P Lt Uitzendbureaus hebben weer werk Kerk moet torensubsidie teruggeven Clown deelt kleurplaten circus uit ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 OPBLOEI Met name de industrie in de Kanaalzone draait weer productie Check de insert in dit dagblad! Camping BOB Vrijdag 16 juli 2010 Aardenburg staat week lang in teken van zomerkunsten .1 21 Meester De Vijlder uit Hengstdijk gaat met pensioen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer terneuzen - De uitzendbranche in Zeeuws-Vlaanderen werft weer personeel. Met name in de indus trie en de technische sector in de Kanaalzone gaan weer meer men sen aan het werk. De uitzendbu reaus spreken van een voorzichti ge groei. De uitzendbureaus hebben extra intercedenten nodig, omdat de vraag naar uitzendkrachten sinds enkele maanden weer stijgt. De af gelopen twee jaar had de sector het zwaar. Brancheorganisatie ABU (Algemene Bond Uitzendon dernemingen) verwacht dat de in gezette groei ook zal aanhouden. „Vooral de industrie trekt momen teel flink aan, merken wij", zegt Daniëlle de Kort, bemiddelaar bij Randstad in Terneuzen. „De be drijven gaan weer productie draaien en hebben dus nood aan heftruckers, magazijnmedewer kers en arbeiders voor de lopende band. De bedrijven zijn nog wel een beetje voorzichtig. Ze schake len ons met name nog in op de piekmomenten en nog niet struc tureel, maar we kunnen wel stel len dat de uitzendbranche de afge lopen maand in de lift zit. We zit ten nu zo'n tien procent in de plus, schat ik." Ook Maintec Terneuzen, gespecia liseerd in technisch personeel zo als lassers, elektromonteurs, lood gieters en bankwerkers, is voor zichtig positief. „Tot voor kort huurden bedrijven personeel in voor slechts een paar dagen, maar nu beginnen ze hun horizon weer wat te verbreden en schakelen ze onze mensen al voor meerdere we ken in", zegt Hans Scheers van Maintec. „Na de bouwvak hopen we dat de groei echt doorzet en dat het lek gauw weer boven is, na de dip van vorig jaar." Senior-intercedente Marina Dallin- ga van Tènce in Terneuzen meldt eveneens een opbloei. „Bedrijven losten problemen het eerst op door intern wat te schuiven, maar nu krijgen we er weer echt nieuwe vacatures bij. Vooral productieme dewerkers worden gevraagd." Tempo-Team, het Terneuzense uit zendbureau dat sinds maart voor Dow Benelux werft, stelt bij mon de van manager Angela de Vries dat er zeker een stijgende lijn is te zien. „We hebben hoge verwach tingen van nieuwe werkgelegen heid bij Dow. Zij hebben binnen kort weer veel extra personeel no- dig." Clown Pico gaf gisteren alvast een voorproefje van de nieuwe circusvoorstelling van circus 't Saaasss. Hij deelde kleurplaten uit aan de leerlingen van de basisscholen in de voormalige gemeente Sas van Gent. Zoals op basisschool De Stelle in Philippine. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten AXEL - De Elisabeth-parochie moet de 50.000 euro subsidie te ruggeven die de voormalige ge meente Axel in 2002 heeft gekre gen voor de restauratie van de to ren van de rooms-katholieke kerk in Axel. Destijds is de voorwaarde gesteld dat de opknapbeurt binnen vijf jaar moest plaatsvinden. De ge meente Axel is inmiddels opge gaan in de nieuwe gemeente Ter neuzen en de restauratie van de to ren is nog steeds niet uitgevoerd. Het ziet er ook niet naar uit dat dit nog gaat gebeuren. De Elisabeth- parochie wil namelijk een aantal kerken afstoten, waaronder die in Axel. Het parochiebestuur heeft al een keer uitstel gekregen. Burge meester en wethouders hebben nu besloten het subsidiebedrag te rug te vorderen. Het college stemt niet in met het verzoek van het kerkbestuur om een besluit over het gebruik van de subsidie nog langer uit te stellen en het geld in tussen te mogen houden. SOLDEN -50% BELMARMO TAPIJTEN Stationsstraat 51 9190 Kemzeke België Tel.: 0032-3-789 30 05 Dagelijks open van 11.00-18.00 uur Maandag gesloten OOK OP ZONDAG OPEN door Frank van Cooten sas van gent - De zoon van huis clown Paco deelde gisteren 850 kleurplaten uit op de basisscholen in Philippine, Zandstraat en West- dorpe. Dit betekent de formele start van de nieuwe voorstelling van het befaamde Circus 't Saaasss in Sas van Gent. Deze jubileum voorstelling, het is immers voor de 25e keer, is op 18 september op de Prinsenkade. Clown Pico (Jeroen Kegels) had gisteren de eer de kleurplaten uit te delen. „De zoon kent natuurlijk het klappen van de zweep. We we ten nog niet of hij ook daadwerke lijk gaat optreden tijdens de voor stelling", aldus Ronald Möring, een van de circusdirecteuren. Pico ging vergezeld van circusdirec teuren Alex de Graeve en Tonny van Bambost. Met de zomervakan tie op komst moeten de kinderen haast maken. De kleurplaten wor den op 22 juli beoordeeld. Iedere school krijgt een prijs, maar er zijn ook nog vijftien individuele prij zen beschikbaar. De kleurplaten dienen straks als de officiële affiches voor de circus voorstelling die op verschillende plaatsen komen te hangen. Iedere affiche is ondertekend door het kind dat de plaat heeft ingekleurd. Tijdens de voorstelling, die zo'n 2,5 uur gaat duren, treden rond de elf artiesten op. groede - Veilig Verkeer Nederland (WN) gaat dinsdagavond op zoek naar de camping-BOB op camping Groede. WN'ers vragen camping- gasten vanaf 19.30 uur een blaas- test te doen. Iedereen die 0,0 pro mille blaast, krijgt een sleutelhan gar. Voor elke vijftigste BOB staat een BOB-vakantiepakket klaar. De WN-actie wordt 23 juli herhaald op de nachtmarkt in Oostburg en en op een zondagmiddag in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83