelli gente camera waarmee de robot naar een product 'kijkt' Voor ons is vooral het mechanische deel en de robotica een perfecte aanvulling. We kunnen nu totaaloplossingen bieden", stelt De Leeuw. En er kwamen nog meer uit breidingen. "TecforRec is onze nieu we tak die aansluitzuilen levert voor elektra, water, CAI enz.. We zijn ex clusief importeur van wereldmarktlei der Rolec Services voor de Benelux en Duitsland." Techno4You is een uitzendbureau voor technisch perso neel voor mechanische en elektrische klussen. "Van de 'handjes' tot en met het hoogste denkniveau", legt Laban uit. "Onze medewerkers leggen alle maal een test at, zowel theorie als praktijk, zodat we exact weten wat ze kunnen. We willen immers kwaliteit leveren. Dat gaat voor alles. Conces sies doen we niet." Kees Bosman (links) en Evert- Jan Geluk. Foto: duofoto Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 118