Meester Bridgedrive voor honderdjarige 241 zeeland Alles kan met Brugman. weekenddiensten vrijdag 16 juli 2010 AFSCHEID SCHOOL door Harold de Puysseleijr HENGSTDIJK - Voor George de Vijl- der (62) was het onderwijs een toe vallige keuze, want toen hij op groeide, droomde hij er van om 'la ter' bakker te worden, „Op Walsoorden woonden we naast de bakker, maar na de mulo wist ik het eigenlijk niet meer. Wel tien scholieren uit mijn jaar kozen in die tijd voor het onder wijs en zodoende ben ik de onder wijzersopleiding in Oudenbosch gaan volgen", vertelt De Vijlder. Met het einde van het schooljaar voor de basisscholen is ook het ein de van zijn carrière in het onder wijs in zicht. Na militaire dienst begon de ras echte Zeeuws-Vlaming op 8 fe bruari 2971 als onderwijzer aan de Mariaschool in Papendrecht, maar toen een vaste benoeming daar in de lucht hing en hij zich realiseer de dat hij in een flatje moest gaan wonen, nam hij de wijk naar zijn geboortestreek. „Toen kwam ik al snel twee adver tenties tegen, eentje van de Zee meeuw in Terneuzen en eentje van de Sint Jozefschool in Lams- waarde." De Vijlder solliciteerde op beide betrekkingen en werd op een zater dagochtend uitgenodigd voor een gesprek in Lamswaarde. Daar werd hij r augustus 1971 benoemd, aanvankelijk voor een periode van vijfjaar. „Het mooie was, dat ik kort nadat ik was aangenomen in Lamswaar de ook een telefoontje van de Zee meeuw kreeg. Zonder sollicitatiege sprek kon ik daar beginnen, maar door Wilma Valk SCHOONDIJKE - Tine Rosseel-Corne- lis vierde haar honderdste verjaar dag zondag al temidden van haar familie. Gistermiddag was er voor haar een speciale 'Tine Bridge Dri ve' in de Maoneblusser in Schoon- dijke, aangeboden door twee bridgeverenigingen. Tine is actief lid van zowel de Bridge Sociëteit Oostburg als de Bridge Groep West Zeeuws-Vlaanderen. „Ze speelt nog drie keer per week", sprak voorzitter Bob Dierkx bewonderend. „En nog bij zonder goed ook. Met een van haar vaste partners, Jaap Lako, won ze dit jaar de BSO-paasdrive en ze is bovendien regelmatig top scorer in de A-lijn. Bij het bieden en spelen kenmerkt ze zich door resoluut optreden en een hoog tempo. Ze houdt van opschieten." Tine werd geboren in Groede en woont sinds jaren in Oostburg. Nog gehee-l zelfstandig. „Mijn eten komt van een plaatselijke traiteur, ik lees veel, ga bridgen of bezoek familie. Fietsen doe ik niet zo heel veel meer, wel autorijden." De bezoekjes aan familie en vrien den en de ritjes naar de bridge legt ze steevast af achter het stuur. Ze houdt niet zo van treuzelen, niet bij het kaarten en ook niet onder weg in haar Peugeot. Vorig jaar werd ze nog twee keer geflitst voor te snel rijden. In de 8o-kilo- meterzone. De wereld vindt ze wel veranderd sinds haar jeugd: „De techniek vooral en de mensen, ze zijn veel agressiever, niet meer collegiaal zo als vroeger. Verder heb ik niet zo veel te vertellen." Tine heeft een dochter en een zoon, zes klein- en acht achter kleinkinderen van wie er ook al weer eentje bridge speelt. Er wa ren 224 kaarters naar haar drive ge komen. Om de drive voor Tine een extra feestelijk tintje te geven was ook oud-voorzitter en ere-lid Bob Rosenkranz naar Schoondijke er, net als een delegatie van de Ne derlandse Bridge Bond. Iemand, die bijna vijftig jaar lid is, is im mers uitzonderlijk. Al die mensen speciaal voor haar was natuurlijk prachtig, maar Tine bleef er nuch ter onder. De honderdjarige Tine nam gistermiddag in dorpshuis 'de Maoneblusser' fa natiek als altijd deel aan de bridgedrive. foto Peter Nicolai Zaterdag 17 en zondag 18 juli 2010 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Ter- neuzen, Hoelc, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur, voor dringende huisart senzorg en huisbezoeken: Nucleus Huisartsen posten, Vlietstraat 12, Terneuzen (aan zieken huis De Honte). Alleen na telefonische af spraak: 0115-643000. West-Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aarden burg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzen- dijke, Breskens, Groede, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: voor drin gende huisartsenzorg en huisbezoeken. Nu cleus Huisartsenpost West, Pastoor van Genk- laan 6, Oostburg. Alleen na telefonische af spraak, 0115-643000. Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartspraktijk Nieuwstraat, Nieuwstraat 55, Oostburg, tel. (0117) 453580. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: X. Groeneveld, Hofplein 2, Axel, tel. (0115) 562332. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steenbergen laan 27, Terneuzen, tel. 0115-626010. Spoed- recepten 24-uursdienst. Hulst: Buiten openingstijden voor spoedgevallen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steenbergen laan 27, Terneuzen, tel. 0115-626010. Spoed- recepten 24-uursdienst. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, ma t/m vr 8.30-17.30 uur, za 10.00-17.00 uur. Apotheek Nobel, Blaauwe Hofke 92, 0114-371457. ma t/m vr 8.00-12.00 en 13.00-17.30 uur Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, ma t/m vr 8.30-18.00 uur, zat. 10.00-17.00 uur. Apotheek Zoetevaart, Zoetevaart 10, 0114-311120. ma t/m vr 8.00-18.00 uur. Oostburg Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. Ook voor designkeukens kunt u terecht bij Brugman. Al bijna 40 jaar is Brugman de grootste keuken- en sanitairspecialist van Nederland. Dat uit zich niet alleen in de keukens en badkamers waarin u 7*ch helemaal vertrouwd voelt, maar ook in ongeëvenaarde, service en advies. Met Brugman kiest u hoe dan ook voor kvvsiiteit.' betrouwbaarheid en eén aantrekkelijke prijs. En met 34 filialen in Nederland is er altijd wél een filiaal bij u in do buurt. Kom dus langs bij oe grootstekeuKen en badkamerspecialist van Nederland en ontdek ook dat werkelijk alles kan met Brugman KEUKENS BADKAMERS Alkmaar Almere Amersfoort Amsterdam Centrum (alleen keukens) Amsterdam Villa ArenA i Arnhem Assen Barendrecht Bonaire Breda Capelie aan den IJssel Curapao Den Haag Drunen Ede Goes Groningen Heerlen Hengelo 's Hertogenbosch Hoofddorp Hulst (alleen keukens) Leeuwarden Nijmegen Numansdorp Roermond. Roosendaal Son/Eindhoven Tiibxtfg Utrecht Venlo Wateringen - Zaandam Zoeterwoude Zutphen Zwolle Ascona HULST ROERMOND A.S. ZONDAG GEOPEND Vraag onze gratis magazines aan op www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86