PZC 'Haal luidruchtige kermis uit centrum' ip Kersen SC H O UWE N - D UI VS LA N D 22 en 23 24 en 24 OVERLAST BBZ wil alleen nostalgische attracties in binnenstad van Zierikzee En dit is Miss Visserij nummer 49 en zo Geen gratis vakantie voor minima f!?!???)1. Snelheidsremmers prima, maar opvoeden weggebruikers nodig 21 Vrijdag 16 juli 2010 Pabo-starters kunnen opfriscursus rekenen en taal volgen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - In de verkiezingstijd vond bijna iedereen het een goed idee. Maar nu is het tijd om zaken te doen. En dus herhaalt de vereni ging Bewonersbelangen Binnen stad Zierikzee (BBZ) haar pleidooi voor een kleine, nostalgische ker mis op het Zierikzeese Haven plein. De moderne, luidruchtige kermis attracties moeten in de visie van BBZ verkassen naar het Hatfield- park aan de rand van de stad. Veel centrumbewoners zijn niet blij met de huidige kermis, waarbij vorig jaar in woningen 63 decibel geluid werd gemeten. Vijftig deci bel is de norm als de attracties bui ten 85 dB veroorzaken. BBZ maakt haar wens kenbaar op het moment dat ambtenaren het uitbesteden van de kermisorganisa- tie aan Bureau Werk in Uitvoering in Roosendaal evalueren. Volgend jaar wordt besloten of het bureau opnieuw voor een periode van vier jaar de kermissen op Schou- wen-Duiveland mag organiseren. De BBZ wil dat in het nieuwe con tract met haar wens rekening wordt gehouden. De brief van BBZ staat op de lijst van ingekomen stukken van de raadsvergadering volgende week donderdag. „Ik kan me voorstellen dat een partij deze brieflater in de raadscommissie wenst te behande len, want tijdens een verkiezings bijeenkomst was een ruime meer derheid niet tegen," reageert wet houder Ad Verseput. De wethouder verwacht niet dat hij 'van de ene op de andere dag' aan de wens van de BBZ tegemoet kan komen. „Bij deze overweging moet je ook de geplande herinrich ting van het Havenplein betrek ken, zoals je ook moet bekijken wat je met de weekmarkt wil." Ook het verplaatsen van een deel van de kermis naar de rand van de stad heeft volgens Verseput nog heel wat voeten in de aarde: „Bij het Hatfieldpark moet je rekening houden met de bouw van het nieuwe Borrendamme. Verplaat sing van de kermis gaat hoe dan ook ten koste van parkeerplaatsen midden in het seizoen." De Zierikzeese kermis staat vaker ter discussie. Eind 2008 stelde win keliersvereniging Neptunus voor de hele kermis te verplaatsen naar een evenemententerrein buiten Zierikzee. Het Schouwen-Duive- landse kermisseizoen begint mor gen in Brouwershaven. BRUINISSE - Een hand van de burgemeester, een aardig woordje van organisator Theo Ket ting en een gouden mosselcollier van de juwe lier uit Urk. Het hoort er allemaal bij als je Miss Visserij bent. Dit jaar viel de eer ten deel aan de 21-jarige Jacqueline Bal. De geboren en getogen Bruse kreeg er tranen van in haar ogen. „Maar dat komt door de wind", voegde ze er nuchtertjes aan toe nadat ze het mas saal toegestroomde publiek had toegespro ken. „Ik had nooit gedacht dat ik Miss Visserij zou worden, maar ik vind het nu al erg leuk." Jacqueline is de 49ste Miss Visserij, ze kreeg de sjerp omgehangen door Miss Visserijdagen 2009, Anniek de Ronde. De presentatie van de miss is traditiegetrouw het startsein van de Visserijdagen. Bij de vijftigste editie, vol gend jaar, is het bedoeling dat alle vijftig mis sen voor één keer bij elkaar komen." foto Izaak Verkeste lammermarkt 18 Zierikzee 0111-421717 www.kipenzo.eu Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Een gratis vakantie voor Schouwen-Duivelandse mini ma is definitief van de baan. De ge meente wil daar geen geld voor be schikbaar stellen. „Jammer", zegt Martin de Jong van de Cliëntenraad. „Een hoop werk voor niets." Hij heeft zich hard gemaakt voor gratis vakanties en - mede op verzoek van de ge meente - geïnventariseerd of er be langstelling voor is. De belangstel ling is er. Ongeveer 40 mensen hebben zich gemeld bij De Jong. Die worden nu teleurgesteld. „Het is afgewezen op hele formele gron den. Ik denk dat als we de bezuini gingen niet hadden gehad, de reis er wel door was gekomen", zegt De Jong. „Maar ik begrijp het wel. Ze hebben minder geld en ieder een op Schouwen-Duiveland zal daar onder gaan lijden." De Cliëntenraad probeert al twee jaar een (gratis) vakantie voor mi nima te regelen. Ook vorig jaar is de subsidieaanvraag door de ge meente afgewezen. Die Vlissingse zal niet zomaar haar geboortegrond verloochenen. Daar is de kust en de zeelucht haar te dier baar voor. Desondanks waagde ze zich enkele weken geleden aan een reisje naar het midden van het land, naar Cothen om precies te zijn. In het dorp waar de wortels van haar voorouders liggen, wachtte een fami liereünie. De achterachterneven en -nichten die het Utrechtse plaatsje trouw waren gebleven, hadden het programma volgestopt met onderde len die Cothen en haar inwoners van de beste kant lieten zien. Neem nou de bloeiende kersenteelt van de streek. Vol trots vertelde een familie lid over de verschillende rassen, zoals de Burlat, Meckeheimer en de Vroe ge Duitser. Die laatste soort dankt zijn naam aan het feit dat ze al be gin juni rijp zijn, zo werd verteld. De Vlissingse was niet onder de indruk. "Bij ons zijn die er al bij de Pasen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59