Woonboulevard onderscheidt zich woonboulevard gemeente Tholen Metamorfose Woonboulevard Poortvliet ondergaat een nieuwe lifestyle-afdeling. De Weyts-fomiule die nu al tot één van de toonaangevende design/merk-spe- ciaalzaken behoort in de Benelux, wordt verder uitgebreid niet een nog grotere Leolux-studio. In ontwikke ling is de grootste Auping-showroom van de Benelux en een restaurant met 400 zitplaatsen en ook het gratis par keerterrein wordt uitgebreid naar 800 auto's", somt Bouman nog slechts een klein deel van alle voorzieningen op. nu een grote metamorfose. "We heb ben nu 30.000 vierkante meter en zijn druk bezig met nieuwbouw. We breiden uit naar 50.000 vierkante me ter. We zijn dan misschien wel de grootste van de Benelux, zeker als het Een blik op de Woonboulevard in Poortvliet. Foto: duofoto Opa Potter begon in 1919 een 'winkel van sinkel' in Poortvliet. Hij zal ruim negentig jaar niet hebben bedacht dat zijn inspan ningen zouden resulteren in de Woonboulevard Poortvliet, die jaar lijks duizenden klanten trekt uit Zeeland, Zuid-Holland, West-Bra bant en België. Momenteel wordt hard gewerkt aan een grote uitbrei ding van de succesvolle onderneming. Directeur Hermen Bouman: "Wij kijken naar de lange termijn." door Peter de Jong POORTVLIET - De Woonboule vard is een echt familiebedrijf. Die sfeer ademt overal in door. "Onze va der Arie is nog .altijd directeur", ver telt Hennen Bouman. "Hij is de der de generatie. Opa Potter startte zijn winkel in 1919. Zijn dochter nam het over en toen zij trouwde met een Bouman werd het dus Bouman-Pot- ter. Langzaam werden steeds meer meubels verkocht. In de jaren '80 werd het echt een meubelzaak." Hermen Bouman is direc teur-grootaandeelhouder. "We heb ben onderling de taken verdeeld. Se nior onderhoudt de externe contac ten en houdt zich bezig met de nieuw bouw. Ik ben verantwoordelijk voor de com merciële kant en de woonkamermeu bels. Mijn broer Pieter doet de ver koop slapen, Hans de low budget-arti kelen en zus Helma de decoratie." Het feit dat de Woonboulevard nog altijd een echt familiebedrijf is, heeft volgens Bouman een belangrijk voor deel. "We hebben geen aandeelhou ders die alleen maar snel resultaat wil len zien. Daarom kunnen wij nu tij dens de recessie investeren in nieuw bouw. Wij kijken" naar de lange ter mijn." "Onze visie is dat we juist als het min der gaat het onderscheid moeten ma ken ten opzichte van de rest van de markt. Dat werkt. We schroeven het serviceniveau op en de prijzen breng en we omlaag. Daar moet je keihard voor werken. Maar tijdens de recessie van de jaren '80 zijn we ook ge groeid. We proberen nu hetzelfde te bewerkstelligen. We doen het beter dan de rest van de markt", vertelt Bouman gedreven. Locatie De locatie in Poortvliet is prima, legt de directeur uit. "We zitten heel cen traal tussen Antwerpen en Rotter dam, Middelburg en Breda. Zeker door de dammen die in de jaren '80 werden aangelegd, is de bereikbaar heid nog verder verbeterd. En als de A4 straks is doorgetrokken wordt het nog beter. Onze folders gaan in een oplage van 780.000 stuk naar heel Zuidwest-Nederland en Noord-Bel- gië. We hebben een hele brede doel groep die we alles kunnen bicden: van een lamp tot een compleet interi eur ontwerp." Maar in dat gebied zijn meerdere meubelboulevards te vinden. Potter: "Dat betekent dat wij onderschei dend moeten zijn: een grote collectie en scherpe prijzen. Alles is bij ons te vinden, achter één voordeur. We zijn geen formulebedrijf, maar beheersen de hele keten: van productontwikke ling tot logistiek en aftersales." Hermen Bouman: 'Groei tijdens recessie.' Foto: duofoto gaat om bedrijven met één vestiging, voldoende. Het is een kwestie van Dankzij de gemeente Tholen, die alle vertrouwen. We hebben liever een medewerking heeft verleend, kunnen vaste klantengroep dan mensen die we deze uitbreiding realiseren. Straks iets kopen bij een willekeurige meu- hebben we een prachtige entree met belboulevard en niet eens weten bij roltrappen en lift, een aparte afdeling welke winkel ze zijn geweest." voor slapen, keukens, badkamers en Garantie De onderneming telt nu 180 mede werkers. "Logistiek is de grootste groep. Ook hebben we eigen stoffeer ders. De meeste collega's hebben die afgestoten. Bij ons kun je de comple te inrichting kopen. Dat willen we blijven aanbieden. Alles moet klop pen: collectie, prijs en service. Met een handgemaakt product kan altijd iets misgaan.. Dan moetje er ook zijn om problemen op te lossen. We ge ven vijfjaar garantie, terwijl dat vol gens de erkenningsregeling van de CBW maar drie hoeft te zijn. Onze medewerkers zijn betrokken. De meesten van hen komen uit de buurt. Het verloop is laag. Ze blijven lang hier werken. Daar zijn we best trots op." Door de uitbreiding zal het aantal -klanten en ook het personeelsbestand naar verwachting groeien. "Maar dat hoeft niet van de ene op de andere dag. Het zal gestaag moeten door groeien, want anders kunnen we het niet bijbenen", denkt Bouman. "We willen straks een goede mix bieden van sfeer en beleving. We willen een breed aanbod laten zien dat ook prijs- technisch interessant is. Aanbetalin gen vragen wij niet. In onze branche is dat wel gebruikelijk, maar wij vin den dat eigenlijk een voorfinancie ring. Voor ons is een handtekening Ontwerp en realisatie van winkel-/ kantoorinterieurs en (zorg-) instellingen u* portoer voor o.-. comporr pro.oor .-r rM Van Houte Projectinrichting Energieweg 11 j Tholen j t 01 66 60S 333

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 115