Ranglijstjesdrift bij fietsprovincies Zomergasten Aardenburg Tentoonstelling 'Fossielen bij de vleet' laat een reeks zeefossielen zien van c. 490-40 miljoen jaar oud, waaronder inktvisachtigen, zee-egels, haaien, mantelschelpen. Ronduit spectaculair zijn de wer vels van de kleine blauwe vinvis. De mooiste zeefos sielen uit de collectie van het Museum Van Bogae- rt-Wauters (Oost-Vlaanderen). Kleine tentoonstel ling in het Gemeentelijk Archeologisch Museum, Marktstraat 18. Open van 10.00 uur tot 12.00 uur en 13.30 tot 17.00 uur. Borssele Kerkenpad Route Zuid-Beveland: Prot. Catharina- kerk. Oude kerken staan voor u open om zomaar door de stilte van de kerk te lopen, de schoonheid van het gebouw te ervaren, voor een moment van rust en bezinning onderweg. Van 09.00 tot 10.00 uur. Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, het grootste zoutwa- termeer van Europa. Rederij Zeeland, nabij Brou wershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. VVV kantoren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Tentoonstelling Jacob Cats, Grote of Sint Nicolaas- kerk, Kerkplein 3. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. Bruinisse Visserijdagen, haven en Centrum, Bruinisse. Bru zou Bru niet zijn zonder de Visserijdagen. Dit jaar alweer de 49e editie, Het dorp zal opnieuw bruisen van de festiviteiten. Nieuwe attracties wor den weer toegevoegd aan de kermis in het cen trum van het dorp. Een gezellige braderie vult het aanbod van onze plaatselijke winkeliers aan. En ui teraard kunt u weer volop genieten van de beste hang- en grondcultuurmosselen en andere lekker nijen uit de omliggende wateren. Vrijdag 16 juli staat weer in het teken van de palingrookwedstrijd en staat het shantykorenfestival weer op ons pro gramma met verrassende optredens! Op zaterdag 17 juli is de sloeproei Mosselrace uiteraard niet meer weg te denken uit ons programma! De beste skaters van Nederland geven een aantal wervelen de shows op de zaterdag. Colijnsplaat Kinderactiviteit: kunstwerk of sieraad maken. In de theetuin van winkel de kleine deugniet kunnen kin deren hun eigen kunstwerk of sieraad maken van zeepsteen. Voorstraat 26, gehele dag. Groede Activieiten in Museumstraatje Het Vlaemsche Erf goed. U gaat hier terug in de tijd van toen onze (over)grootouders jong waren. Oude ambachten zoals smid, kopersmid, boekbinden, schrijnwerker en bierbrouwer. Entree: 3,60 euro p.p. kinderen 6 tot 12 jaar 1,80 p.p. De prijs is inclusief papieren rondleiding in het straatje en een speurtocht voor de kinderen. Slijkstraat, 10.00 tot 17.00 uur. Hengstdijk Juli Kunstmaand in Hengstdijk. Gehele maand juli Kunstmaand in de Catharinakerk. Tentoonstelling van kunstenaars uit de regio en bezichtiging van de kerk. Van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis toegankelijk. Kwadendamme Kerkenpad Route Zuid-Beveland: R.K. Bonifacius- kerk. Oude kerken staan voor u open om zomaar door de stilte van de kerk te lopen, de schoonheid van het gebouw te ervaren, voor een moment van rust en bezinning onderweg. Van 09.00 tot 12.00 uur. Middelburg Mosselfeesten, t/m 18 juli 2010. Op de Vlasmarkt, het Koorkerkplein en het Damplein laten de hore caondernemers gasten genieten van zeer veel ver schillende mossel-, maar ook zeevruchtengerech ten. Het geheel krijgt een 'sausje' met straat - en amateurartiesten. Van 12.00 tot 23.00 uur. Nachtmarkt, vanaf 19.00 uur. Oostkapelle Kijkje achter de schermen bij het aquarium bij Ter ra Maris. In het zee aquarium en twee zuiltjes leven vissen en andere zeedieren, die in de Oosterschel- de en aan de Noordzeekust voorkomen. De dieren worden op het aangegeven tijdstip gevoerd en er kan een kijkje achter de schermen van het aqua rium worden genomen. Deelname: entreeprijs mu seum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, vanaf 11.00 tot 11.30 uur.' Ouddorp Kaasmakerij op Geitenboerderij de Mekkerstee, Hofdijksweg 34 te Ouddorp. Toegang is gratis. Golfsurfen: leer surfen op het beste golfsurfstrand van de regio. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolglessen helpen we je een volledig zelf standige surfer te worden. Geschikt voor iedereen vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiploma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkaravaan.nl of 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Renesse De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl Vissen voeren in het zeeaquarium van Terra Maris in Oostkapelle. archieffoto Ruben Oreel 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Jan en Anna Kuijer. PASPOORT Naam: Jan en Anna Kuijer. Woonplaats: Zwiggelte, Drenthe. Gezien in: Arnemuiden. door Tom Vennink Er heerst ranglijstjesdrift bij de provin cies die ook maar iets met fietsen te maken willen hebben. Noord-Brabant heeft zijn zinnen gezet op de titel 'fietsprovincie van Nederland', Gel derland investeert met hetzelfde doel mil joenen euro's extra op fietsgebied, Gronin gen breidt zijn fietsnetwerk flink uit en in Zeeland draait het hele kalenderjaar ook al om tweewielers. De Tour en Giro werden door de Zeeuw en verleid, de WV's strooien met routes, pontjes schepen peddelaars naar alle schier eilanden. Zal het Zeeland lukken Drenthe, dat sinds jaar en dag met fietsen wordt ge associeerd, van de troon te stoten? Het woord is aan twee Drenten op fietsbezoek in Zeeland. „Het mooie van fietsen in Zeeland is na tuurlijk dat je langs de kust en door de dui nen kunt toeren", zegt Jan Kuijer uit Zwig gelte. Vanuit Vrouwenpolder onderneemt hij met zijn vrouw Anna drie weken lang fietstochten. „Het leuke is dat alles hier op fietsafstand is door de vele veerpontjes", vindt Anna. „Maar aan de andere kant is er bij ons veel meer afwisseling in het land schap. Veenkoloniën en heide vind je hier niet." Tja, waarom zou je één fietsprovincie aan wijzen als de charme van Nederland juist zijn diversiteit aan natuurschoon is?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52