Zes hobbymarkten op Trekpaarden aan het Kerkplein Westkapelle werk in Gapinge Excursie op Eiland van de Meijer bij Spui Kinderexcursie op het strand van Cadzand Avondmarkt Toeristische Markt, Lange Korte Reke, vanaf 19.00 uur. Schoondijke Open tuindagen 'Juust Wa'k Wou' in Schoondijke Een liefhebberstuin van 5200 m2 naar eigen ont werp en aanleg. Permanente expositie van aquarel len. De tuin zal open zijn van 13.00 uur tot 21.00 uur. Entree 2.50 euro. SBiluds Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1, rondleidingen om 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en om 15.30 uur. Entree: 4,- euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2,- euro p.p. Stellendam, Coeree-Overflakkee Rondleiding Visafslag en de Stellendamse haven. Beleef de visserij in al zijn facetten. Kaarten kosten 8,50 euro p.p. Reserveren via VW Ouddorp aan Zee. Meester Snijderweg 5, 07.30 tot 10.00 uur. Terneuzen Muziek op de Markt, i.s.m. de diverse horeca onder nemers. Gratis toegang. Van 20.30 tot 24.00 uur. Veere Zomerconcert van muziekvereni ging Veere's Genoegen - Grote Kerk. Naast een optreden van het fanfareorkest van Veere's Genoe gen is het ook gebruikelijk dat er een optreden wordt verzorgd door een gastorkest. Het zomer concert vangt aan om 19.30 uur en de toegang is gratis. VBsssiragera Kermis. Vlissingen mag zich beroemen op één van de grootste kermissen van Zeeland. Nog tot en met 25 Juli. Westdorpe Baeckermat fotopuzzelfietstocht. Aan de hand van verschillende foto's, genomen in en rond Westdor pe, ontdek je de polders van Westdorpe! Je kennis over het dorp en de omgeving wordt beoordeeld aan de hand van deze route. Wie heeft de meeste vragen goed? Fietsverhuur bij De Baeckermat. Bern- hardstraat 80, 10 tot 20 uur. Westenschouwen Springen in de tijd, een ontdekkingsfietstocht (15 kilometer) vanaf het jaar 2460 voor Chr. tot heden waarbij ook aandacht voor de Noormannen die in 837 Schouwen binnenvielen. Hoog educatief gehal te voor kinderen. Start vanaf Natuurinformatiepunt /trampolinecentrum 'Westerschouwen" op het gro te parkeerterrein bij de rotonde te Westenschou wen. Vanaf 11.00 uur. Wissenkerke Folklore Muziek en Straat Festival. Op vrijdagavond de muziek cen traal. Er treden verschillende bands (ook uit de regio) op. Op zaterdag wordt u getrakteerd op folklore, dus oude tractoren die ringsteken, optreden van koren, boog schieten, kindervrijmarkt, pony rijden. Voorstraat, vanaf 11.00 tot 01.00 uur. Yerseke Rondvaart Mosselcultuur. We nemen u 1,5 uur mee naar de verwaterpercelen nabij Yerseke, hier ziet u (afhankelijk van het getijde) hoe 'ons' zwarte goud gevist wordt en aan wal gebracht voor de ver werking. Tijdens de vaart kunt u de 'vuile mossels' voelen en zelfs rauw proeven. Vertrek vanaf de Prinses Beatrixhaven, 14.30 tot 16.00 uur. Rondvaart met mosselmaatlijd op de M.p.s. Adriana Tijdens deze 2 uur durende rondvaart vertellen wij u niet alleen over de mosselen, u ruikt, ziet en proeft ze ook door een overheerlijke mosselmaal tijd op 'Yese' wijze. Waar kunt u ze beter eten dan op het water waar ze net uit zijn gevist. Vertrek vanaf de Prinses Beatrixhaven, 18.00 tot 20.00 uur. IJzendijke Wisselexpositie 'In de voetsporen van Napoleon' bij Museum Het Bolwerk, Markt 28. Aanvang: 13.00-17.00 uur. Zieirikzee Kreeftenvaartocht met de rondvaartboot de Frisia ter promotie van de Oosterscheldekreeft. Een gids zal aan boord uitleg geven over het Nationaal Park Oosterschelde en over de bijzonderheden van de oosterscheldekreeft. Tevens zal er een 3-gangen kreeftenlunch worden geserveerd. Kijk voor bijzonderheden op www.restaurant- scherp.nl/boottocht. Meezeiltochten met historisch zeilschip 'de Zeeuw se Stromen', haven 't Luitje, Zierikzee. Van 13.30 tot 16.30 uur. Kosten: 15,00 euro per persoon, kin deren t/m 4 jaar gratis. Reserveren via 0900-2020233. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. ZATERDAG 17 JULI Middelburg Southpark Festival. Op het Meiveld, aan de rand van Middelburg, wordt het gratis multicultureel festival van Zeeland gehouden. Het Southpark festival is een festival met veel muziek, (straat)theater, sport, kunst, dans, een seniorenhangplek en een kidsplace. Mei veld, gehele dag. Vlak© Excursie in de Yerseke Moer. De ontstaansgeschiedenis van Zeeland laat zich goed zien in de Yerseke Moer, een hollebollig wei degebied. Het is het domein van talloze weidevo gels. De natuurgids van Het Zeeuwse Landschap vertelt er alles over. Laarzen zijn aanbevolen. Vertrek bij het werkschuurtje, Reeweg, langs Ka naal en onder Postbrug, wandeling van 14.00 tot 16.00 uur. Zonnemaire Staatsbosbeheer, Wandel excursie, Slikken Bom- menede. Vertrek bij de picknick bank op de Zonnemairse Dijk, Zonnemaire, om 09.30 uur. Kosten 2,00 eu ro voor volwassenen en 1,00 euro voor kinderen. Reserveren gewenst: VW Schouwen-Duiveland, Noordstraat 45a, Burgh-Haamstede, telefoon 0900- 2020233 ZONDAG 18 JULI Aardenburg St. Baafsrally, rit voor oude motoren van voor 1970. Start en finish bij Restaurant De Munck - Beekman straat 1. Tussendoor eten bij Boekie's Frituur. 6 eu ro p.p., 2 x consumptie. - Excursie in de Yerseke Moer. archieffoto Willem Mieras westkapelle - In Westkapelle staan vanaf 23 juli zes achtereenvolgende vrijdagen hobbymarkten op het programma. De markten bieden op creatief gebied voor ieder wat wils. Zo zijn er kraampjes met kaarten, poppenkleding, Tiffany, schil derijen, fimo-artikelen, babykleding, gluur- dertjes, sieraden en edelsteencreaties. Ook zal er iemand zijn die kinderen schminkt. De markten worden steeds gehouden op het Kerkplein (naast de weekmarkt) van 14.00 tot 19.00 "uur. De toegang is gratis. De laatste hobbymarkt is gepland op vrij dag 3 september. capince - Stichting Op Goede Gronden houdt zaterdag een open dag in Stal Serooskerke aan de Snouck Hurgronjeweg in Gapinge. Daar wordt met demonstraties het project Zeeuwse Akkerparels toegelicht. Vanaf 10.00 uur zijn er trekpaarden te zien, die in de weer zijn met historische werktui gen. De open dag wordt om 16.00 uur afge sloten. Op Goede Gronden zet zich in voor het be houd van de traditionele landbouw in Zee land. www.stichtingopgoedegronden.nl en www.stalserooskerke.nl SPUI - Staatsbosbeheer houdt zondag kunt een excursie op het Eiland van de Meijer, bij Spui, waar de natuur sinds de herinrich ting haar gang mag gaan. Bomen schieten op en langzaamaan ontstaat er een echt bos. Open stukken met grazend vee en doorkijkjes op de kreek maken dat het Ei land een leuk wandelgebied is geworden. Verzamelen om 14.00 uur bij de molen van Spui. Aanmelden kan bij de gids, Ina van Harn, tel. 0115-562016 of bij boswach ter Marijke Lieman 0117-306066. Trek laar zen of stevig schoeisel aan. Kosten: volwas senen twee euro, kinderen tot 12 jaar een euro. CADZAND-BAD - Kinderen en (groot)ouders kunnen zondag in Cadzand-Bad met een natuurgids op pad voor een doe-excursie met de snuffelrugzak. De excursie begint om 10.00 uur bij het VW-kantoor aan de Boulevard de Wielin gen. Deelname is gratis. De gids van Natuur&Zo neemt de deelnemers mee naar het strand van Cadzand-Bad om te ontdekken wat er leeft en groeit en te erva ren dat het strand veel meer is dan een berg zand en een hoop water. Om te zien wat voor leven er in zee zit, gaat zij ook nog korren, ofwel sleepnetvissen, met de kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53