Jan Pleijte Petronella Moens teken van 'zomerkunsten' Pure kitsch maar soms ook mooie 'topstukken' 23 Bach, Vivaldi klinken in hervormde kerk Tentoonstelling 'Kunst in kant' in museum Voor vijfendertigste keer avondvierdaagse Start vakantie met kinderworkshops vrijdag 16 juli 2010 ssmzmsm mszsesfflgffim sssse sss De voorzitter van de Stichting Cultureel Aardenburg hoopt dat Maarten van Rossem vanavond tijdens de officiële opening - vanaf 19.15 uur in de Sint Baafs - een mooie link legt tussen de tijd van Moens en de huidige tijd. De blinde schrijfster en dichteres Moens woonde meer dan een kwart van haar ruim tachtigjarige leven in Aardenburg. Ze bleef immer gecharmeerd van de kikkerstad en schreef:Mijn Aardenburg, ik vergeet u niet'. Een verzameling beeldjes, van heiligenbeelden tot boeddha's en tuinbeelden, is door Peter Weidenbaum Ferrarirood gespoten. „Daarmee heb ik ze hun functie en identiteit ontnomen." De beeldengroep is een onderdeel van het drieluik The Consumption of The Suffering. foto's Peter Nicolai Een paar honderd mensen boden in het Visserijmuseum hun waardevolle spullen ter beoordeling aan. Niet alles was even waardevol, foto Peter Nicolai BRESKENS - „Dit is pure kitsch!" Al gemeen taxateur en veilingmees ter Jeroen de Kuyper moest die mevrouw gisteren teleurstellen. „Het is wel geïnspireerd op een Ro meinse vaas." Maar, het bleef dus kitsch. Toch kwamen op de taxatiedag van het Zeeuws Veilinghuis in het visserij museum in Breskens enke le toppers op tafel. Zo werd een Cronyk van Zeeland van Mattheus Smallegange gepresenteerd en kreeg boekenspecialist Maarten van de Steeg een 300 pagina's tel lende encyclopedie van maar en kel centimeters groot onder ogen. Bijzonder verrassend voor de taxa teurs was een pelgriminsigne uit de dertiende eeuw, gevonden door een amateurarcheoloog bij riool werkzaamheden in Sluis. „We zien ze vaker, maar nog nooit zo compleet intact." Ruim 250 bezoekers met al dan niet waardevolle voorwerpen kwa men, soms bepakt en gezakt, soms met kleine dingen, naar het mu seum. De Kuyper: „We zien vooral veel curiosa. Vaak dingen uit groot moeders tijd, die gewoon op zol der staan en waarvan mensen nu de waarde willen weten. Uit Breskens ging gisteren niet al te veel mee naar het veilinghuis, wel veel mee terug naar huis. SINT JANSTEEN Weer nieuwe directeur thuiswinkel Neckermann Het directiebestuur van thuiswin- kelbedrijf Neckermann heeft per 1 juli de Duitser Christoph Lodde aangesteld als tijdelijke directeur marketing. Lodde (30) moet de her positionering van Neckermann van postorder naar internetwinkel versnellen en verder verfijnen. Hij volgt in deze functie Gino Thuy op, die slechts een halfjaar op deze post zat. Thuy kiest na zestien jaar bij Neckermann voor een carrière wending. Bij Neckermann vinden geregeld directiewissels plaats. OOSTBURG Het echtpaar Gunst speelt morgen vanaf 20.00 uur werken van onder anderen Bach, Vivaldi en Sarti in de PKN-kerk aan het Oostburgse Kerkplein. Stoffel en Trudi Gunst volgden beiden het conservato rium en gaven beiden les aan de Zeeuwse Muziekschool. Stoffel stu deerde orgel, piano, klavecimbel en kerkmuziek, Trudi dwarsfluit. Stof fel is nu cantor-organist in 's Heer Arendskerke. Het concert is gratis; na afloop wordt een collecte gehou den voor zending, werelddiaconaat en ontwikkelingssamenwerking. AXEL In het streekmuseum Het Land van Axel zijn tot en met 9 september 48 naaldkantwerken te zien van Sylva Deblanc uit Gent. De tentoon stelling heeft als titel meegekregen 'Kunst in kant'. Deblanc (1951) is een expert in naaldkant. Zij was van 1987 tot 2007 beheerster van het kantmuseum in Olsene. De ex positie in het streekmuseum Het Land van Axel is van woensdag tot en met vrijdag te bezichtigen van 13.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 12.30 tot 16.30 uur. GRAAUW De avondvierdaagse in Graauw is volgende week jarig. Voor de vijfen dertigste keer kan er langs de mooi ste plekjes van Graauw en omlig gende polders worden gewandeld over vijf of tien kilometer. Deelne mers krijgen de kans de vierdaagse vol te lopen in vijf dagen. Inschrij ven kan maandag en dinsdag vanaf 18.30 uur bij eet- en drinckerij No bel aan de Dorpsstraat 45, vertrek om 19.00 uur. Vrijdag worden de lo pers muzikaal onthaald door mu ziekvereniging Nooit Gedacht. TERNEUZEN Om het begin van de zomervakan tie te vieren is er dinsdag 27 juli van 13.00 tot 16.00 uur een Kids2fïin-event in en rond het ge bouw van Toonbeeld in Terneu- zen. Alle kinderen van 6 tot 13 jaar uit de gemeente Terneuzen zijn welkom. Er zijn workshops (W)on- der waterwereld, Circus proever- tje, Fotoshoot, Kabaalverhaal, dee jay, video, kunstschilderen, street- dance en ballonfiguurtjes. Verder randaninmatie met tafelvoetbal, de Speeulneusbus, toneel en schmin ken. Meedoen kost 5 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85