Bootkappen maken Nieuwe opleiding sport op HZ tf O O O U De Column pas begonnen Kaal Naam: Daisy Buijs (25) Woonplaats: Middelburg Bedrijf: Daisy Zeilmakerij en scheepsstoffering Begonnen: 1 april 2010 Meevaller: veel vraag naar boot- kappen Tegenvaller: economische crisis, je merkt dat de mensen op hun geld letten Daisy Buijs: 'Ik heb van mijn hobby mijn beroep gemaakt.' Daisy Buijs is enkele maanden geleden gestart met haar eigen be drijf Daisy Zeilmakerij en Scheepsstoffering. De jonge onder neemster heeft zo haar veilige baan in de thuiszorg verruild voor de sprong in het diepe. Ze heeft er echter nog geen seconde spijt van ge had. door Henk yan de Voorde „Het maken van bootkappen en scheepsstpfferingen is echt mijn pas sie. Ik kan er mijn enthousiasme en creativiteit in kwijt. Het is altijd al een hobby van mij geweest, waar ik inmiddels dus mijn beroep van heb gemaakt. Ik heb gekozen voor wat ik leuk vind. Ik wilde niet meer voor een baas werken. Als zelfstandig on dernemer heb je meer vrijheid en kun je je eigen tijd indelen. In de zorg is het altijd haasten. Ik kom uit een gezin waarin we allemaal handig en creatief zijn. Het is me met de pap lepel ingegoten", aldus Daisy Buijs. Ze huurt haar bedrijfspand aan de Kle- verkerkseweg in Middelburg van haar vader Wouter Buijs, die op dezelfde locatie aan het kanaal door Walche ren een bootstalling heeft. „Mensen kunnen in de bootstalling desgewenst aan hun boot werken. Daar is de vraag uitgerold om bootkappen te ma ken. Eigenlijk is het anderhalfjaar ge leden als grapje begonnen toen mijn broertje vroeg om de achterbank van zijn auto te stofferen. Er is gelukkig heel veel vraag naar bootkappen en scheepsstofferingen. Ik doe ook veel reparaties zoals ritsen vervangen en maak ook bootkussens, allerlei soor ten hoezen, wind- en zonnescher men, matrassen en caravankussens; al les op maat. Ik heb in totaal vijf naai machines. Stoffen, schuim en naaima chines: meer heb ik eigenlijk niet no dig." Particulieren Daisy richt zich met haar werkzaam heden op de particuliere markt. „Mijn klanten zijn in het bezit van pleziervaartuigen zoals zeilboten, mo torboten en jetspeeds. Er zijn nog maar heel weinig bedrijven die boot kappen en scheepsstofferingen maken voor particulieren. Hier liggen dus kansen voor mij." Met het opstarten van haar bedrijf was een investering van een halve ton gemoeid. „Ik heb een ondernemings plan geschreven, met steun van het In stituut voor het Midden en Kleinbe drijf (IMK). Hierin staan onder ande re mijn doelstelling, ideeën, wat ik met mijn bedrijf wil bereiken en hoe ik me denk te onderscheiden van an deren. Naast het storten van een be tonnen vloer en de huur van het pand heb ik naaimachines en werktafels moeten aanschaffen. Het voordeel was dat we de beschikking over de loods hebben, nadat hier vroeger een kunstschilder zijn onderkomen, had. De loods is helemaal opgeknapt. Voor mij is met mijn eigen bedrijf een droom werkelijkheid geworden. We zitten hier aan het water op een toplocatie, waar mensen met hun boot direct aan kunnen meren", legt Daisy uit. Haar vader Wouter Buijs is al veertig jaar zelfstandig ondernemer, eerst aannemer en sinds anderhalf jaar heeft hij een bootstalling. Wouter is van jongs af aan een echte watersport liefhebber en beschikt ook zelf over een zeil- en motorboot. „Het beleid van de gemeente Middelburg is 'erop gericht om water,sportgerelateerde be drijven enorm te stimuleren. Men stelt alles in het werk om een water sportboulevard te maken. In feite lo pen wij in dat kader al voorop. Fries land is nog altijd watersportprovincie nummer 1, maar waarom zou Zee land dat niet kunnen zijn? Het is jam mer dat het in deze provincie zo moeizaam gaat, maar Cor Helmend- ach en wethouder Hannie Kool van de gemeente Middelburg geven ge lukkig een flinke slinger aan de water sport", aldus Wouter Buijs die 38 jaar geleden Amsterdam verruilde voor Middelburg. Na de zomervakantie kunnen ruim 60 studenten beginnen aan hun nieuwe opleiding. Na weken van onzekerheid en spanning is de kogel door de kerk. Sneller dan verwacht kreeg de Hogeschool Zeeland van de NVAO (Nederlands-Vlaamse acceditatieorganisatie) afgelopen dinsdag het verlossende telefoontje. Hogeschool Zeeland kan per 1 september de nieuwe opleiding SBE starten. VLISSINGEN - De nieuwe studen ten hebben elkaar al op verschillende momenten dit jaar ontmoet; tijdens de voorlichtingsrondes op de Open Dagen, bij de DoeDag SBE op 22 april en recentelijk weer tijdens de in take, waar niet alleen een intakege sprek plaatsvond maar de studenten ook aan allerlei sportieve tests werden onderworpen. Begin september orga niseert de HZ een introductieweek en daarna gaan er drie groepen starten met het officiële studieprogramma. Van de HZ krijgen ze een speciaal SBE trainingspak. Tijdens hun studie worden SBE studenten ook ingezet bij sportieve activiteiten buiten de ho geschool. Afgestudeerden van SBE krijgen te maken met een breed werkveld en verschillende doelgroepen. Ook is het mogelijk om een eigen sporton derneming te beginnen. "Doordat de opleiding ook gericht is op de managementkant van sport en een deel van het curriculum is geba seerd op ondernemerschap, kun je na het halen van je diploma heel goed voor jezelf beginnen. Je leert bij ons als het ware beleidsmatig te denken", geeft Bert aan. Hij benadrukt dat de kans op het krijgen van een baan in de sport in Zeeland verder toeneemt. "De arbeidsmarktmonitor geeft aan dat er een steeds grotere vraag is naar banen in de sport. Landelijk wordt een stijging van 23.000 extra banen in de sport ver- Wacht. En dat is logisch. We worden steeds ongezonder. Ons gewicht neemt toe, we sporten minder en eten juist meer. Om deze levensstijl te veranderen, zijn er mensen nodig die program ma's ontwikkelen om de leefstijl te verbeteren." F—H 'de Ondernemer' is een uitgave van BN DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 184.000 exemplaren. Uitgever: Adelinde Harms Bladmanager: Danny van Berkel Redactie: Ron Cregoor Accountmanagers: Marcel Schreur Ad van Meel Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl Ik was afgelopen maand weer even een paar weken in Griekenland. Ik zat op een van die mooie eilandjes op een terras naast eên jonge En gelse vrouw. Toen ik haar aankeek, zag ik iets vreemds. Dus vroeg ik mijn vrouw of het haar ook was opgevallen. 'Ze heeft haar wenkbrauwen laten tatoeëren', zei ze. 'Dat is misschien ook wel iets voor jou.' Ze raakte daarmee een gevoe lige snaar. Ik leg het u uit: Dit alles speelde zich alweer een paar jaar geleden af. Ik heb nogal borstelige wenk brauwen. Van die dikke, zoals Ruud Lubbers. Met een schaartje probeer ik die bor stels dan te kortwieken. Maar dat wil niet zo helpen, vind ik zelf, ze groeien weer snel aan. Ik had met vaderdag een baardtrimmer gekregen. En, zo ben ik dan ook wel weer, die probeer ik dan tot verve lens toe uit. De baard was al zo kort dat de buurman me voor een zwerver versleet. En daar waren ze weer, die oogharen. Dus pakte ik de baardtrimmer en dacht: kom, die wenkbrauwen krijg ik er ook wel onder. Weieens iemand gezien met helemaal geen haar boven zijn ogen? Ik wel, in de spie gel. Ik leek wel een alien van Mars of de Mona Lisa met een baard. Hoe red je je daar uit? Ik zocht en vond een pot- loodstift en tekende zo goed en zo kwaad het ging nieu we, minder brede wenkbrau wen. Het duurde toch nog een dag voordat mijn zoon zei: 'wat heb jij nou op je ge zicht?' Regelmatig herinneren ze me nog aan die trimactie. Die Engelse dame bracht me op een idee. Henk Schiffma- cher, here I come. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 100