Hartkloppingen op Met of zonder alcohol, fris is in alle gevallen 2 In de mode vrijdag 16 juli 2010 Een beetje proppen is het wel. foto's Izaak Verkeste Het weidse uitzicht is adembenemend. Zomerverslaggever Tom Vennink krabde even achter zijn oren toen hij het verzoek kreeg om boven Zierikzee een helikoptervlucht te maken. Hij aarzelde, want hij heeft hoogtevrees. Maar Tom overwon zijn angst en werd zelfs zó heldhaftig dat hij de stuurknuppel ter hand nam. door Tom Vennink Helikopterviuchters Een proefles in een helikopter bij Prince He licopters bestaat uit een theoretisch gedeel te waarin instructies worden gegeven. Ver volgens brengt een ervaren piloot de heli kopter in de lucht en krijgt de passagier de mogelijkheid zelf te sturen. Sinds kort heeft Prince een derde helikopter aangeschaft, die voor passagiervervoer kan worden ingehuurd. Morgen biedt Prince Helicopters rondvluch ten aan bij de Mosselfeesten in Bruinisse. Prince Helicopters, Gooikensweg 1, 4301 PD Zierikzee. Tel: 0111-415703. www.prince-helicopters.nl Ton Prince geeft eerst wat instructies, voordat we opstijgen. Frisse biertjes zijn deze zomer populair. door Jessie Scheele Prosecco was vorig jaar hét hippe drankje op de Zeeuwse terrassen. En de traditionele witte wijn en rosé mogen zich al jaren tot de meest ideale zo merse drankjes rekenen. Wie dit jaar op het terras in de mode wil zijn, combineert de trends uit voorgaande jaren. Neem bijvoorbeeld een mousseren de Italiaanse rosé. Het lijkt de meeste ter- rasgangers niet te deren dat dit geen echte prosecco is; de wijn wordt namelijk niet volledig van proseccodruiven gemaakt. Pro secco of niet, in de volksmond wordt het gewoon rosé prosecco genoemd. Een com binatie die overigens niet alleen geliefd is bij vrouwen, volgens ZENC in Middel burg. Het café-restaurant ziet ook genoeg mannen een glaasje wegdrinken. Speciale wijnen krijgen tijdens de zomer maanden maar bitter weinig aandacht. De huiswijnen daarentegen vliegen zogezegd over de bar. Bij strandpaviljoen het Halve Maentje in Breskens behoort ook de sangria tot de toppers. Deze traditionele drank, gebaseerd op rode wijn die op smaak wordt gebracht met vruchten, is een heerlijk verfrissend alcoholisch drank je. En dan is er natuurlijk nog het traditionele biertje. Hoewel de 'gewone' biertjes er al tijd goed ingaan, neemt de gemiddelde bierliefhebber deze zomer toch liever iets frissers. De mannen gaan dit seizoen voor namelijk voor witbiertjes. Maar ook het biermerk Desperados met een tequila-aro- ma en de Mexicaanse Corona, beiden met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50