Delta stapt uit biodiesel Een groot monster daalt neer op de Polderbaan Pensionado moet toch zorgpremie betalen jX sr lx 7 Cao van drie jaar bij Lamb Weston/Meijer Steun voor aanvulling vermogen mkb'ers NPO en SBS voor reclames beboet Airbus A380 Op Schiphol vrijdag 16 juli 2010 BIOBRANDSTOF Energiebedrijf sloopt Biovalue KRUININGEN De werknemers van aardappelver- werkend bedrijf Lamb Weston/ Me ijer (hoofdvestiging in Kruiningen) hebben een nieuwe cao. De loop tijd bedraagt drie jaar (tot en met 30 juni 2013). In die periode gaan de lonen in drie stappen omhoog: per 1 juli dit jaar met 0,5 procent, per 1 juli 2011 met 0,75 procent en per 1 juli 2012 met 1 procefit. De ein- deboekjaaruitkering wordt deze drie jaren met dezelfde percenta ges verhoogd. De bonus/malus re geling voor het ziekteverzuim wordt uit de cao geschrapt. DEN HAAG Het midden- en kleinbedrijf (mkb) krijgt hulp bij het aanvullen van het eigen vermogen. Met die hulp moeten de bedrijven gemakkelij ker toegang krijgen tot krediet. Banken weigeren mkb'ers leningen te verschaffen waardoor zij niet kunnen doorgroeien. Het ministe rie van Economische Zaken wil 1,5 miljard euro reserveren voor de steun. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta trekt de stekker uit biodieselfa- briek Biovalue in Delfzijl. De fa briek wordt gesloopt. De 26 werk nemers verliezen hun baan. Delta maakte tijdens de presenta tie van de jaarcijfers in maart al be kend dat ze Biovalue overweegt te verkopen of te ontmantelen. De af gelopen maanden is gezocht naar kopers. „Tot afgelopen weekend is met be drijven gesproken", zegt Del ta-woordvoerder Edwin van Laar. „Maar niemand wil de fabriek ko pen. Van alle fabrieken in Neder land die van koolzaad biodiesel kunnen maken staat 95 procent stil." Delta heeft ervoor gekozen om de fabriek in de Eemshaven volledig af te breken. Van Laar: „We zorgen dat de laatste bestellin gen worden afgeleverd, ontmante len de fabriek en maken de grond schoon. De grond leasen we van Groningen Seaports. Over een paar maanden begint de sloop." De in 2005 gebouwde biodieselfa- briek maakte afgelopen jaar tien miljoen euro verlies. Ook moest Delta er 45 miljoen op afboeken. Bij de bouw in 2005 was sprake van een verplichte bijmenging van tien procent in 2010. Maar die is door de overheid verlaagd naar vier procent nu. Bovendien dum pen fabrieken uit de VS, Indone sië, Maleisië en Argentinië biodie sel op de Europese markt, waar door het goedkoper is om biodie sel te importeren dan de brandstof in Nederland te produceren. Mede daardoor kelderde de winst van Delta over 2009 naar zeven miljoen euro. De winst bedroeg in 2008 nog 101 miljoen. De kosten voor de sluiting van Bio value liggen tussen de 2 en 3 mil joen euro. Van Laar: „Delta bege leidt de 26 personeelsleden inten sief bij het vinden van ander werk. De banen liggen in noordoost-Gro- ningen niet voor het oprapen." hilversum - Het Commissariaat voor de Media heeft boetes opge legd aan de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) en SBS Broadcas ting, omdat ze teveel reclame heb ben uitgezonden. Beide moeten hierdoor 117.500 euro betalen, maakte het commissariaat gisteren bekend. Uit een steekproef in 2009 blijkt dat beide omroepen meerdere ma len het maximum van twaalf mi nuten per uur hebben overschre den. Soms met wel vijf of zes mi nuten, constateerde het commissa riaat. Volgens commissaris Made leine de Cock Buning is het voor omroepen in de praktijk soms las tig zich aan de maxima te houden wanneer live-programma's uitlo pen, waardoor ook de reclamemi nuten doorschuiven. „Zo kan er in het daaropvolgende uur een over vloed aan reclameminuten ont staan." De Cock Buning liet weten dat de betreffende omroepen voor zieningen treffen om in de toe komst te kunnen voldoen aan de Europese reclamemaxima. Ze kun nen nog bezwaar aantekenen te gen de boete van het commissa riaat. Inmiddels plant de NPO de reclameblokken met een ruimere marge in om overschrijdingen te voorkomen. Op donderdag 22 juli 2010 om 11.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING van een STACARAVAN Deze veiling vindt plaats aan het adres Middenweg 1, standplaats 1574, te Hoek (Vakantie-eiland Braakman), ten laste van W.L.P. Spoorenberg. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Op het park zijn de RECRON- voorwaarden van toepassing. Voor de standplaats dient een jaarlijkse vergoe ding te worden voldaan. Voor vragen kunt u bellen met ons kan toor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020 of met M.L. Scheepbouwer 06-22782108 tk- gerechtsdeurwaarder met de executie belast. Ook verwijzen wij u voor nadere informatie naar www.veilingdeurwaarder.nl. schiphol - Met de A380 heeft Air bus een vliegtuig ontwikkeld dat minder belastend is voor het mi lieu dan veel andere vliegtuigen. Gisteren landde het onder veel be- luxemburg - Nederlandse gepen sioneerden die permanent in het buitenland wonen, moeten de ver plichte eigen bijdrage aan de zorg verzekering in Nederland blijven betalen. De overheid mag die bij dragen inhouden op hun AOW- of WAO-uitkering. Dat stelt de ad vocaat-generaal bij het Europees Hof van Justitie in een advies aan de rechters. Volgens hem is het Ne derlandse beleid niet in strijd met de Europese regels. Het Hof volgt in de praktijk meestal het advies van de advocaat-generaal. Zes Nederlanders die in België, Spanje, Frankrijk en Malta wonen, hadden bezwaar gemaakt tegen in- kijks voor de eerste keer op lucht haven Schiphol. De geluidsoverlast is bijna de helft minder dan bij andere grote toe stellen. Ook het kerosineverbruik houding van de zorgpremie op hun AOW. Zij waren vóór de in voering van het nieuwe zorgstelsel in 2006 particulier verzekerd, en willen niet gedwongen worden mee te betalen aan een verzéke- ring die hen in hun woonland niet dezelfde zorg zou garanderen. De rechter stelde hen in het ongelijk, waarna zij bezwaar maakten bij het College van Beroep. Dat colle ge vroeg het Europees Hof of de Nederlandse regels wel rechtmatig zijn. De Nederlandse zorgverzeke ring is van toepassing op iedereen die in Nederland woont en werkt of een Nederlandse uitkering ont vangt, stelt de advocaat-generaal. en de C02-uitstoot liggen aanzien lijk lager. Volgens Airbus presteert de A380 zo goed op dit gebied door het gebruik van lichte materi alen als carbon en het in Neder land ontwikkelde Glare, een zeer licht composietmateriaal. Het vliegtuig (prijs 270 miljoen eu ro) wordt nu al gebruikt door vijf luchtvaartmaatschappijen. w thuis in Veerhaven Kom kijken naar de grootste "maquette" van Zeeland Ervaar het unieke uitzicht bij bezichtiging van de appartementen Speciale aanbieding bij de huurappartementen Verkoop laatste woningen en appartementen 1ste fase. Nu kopen Nu bouwen! www.thuisinveerhaven.nl Ontwikkeling: arcus Verkoop: Bfc stad^zeeland 0118 - 641 500 0113 -211 147 drgaidrke! 56m vMF»L Polderbaan en E-pier zijn van ver sterkt asfalt voorzien voor A380 Voor de ontvangst van de Airbus A380 zijn loopbrug gen op twee niveaus nodig Servk-- - met een iifthoogte tot 8 meter Hoofd- N p JjWg dorp Wjitfnpt infographic: CRW, ANP bron: AFP, airbus, aerospace-technology foto. ANP Het grootste passagiersvliegtuig ter wereld is gisteren voor het eerst in Nederland ge land. De belangstelling van vliegtuigspotters was groot. Het ging om een proefbezoek. ppMjjppnpmin 73 m gewicht: 544 ton snelheid: 1.010 km/u bereik: 15.100 km 24 m aantal passagiers: 555 (eerste-, business- en economy-klasse) of 853 (alleen economy)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7