PZC Raad van State: Vismarkt Veere mag Kamphuis scouting vordert Politie waarschuwt voor vals geld Kersen 31 i WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 UITSPRAAK Rechtscollege vindt dat bewoner historisch stadscentrum 'enige hinder moet kunnen dulden' almanak ■SHSPSflWH gg$g$& éÊm Vrijdag 16 juli 2010 'Ringrijden is alleen hier, in Zeeland. Daar ben ik trots op' 21 Pabo-starters kunnen opfriscursus rekenen en taal volgen Tip? walcheren@pzc.nl door Adri Klinkenberg en Carla van de Merbei VEERE - De Stichting Vismarkt Veere mag voortaan in het toeris tenseizoen een wekelijkse vis markt houden aan de Kaai in Veere, tussen de Campveerse To ren en de kruising met de Markt. Dit heeft de Raad van State giste ren bepaald. Het rechtscollege ver klaart hiermee de bezwaren die Kaai-bewoonster Conqui Koole te gen de vismarkt heeft, definitief g sasmsmm m smssm f s ongegrond. Zij krijgt viskramen voor haar woning. Vorige week vroeg Koole de Raad van State een streep te zetten door de herziening van het bestem mingsplan Beschermd Stadsge zicht waarin de gemeenteraad van Veere de toeristische markt juri disch heeft geregeld. Eerder moest de gemeente Veere een einde ma ken aan de vismarkt omdat die in strijd was met het bestemmings plan. De Raad van State zegt dat het niet ongebruikelijk is om in het historische centrum van een toeris tenplaats als Veere een markt te houden. 'De bewoners van zo'n stadscentrum moeten enige hin der kunnen dulden', vindt de hoogste bestuursrechtbank. Ver keersproblemen verwacht de Raad van State niet omdat de kramen naast de rijweg worden gezet. Koole zegt al genoeg overlast te hebben van toeristen, evenemen ten en drukte voor haar woning. Zij pleitte er vorige week in Den Haag voor de vismarkt op het Oranjeplein te houden. Jan Mosmans van de Stichting Vis markt Veere is blij met de uit spraak van de Raad van State, al blijft hij het jammer vinden dat een groot deel van het huidige toe ristenseizoen 'al gemist' is. Mos mans wil het liefst volgende week zaterdag.weer een vismarkt hou den op de Kaai. Organisatorisch is dat mogelijk, maar de gemeente moet eerst nog wel een vergun ning afgeven. Wethouder Jaap Melse, die ook blij is met de uitspraak, weet nog niet of dat gaat lukken vóór volgen de week zaterdag. Ambtenaren van de gemeente Veere zijn een voorstel aan het voorbereiden. Aanstaande dinsdag komt dit in het college. „Ze kijken ook naar de te volgen procedure en of de ver gunning nog ter inzage moet wor den gelegd. Doel is wel om zo vlug mogelijk een vismarkt in Veere te hebben." Dinsdag weet Melse of dat gaat lukken. door Carla van de Merbei VEERE - Aan de oever van het Veer- se Meer, een eindje boven Klevers- kerke, verrijst het nieuwe Hop man Vernielhuis van Scoutcen trum Zeeland. Gistermiddag werd gevierd dat het hoogste punt van het nieuwe kampeerhuis is be reikt. Het oude Hopman Vernielhuis was na bijna veertig jaar aan ver vanging toe. Het is gesloopt en op de plek die vrijkwam, wordt sinds mei gewerkt aan een eigentijds on derkomen, ontworpen door oud-scout en architect Martijn Boelhouwers van buro MA.AN in Rotterdam. In het nieuwe kam peerhuis komen een keuken, een eetzaal, drie slaapzalen, douche- en toiletruimtes en een recreatie zaal. Het gebouw wordt ook mak kelijk toegankelijk voor minder-va- liden. Het hele jaar door wordt het ter rein bij het Veerse Meer gebruikt voor nationale en internationale scoutingkampen. In het kampeer huis bivakkeren voornamelijk de jongere en gehandicapte scouts. Het nieuwe kampeerhuis kost 500.000 euro. De bouw is naar ver wachting eind van dit jaar klaar. April volgend jaar wordt het offi cieel geopend. Tip? redactie@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De politie roept op alert te zijn op valse briefjes van 50 euro. Die zijn momenteel in omloop. Begin deze week werd in Vlissin- gen een 16-jarige Middelburger aangehouden omdat hij bij een be drijf aan de Lange Zelke betaalde met dergelijk vals geld. Bij hem thuis vonden agenten vervolgens nog meer gekopieerde valse bank biljetten die, aldus de politie, van goede kwaliteit zijn. Afgelopen weekeinde werd in Vlis- singen ook al een 16-jarige inwo ner van die stad aangehouden na dat hij in een café aan de Nieu- wendijk met vals geld had betaald. Ook bij hem thuis trof de politie meerdere valse biljetten van 50 eu ro aan. De politie doet momenteel onder zoek naar de herkomst van het val se geld. Als ondernemers of parti culieren merken dat ze betaald worden met dergelijke briefjes, wordt ze aangeraden om de biljet ten te bewaren en meteen de poli tie te bellen. De politie wijst erop dat een echt briefje van 50 een aan tal kenmerken heeft die niet of zeer moeilijk zijn te kopiëren. Zo moeten biljetten knisperen omdat ze van een speciale papiersoort zijn gemaakt. Ook moeten het wa termerk en hologram kloppen en is de inkt voelbaar. Die Vlissingse zal niet zomaar haar geboortegrond verloochenen. Daar zijn de kust en de zeelucht haar te dierbaar voor. Desondanks waagde ze zich enkele weken geleden aan een reisje naar het midden van het land, naar Cothen om precies te zijn. In het dorp waar de wortels van haar voorouders liggen, wachtte een familiereünie. De achterachterneven en -nichten die het Utrechtse plaatsje trouw waren gebleven, hadden het programma volgestopt met onderde len die Cothen en haar inwoners van de beste kant lieten zien. Neem nou de bloeiende kersenteelt van de streek. Vol trots vertelde een familie lid over de verschillende rassen, zoals de Burlat, Meckeheimer en de Vroe ge Duitser. Die laatste soort dankt zijn naam aan het feit dat ze al be gin juni rijp zijn, zo werd verteld. De Vlissingse was niet onder de indruk. „Bij ons zijn die er al met de Pasen." Scouting Zeeland vierde gisteren het bereiken van het hoogste punt van het nieuwe kampeerhuis bij het Veerse Meer. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23