STAPEL Wilders: netwerk voor vrijheid en tegen islam KORTING jongen na spervuur kamp dood Jomanda komt voor Centraal aanmelden geeft kinderen gelijke kansen op school in buurt il vrijdag 16 juli 2010 Soorten huidkanker Er zijn drie vormen van huidkanker: ^mSÊBSm In driekwart van de gevallen gaat het bij huidkanker om basaalcelcar- cinoom, de minst gevaarlijke vorm. Het gezwel groeit langzaam en er zijn geen uitzaaiingen. Toch is be handeling wel noodzakelijk. Het plaveiselcelcarcinoom groeit sneller dan het basaalcelcarci- noom. Zonder behandeling zaait het uit, meestal via de lymfeklie ren. In 15 procent van de gevallen gaat het om deze vorm van huid kanker. DEN HAAG - Geert Wilders bouwt aan een internationale koepel voor organisaties en personen die in zijn ogen net als de PW 'knokken voor vrijheid en tegen de islam'. Hij streeft ernaar om de zoge noemde International Freedom Al liance (IFA) eind dit jaar te presen teren met geestverwanten in de Verenigde Staten, Canada, Vere nigd Koninkrijk, Duitsland en Frankrijk. Dat heeft de PW-leider gisteren bekendgemaakt. Volgens Wilders ontbreekt het in veel andere landen aan een geluid zoals de PW uitdraagt, terwijl daar wel behoefte aan is. Zo wees hij op de Franse en Britse politiek waar rechtse kiezers in zijn ogen de keuze hebben tussen conserva tieve of'geen frisse' extreem-recht se en racistische partijen. „Het is geen PVV Internationaal", benadrukte Wilders. Het moet een koepel worden voor gelijkge stemden in de wereld, om onder steuning te bieden aan elkaar. De selectie voor de IFA moet volgens Wilders wel zorgvuldig gebeuren. Mensen en organisaties moeten wat willen veranderen, 'lef heb ben' en 'koosjer zijn'. Door in de uitgangspunten van de koepel de bescherming van Israël op te ne men 'houden we hopelijk ook de fouten buiten de deur', zei hij. BREDA - Een twaalfjarige jongen die woensdagavond zwaargewond raakte bij een woningoverval op een Bredaas woonwagenkamp is gisteren in het ziekenhuis overle den. De jongen, Danny Gubbels, werd 's avonds rond elf uur ge raakt in een spervuur van kogels uit automatische geweren. Zijn ouders waren thuis, maar bleven ongedeerd. Van de daders ont breekt elk spoor. De grote stenen woning staat op een woonwagenkampje dat grenst aan de smalle groene strook tus sen Bavel en de Bredase wijk IJpe- laar. Vijf tot tien mannen drongen woensdagavond het kamp binnen en stormden direct op de woning af Ze zouden hebben geprobeerd de voordeur in te trappen om bin nen te komen. Toen dat mislukte, openden enkele mannen met auto matische wapens het vuur. Tiental len kogels drongen via deuren en ramen het huis binnen. De jongen werd daarbij geraakt. Waarschijn lijk stond hij in het verlengde van de voordeur. Zijn vader zou boven op bed hebben gelegen en zijn moeder was vermoedelijk in de keuken. Let op bij: De huidscan is een flinke stap voorwaarts bij de bestrijding van huidkanker. foto David van Dam/GPD Het melanoom is de gevaarlijkste vorm van huidkanker. Een mela noom groeit meestal uit een moe dervlek. Melanomen zijn vrij zeld zaam, maar komen de laatste jaren steeds vaker voor. Jaarlijks treft het 3500 mensen. Breng elke twee uur een nieuwe laag aan, en vaker bij zweten en na een zwempartij. Kies een beschermingsfactor (SPF) die bij de huid past, maar minimaal factor 15. Na het openen van een fles is de crème maximaal twee jaar houd baar. AMSTERDAM - 'Genezend medium' Jomanda moet in november met twee alternatieve artsen in hoger beroep terechtstaan in de zaak rond de dood van Sylvia Millecam. Soorten uv-straiirig Met kinderen is het helemaal uitkij- Asymmetrie Onregelmatige ken in de zon. vlek Naast zonnebrandmiddelen is het belangrijk om een pet of hoed, een zonnebril en beschermende kleding te dragen. Het is aan te raden om in elk geval tussen 12.00 en 15.00 uur de scha- Kleur varieert van Diameter groter duw op te zoeken. schaduw dan 6 mm. DEN HAAG - Ouders van toekomsti ge bassischoolleerlingen hebben baat bij een zogenoemde centrale aanmeldprocedure in een gemeen te. Door zo'n regeling hebben ze niet langer te maken met afzonder lijke aanmeldingseisen van scho len, maar kunnen ze hun kinde ren op een vaste leeftijd aanmel den bij een centraal punt. Vervol gens wordt op één moment de plaatsing gedaan, zodat alle kinde ren gelijke kansen krijgen om naar een school in de buurt te gaan. Dat blijkt uit een studie van onder zoeksbureau Regioplan, die demis sionair minister André Rouvoet (Onderwijs) gisteren naar de Twee de Kamer stuurde. In proefsteden Nijmegen en Deventer heeft min stens 95 procent van de kinderen met deze procedure een plek op de school van de eerste voorkeur gekregen, rapporteert het bureau. Hiermee lijkt de keuzevrijheid in het systeem gewaarborgd. De maatregel gaat ook segregatie (ont staan van zogeheten 'zwarte scho len') tegen. Wegens zijn demissio naire status laat de CU-bewinds- man een beleidsreactie op het rap port over aan een volgend kabinet. Zijn ministerie financierde eerder proefprojecten in diverse steden, waarover Regioplan nu zijn licht heeft laten schijnen. UV-A (1 00-28o|iahometer) Kortste maar me|s| krachtige golf Meestal afgesch( ozonlaag en verooi; schade. UV-B (280-315 nanometer) Voornamelijk gebruikt in zonneban ken. Veroorzaakt verbranding van de huid en stimuleert?fe productie van melanine, dat voor de bruine |$fnt zorgt, zodat de huid een na-; Éijkjurlijke bescherming tegen zonne- door de akt minimale JpSfti i Ij - sy stralen geniet. Blootstelling op lan^t ge termijn kan huidkanker veroor- *'lÉkzaken. UV-A (315-400 nanometer) (Lange golf dringt dieper de huid innen vv^dgpr het innerlijk bind weefsel vpPwakt. Kan het immuun- 'steem Schaden. Kan verder per- y manent oogletsel (schade aan het netvlies, verbranding van het hoornvlies en op den duur staa^Mg veroorzaken. :mÊm GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5