sport 133 werd het plots maandag NAC haalt de tien in Tholen Semenya wint bij rentree Golfer Besseling aan kop in Zwitserland Obodai van RKC naar Houston Dudek nog een jaar bij Real Madrid Beachsoccerteam niet door kwalificaties Rossi krijgt groen licht voor rentree Dressuurruiters oppermachtig Boschker mist duel Johan Cruijff Schaal Fabuleuze start Mcllroy op Brits Open vrijdag 16 juli 2010 Hermien Roggeband (51) uit Dreischor komt op het EK voor masters uit op de 100 en 200 meter. Ze is in de klasse vrouwen 50 met 12,97 seconden Europees recordhoudster op de 100 meter. dat ooit nog het Wilhelmus voor haar klinkt. Geen internationale toptoer nooien dus als senior, maar drie jaar na de dag die haar leven over hoop gooide, maakt de Ne derlands kampioene in de jongste masters-categorie (ouder dan 35 jaar) in het discuswerpen en ko gelstoten zich nu alsnog op voor een groot toernooi. De Zeeuws- Vlaamse reist af naar het Hon gaarse Nyiregyhaza voor het Euro pees kampioenschap voor mas ters. Ze komt daar komende week in actie. Ondanks alle ellende van de laat ste jaren is ze een gelukkig mens. „Het heeft geen zin om te kijken naar wat had kunnen zijn. Natuur lijk is het zuur wat me is overko men en dat ik arbeidsongeschikt foto Lé Giesen ben. Aan de andere kant heb ik nu wel de kans deze EK-missie te voltooien. Ik ben trots op wat ik inmiddels weer kan en dat het zo goed gaat. Mijn doel is om zowel bij het discuswerpen als het kogel stoten de finale te halen. En mis schien zit de kans er toch nog in dat het Wilhelmus ooit nog een keer voor me gespeeld wordt." door Michiel Bouwman THOLEN - Terwijl de spelers al klaar stonden voor de aftrap van Tholen- se Boys-NAC, moesten nog drie mensen hun zegje te doen door de microfoon. Theatraal keek NAC-trainer Robert Maaskant nog eens op zijn horloge, waarna er maar werd afgetrapt tijdens het voorlezen van de opstellingen. Een schoonheidsfoutje tijdens het hoogtepunt van het jubileumjaar van de Thoolse voetbalclub. Van wege het vijftigjarig bestaan werd het treffen met de profs georgani seerd. Prima weer en dito veld beloofden een mooi avondje voetbal op Sportpark De Bent. Tholense Boys-trainer Paul van Buren had vooraf een 2-8 uitslag verwacht, maar zag dat zijn manschappen niet aan scoren toekwamen en dat de bezoekende profs dat tien keer deden: o-to. Vooral Donny Gorter maakte in de eerste helft - de enige die hij speelde - een gretige indruk. Arjan van Dijke, geposteerd tegen de watervlugge Gorter: „We wer den bij vlagen helemaal weggetikt door die gasten. Het enige wat je dan kunt doen, is je kapot lopen. Er was niemand bij hen die echt minder was, terwijl ik had ver wacht dat ze grotendeels met een B-ploeg zouden spelen. Maar als je zag wat er nu allemaal bij NAC rondliep..." Het opvallendste gezicht bij NAC was dat van Nourdin Boukhari. De technicus is twee weken 'op proef bij de Bredanaars, waar hij al twee eerdere periodes speelde. Na een handvol mislukte pogin gen, trof hij in de slotfase nog twee maal doel. Een andere proefspeler, Fabian Ser- rarens, maakte met zijn tweede treffer van de avond uiteindelijk de tien vol. LAPPEENRANTA De Zuid-Afrikaanse atlete Caster Se menya heeft haar rentree opge sierd met een overwinning. De ne gentienjarige wereldkampioene be reikte in de Finse stad Lappeenran- ta op de 800 meter na 2.04,22 de fi nish. Semenya is na onderzoek door de internationale atletiekfede- ratie erkend als vrouw. Na het WK van vorig jaar in Berlijn was daar sterke twijfel over. HILDISRIEDEN De Nederlandse golfer Wil Besse ling staat na de eerste dag van de Credit Suisse Challenge in Hildis- rieden (Zwitserland) aan de lei ding. Hij bereikte na 64 slagen (-8) het clubhuis en had één slag min der nodig dan de Italiaan Lorenzo Gagli en de Engelsman Charlie Ford. Het evenement maakt deel uit van de Challenge Tour, een ni veau onder de European Tour. WAALWIJK Anthony Obodai verhuist van RKC Waalwijk naar Houston Dynamo. De 27-jarige middenvelder speelde ruim drie jaar voor RKC, dat afgelo pen seizoen degradeerde uit de ere divisie. E)e voormalig Ghanese internatio nal stond eerder onder contract bij Ajax en Sparta Rotterdam. Obodai stapt over na een poos op proef te hebben gespeeld in Houston. MADRID Jerzy Dudek is ook komend sei zoen reservekeeper van Real Ma drid. Het contract met de Poolse doelman is met een seizoen is ver lengd. Dudek (37) moet Iker Casil- las voor zich dulden. De sluitpost van wereldkampioen Spanje werd onlangs verkozen tot beste doel man van het WK. Dudek was tus sen 1996 en 2001 een vaste waarde onder de lat bij Feyenoord. BIBIONE Het Nederlands beachsoccerteam heeft zich in Italië niet weten te plaatsen voor de Fifa Beach Soccer World Cup 2011. In de achtste fina le van het WK-kwalifïcatietoernooi was Oekraïne met 6-0 te sterk voor het team van bondscoach Kokme- ijer. Nederland had in het Italiaan se Bibione tot de halve finale moe ten reiken om deelname aan het WK zeker te stellen. MILAAN Wereldkampioen Valentino Rossi mag komend weekeinde in de Gro te Prijs van Duitsland zijn rentree in de MotoGP te maken. De 31-jarige Rossi brak begin juni op het circuit van Mugello zijn rechterbeen. Aanvankelijk dachten de artsen dat hij er zo'n vier maan den uit zou zijn. Na een grondig medisch onderzoek blijkt de Itali aan nu al voldoende hersteld. AKEN De Nederlandse dressuurruiters zijn op het CHIO in Aken opper machtig. De oranje-equipe kwam tot 236,140 procent en was daarmee een klasse beter dan Duitsland, dat op 219,665 procent uitkwam. Edward Gal en zijn paard Totilas gaan met 83,86 procent aan kop. Adelinde Cornelissen (Parzival) staat tweede, de Duitse Isabell Werth (Satchmo) derde. ENSCHEDE Doelman Sander Boschker van FC Twente laat de wedstrijd om de Jo han Cruijf Schaal tegen Ajax op 31 juli schieten. De derde keeper van Oranje gaat na een lang WK op va kantie en meldt zich pas op 1 augus tus weer in Enschede. „Mijn lichaam heeft ook rust nodig en ik voel dat een week vakantie niet voldoende zou zijn", verklaart Boschker (39) zijn afwezigheid. Tholense Boys slaagde er niet in om de eer nog te redden, waar het dat wel verdiend had. „We hebben vooraf twee keer ge traind", zei Arjan van Dijke na af loop. „Het is op zo'n training vooral bal gevoel krijgen en werken aan je coördinatie. Conditietraining heeft dan niet zoveel zin, maar ik heb wel voor mezelf gelopen. Tien keer vier kilometer. Voor zo'n wed strijd moet je wel wat arbeid ver richten, hè." Tholense Boys - NAC Breda 0-10 (0-5). 7. Fouad Idabdelhay 0-1, 27. Donny Gorter 0-2, 39. Csaba Fehèr 0-3, 42. Nemanja Gudelj 0-4, 43. Don ny Gorter 0-5, 63. Fabian Serrarens 0-6, 72. Fouad Idabdelhay 0-7, 83. Nourdin Boukhari 0-8, 89. Nourdin Boukhari 0-9 (pen), 90+1. Fabian Serra rens 0-10. Scheidsrechter: S. Uytterhoe- ve ('s-Gravenpolder). Aantal toeschou wers: 850. ST ANDREWS - De 21-jarige Noord-Ierse golfer Rory Mcllroy (foto) heeft een indrukwekkende start gemaakt bij het Brits Open. Hij had voor de eer ste ronde in St. Andrews slechts 63 slagen nodig (-9) en liep daarmee de beste eerste ronde ooit in de lange geschiedenis van het evenement. Het betrof daarnaast een evenaring van de beste ronde ooit bij een majortoer- nooi. Mcllroy heeft drie slagen voorsprong op de Amerikaan John Daly. Ti ger Woods had 67 slagen nodig en staat daarmee ook in de top van het klassement. foto Alastair Grant/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73