hoogte in de helikopter het toverwoord 47 Ringrijden XL op de Markt in Westkapelle vrijdag 16 juli 2010 Of ik in een helikopter wil vliegen voor een verhaal in de krant? Ze hadden me net zo goed kunnen vragen of ik met parachute uit een vliegtuig wilde springen. Ik heb het niet zo op hoogtes. Lijkbleek dacht ik terug aan de doodsangsten die ik ooit uitstond op het onderste plateau van de Eiffeltoren. Nu zit ik trillend in de auto richting de op- stijgplek. 'Kom op man, overwin jezelf, dacht ik stoer. Hoe stom kun je zijn? Het stormt ook nog eens. Als een auto in deze omstandigheden al moeilijk is te be sturen, hoe moet ik dan in vredesnaam een helikopter van een halve ton in de lucht houden? Ik word ingehaald door een wagen van een uitvaartverzekering. „Het wordt hart stikke leuk", zegt de fotograaf. Stilletjes heb ik nog de hoop dat de vlucht niet kan doorgaan vanwege de harde wind. Als ik het terrein van Prince Helikop ters in Zierikzee oprijd staan er geen heli kopters buiten. Hoopvol loop ik de loods binnen: Het waait zeker te hard hè? „Nee, kan prima", vertelt instructeur Ton Prince lachend naast de Schweizer 300C. „We vliegen over tien minuten." Voordat ik mij hogere sferen in zal stu ren, legt Prince de basisprincipes van het vliegen in een helikopter uit. Het doet me ontzettend goed te horen dat hij al veer tig jaar door het luchtruim zoeft, want in mijn eigen vliegkunsten heb ik veel min der vertrouwen. De instructies zijn slechts uitstel van exe cutie. Met bonkend hart hijs ik me de cockpit in. De veiligheidsriem gaat om, de koptelefoon op. „Klaar?", klinkt Prince over de boordra- dio. Nooit, denk ik. Toch zeg ik ja. Nu moet het maar gebeuren. De rotorbladen boven m'n hoofd komen langzaam in beweging, de meters op het bedieningspaneel slaan op hol. Dan trekt Prince de stuurknuppel naar zich toe, we zijn los! De adrenaline giert door mijn lijf. Mijn tot dan toe rustige leven op de grond is nu in handen van de techniek en de stuurmanskunst van een ander. En toch wil ik er niet uit. Ik geniet zelfs. Van de harde wind merk ik helemaal niets. Driehonderd meter boven planeet Aarde, diens magnetische kracht ik zo vrees, word ik geraakt door het indruk wekkende panorama om mij heen. We scheren over de Oosterscheldekering, ach tervolgen windsurfers tijdens hun caprio len en kijken over Renesse. „Nou, neem het maar over", zegt Prince en hij laat zijn stuurknuppel los. Verschrikt omklem ik de knuppel voor me. Prince: „Maak maar een bocht naar links." Ik geef de pook een tikje. De heli maakt een enorme zwiep. In een seconde heb ik een helikopter uit de lucht weten te krijgen. Dat was het dan, schiet door m'n hoofd. De krant zal ik nog wel halen, al zal de kop vast anders zijn dan gehoopt. De schade blijkt wonder boven wonder mee te vallen. Ik corrigeer naar rechts en voordat ik het weet heb ik een bocht door het luchtruim gemaakt. Dan trekt Prince aan de knuppel. „Kijk, zo kan het ook." We duiken recht naar bene den. Vlak voordat we te pletter slaan op het granenveld trekt Prince de neus om hoog en geeft een draai naar links. We han gen bijna horizontaal boven de grond. Jeemig, wat is dit kicken! Hoogtevrees? Wat is dat ook alweer? Ik heb er geen moment aan gedacht. Vol gende keer stap ik gewoon een treedje hoger op de Eiffelto- een vleugje limoen, vallen goed in de smaak. Vrouwen drinken eerder iets zoe tigs, zoals kriek of rosébier. Geen zin in alcohol? Geen nood, met Ice Tea Green slaat u deze zomer op het terras ook geen flater. Volgens café-restaurant De Vriendschap in Middelburg wordt de nieuwste smaak van deze ijsthee graag ge dronken. „Vaak serveren we het met mint ep li moen voor een extra fris smaakje." Wie voor fris én gezond gaat, kiest voor de po pulaire smoothies. Over het algemeen be staan deze uit een combinatie van ingre diënten als ijs, vers fruit, melkproducten (yoghurt, melk, room) en suiker of ho ning. Deze voedzame drankjes zijn in ver schillende smaken te verkrijgen. Probeer voor de verandering eens een kokos-, man go- of meloensmoothie. Petra de Boevere van slijterij De Vuurto ren in Breskens, heeft voor de liefhebbers van port nog een gouden tip. „Drink een goed gekoeld glaasje witte port bij een schaaltje verse aardbeien. Dat is echt op en top genieten!" VIDEO Kijk naar de stuurkunsten van zomerverslagge- ver Tom Vennink in een helikopter tijdens een introductieles in Zierikzee: www.pzc.nl/zomer TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw zomerse foto's in het album Zomer 2010 www.pzc.nl/foto WESTKAPELLE - Op de Markt in Westkapel le wordt morgen de jaarlijkse wedstrijd ringrijden gehouden. Deze editie luistert naar de naam Ringrijden XL, omdat de wedstrijd wordt omringd door extra activi teiten. De ringrijders beginnen om 07.30 uur en gaan door tot circa 18.00 uur. Er is een markt op het pleintje bij de Rabobank en in de tuin achter het Polderhuis van 11.00 tot 17.00 uur, een speurtocht vanuit het Polderhuis (11.00 tot 16.00 uur) en een moeder en kindermarkt (Kerkplein bij Mo- riakerk, van 13.00 uur). Om 20.00 uur be gint de traditionele zangavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51