PZCI r Plan voor restaurant aan cultuurplein 'P en zo Kersen BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 BLEEKVELD College Goes negeert negatief welstandsadvies uit angst dat ondernemer afhaakt Van Lalala tot The Beatles Goes-Zuid barst van de vrijwilligers almanak Vrijdag 16 juli 2010 Vrijwilligers en personeel Clarahofje verhuizen te voet Pabo-starters kunnen opfriscursus rekenen en taal volgen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Medio volgend jaar opent aan het Goese Bleekveld een nieuw, groot restaurant, dat een terras krijgt met minstens twee honderd stoelen. Dat past in het streven van de gemeente om van het Bleekveld een levendig cultuur plein te maken. De Goese ondernemer Koen Stokx kocht twee jaar terug het achterste deel van het voormalige gemeentearchief Het pand ver huurt hij sindsdien aan de BAM, die het als directie- en personeels- keet gebruikt bij de bouw van de parkeergarage. Over twee maan den verlaat de BAM het gebouw. Daarna wil Stokx het verbouwen tot restaurant. Dat heeft geleid tot een confrontatie met de welstands commissie. Stokx' voorstel is een glazen gevel voor het gebouw te plaatsen, maar de welstandscom missie adviseerde negatief omdat de karakteristieke raampartijen dan niet meer zichtbaar zijn. Stokx weigerde zijn plan echter aan te passen, want dat zou 20 vierkante meter horeca-vloerop- pervlak schelen. Het college van burgemeester en wethouders heeft deze week Stokx zijn zin gegeven en het welstandsadvies terzijde ge schoven. Het college wil niet het ri sico lopen dat Stokx afhaakt, want het vindt een horecavoorziening noodzakelijk om op het Bleekveld leven in de brouwerij te krijgen. Stokx denkt met het restaurant en kele lacunes in Goes te vullen. „Het wordt een fors restaurant met zo'n 200 stoelen en hetzelfde aantal op het terras, dat daarmee het grootste van Goes wordt. Uit mijn marktonderzoek blijkt dat er behoefte is aan ruimte voor recep ties, feesten en partijen. In dat gat wil ik springen. Qua prijsstelling wordt het een laagdrempelig res taurant." Stokx mikt ook op andere doel groepen. Ten eerste de mensen die parkeren in de nieuwe parkeergara ge, op een steenworp afstand van het toekomstige terras. Daarnaast zoekt hij nadrukkelijk de samen werking met theater De Mythe. „Nu bezoekt slechts 10 procent van de theaterbezoekers de bin nenstad. Theaterarrangementen met een hapje eten in het restau rant zijn dus kansrijk, maar ik wil ook activiteiten op het plein op touw zetten. Een boekenmarkt, een antiekmarkt, zondagmorgen concerten." Stokx, die tien horeca- en bedrijf spanden in Zeeland verhuurt, zal het niet zelf runnen. „Ik zoek een ervaren exploitant met kapitaal. De investering vergt toch een paar ton." GOES - Dat samen zingen vrolijk en gelukkig maakt, zoals wetenschappelijk is aangetoond, werd gisteravond weer bewezen tijdens het evenement Nederland Zingt Mee, dat Goes aandeed. Tal van bekende liedjes schalden over de Gro te Markt, luidkeels meegezongen door tiental len zangers en zangeressen. Aanvankelijk wat aarzelend, maar later steeds overtuigender. De tekst niet kennen was in elk geval geen excuus om niet mee te zingen, want die stonden allemaal netjes afgedrukt in een krantje dat werd uitgedeeld. Niet kunnen zingen trouwens ook niet, want dat is het voordeel als er honderd man staan: het valt niet op. foto Willem Mieras video: www.pzc.nl/bevelanden Tip? redactie@pzc.nl door Mieke van der Jagt GOES - Als op 30 augustus de kin dervakantieweek van Buurtwerk Goes-Zuid begint, staan er tachtig vrijwilligers klaar voor de begelei ding. In tegenstelling tot de organi satoren in de Goese Polder, Goes-Oost en Kloetinge, hebben ze in Goes-Zuid niks te klagen over vrijwilligerstekorten. Ron Menheere, die de speelweek naast buurthuis De Pit coördineert, ver gadert in de voorbereiding al met zestig vrijwilligers. „Die zijn ook nauw bij de organisatie betrokken. Wellicht is dat de reden dat som mige mensen bij ons al dertig jaar meedraaien. We geven de kinder vakantieweek samen vorm." Van 30 augustus tot 3 september komen weer 270 kinderen hutten timmeren en spelen op het terrein naast De Pit. Elk jaar komen er vrijwel vanzelf nieuwe vrijwilli gers bij. „Mocht het ooit nodig zijn, dan steken we overal briefjes in de bus", aldus Menheere. lammermarkt 18 Zierikzee 0111-421717 wu/w.kipenzo.eu Die Vlissingse zal niet zomaar haar geboortegrond verloochenen. Daar zijn de kust en de zeelucht haar te dierbaar voor. Desondanks waagde ze zich enkele weken geleden aan een reisje naar het midden van het land, naar Cothen om precies te zijn. In het dorp waar de wortels van haar voorouders liggen, wachtte een familiereünie. De achterachterneven en -nichten die het Utrechtse plaatsje trouw waren gebleven, hadden het programma volgestopt met onderde len die Cothen en haar inwoners van de beste kant lieten zien. Neem nou de bloeiende kersenteelt van de streek. Vol trots vertelde een familie lid over de verschillende rassen, zoals de Burlat, Meckeheimer en de Vroe ge Duitser Die laatste soort dankt zijn naam aan het feit dat ze al be gin juni rijp zijn, zo werd verteld. De Vlissingse was niet onder de indruk. „Bij ons zijn die er al met de Pasen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77