Alles kan met Brugman. Verjagen meeuwen mag zee and 25 Componist Glass volgend jaar in Middelburg Held van de smaak met Zeeuwse appels en peren vrijdag 16 juli 2010 door Marcel Modde MIDDELBURG - Zilvermeeuwen op de Oosterschelde mogen worden verjaagd. De provincie Zeeland wil daarvoor toestemming gegeven, om de schade aan mosselzaadper celen te beperken. De zilvermeeuw is een bescherm de vogel. De dieren hebben het bij laag water in de Zandkreek even wel gemunt op het vers uitgezaai de mosselzaad. Met name de eer ste drie weken is het jonge spul kwetsbaar en wordt een groot deel opgegeten. Binnen dat tijdsbestek mag straks dan ook worden opge treden. In principe gaat het daarbij zoveel mogelijk om het verjagen van de vogels. Maar ook 'kan het een enkele keer nodig zijn een meeuw af te schieten om de verja ging effectief te houden', laat de provincie weten. De beoogde vergunning geldt tot 31 december 2012. Het (ver)jagen is alleen toegestaan in de periode van 1 juli tot en met 1 november, direct na het uitzaaien van mossel zaad. Het is niet de eerste keer dat de provincie voor dit doel onthef fing verleend van de Flora- en Fau nawet. Tegen het besluit kan nog bezwaar worden ingediend. B 3, door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De befaamde Ameri kaanse componist Philip Glass komt volgend jaar opnieuw naar Middelburg. Hij geeft, op zaterdag 14 en zondag 15 mei 2011, twee con certen in de Zeeuwse Concertzaal, samen met celliste Wendy Sutter. De Zeeuwse Concertzaal slaagde er in september 2009 ook in Glass te strikken voor twee 'optredens. Die concerten waren toen in korte tijd uitverkocht. „Ik kom graag te rug", heeft Glass destijds al gezegd. Hij houdt dus woord. Volgend jaar mei zal Wendy Sut ter de door Glass speciaal voor haar geschreven cellosuite Song Poems uitvoeren. Daarnaast spe len zij samen nieuwe kamermu ziek van Glass en voert de compo nist hoogtepunten uit zijn pia- no-oeuvre uit. Glass schreef onder meer de film muziek The Truman Show. KAPELLE - Ze hadden allemaal een prijs verdiend, zei de jury van de Zeeuwse Milieufederatie over de vijf genomi neerden voor de Zeeuwse titel Held van de Smaak: de streekproducent die seizoensproducten op duurzame wijze teelt en vermarkt. Van de vijf kandidaten - vorig jaar won enig deelnemer Kees Bubberman van Brouwerij Emelisse - viel de keuze op biologisch fruitteler Piet Kor- stanje (foto) van Ter Linde in Oostkapelle. Zeeuwen kun nen via www.heldvandesmaak.nl vanaf augustus stem men voor de landelijke winnaar. foto Willem Mieras Ook voor designkeukens kunt u terecht bij Brugman. Al bijna 40 jaar is Brugman de grootste keuken- en sanitairspecialist van Nederland. Dat uit zich niet'-alleen in.de keukens en badkamers waarin u zich helemaal vertrouwd voelt, maar ook in ongeëvenaarde service en advies. Met Brugman kiest u hoe dan ook voor kwaliteit, betrouwbaarheid en een aantrekkelijke prijs. En met 34 filialen in Nederland is er altijd wel een filiaal bij u «11 de buurt. Kom dus langs bij de grootstekeuken en badkamerspecialist van Nederland en ontdek ook dat werkelijk alles kan met Brugman KEUKENS BADKAMERS Alkmaar Aimere Amersfoort Amsterdam Centrum (alleen keukens) Amsterdam Villa ArertA i Arnhem Assen Barendrecht Bonaire Breda Capelie aan den IJssel Curacao Den Haag Drunen Ede Goes Groningen Heerlen Hengelo 's-Hertogenbosch Hoofddorp - Hulst (alleen keukens) Leeuwarden Nijmegen Numansdorp Roermond Roosendaal Son/Eindhoven Tilburg Utrecht Venlo Wateringen Zaandam Zoeterwoude Zutphen Zwolle HULST ROERMOND A.S. ZONDAG GEOPEN Vraag onze gratis magazines aan op www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81