Vuist tegen PKK in armen PKK effeweg.nl buitenland IO Kijk op www. ceweg nl of bel 0529 - 46 96 67 TURKS LEGER Hulpschip Caza wijkt uit aansluiting bij terreurgroep School bloedbad in Beslan monument Buschauffeur redt mensen van de dood VS dragen Tariq Aziz over aan Irak Ex-spion MI6 bekent openbaren geheimen supervoordelige busreizen donderdag 15 juli 2010 %RI wwB SIHI 8V Volop cultuur en natuur met een heerlijk klimaat Tijdens deze busreis vindt u volop cultuur en natuur. Met het Middellandse zeeklimaat zorgt dit voor een fijne vakantie. Bezoek o.a. Opatija, het eiland Krk, de Plitvice meren en de bekende grotten van Postojna. 9 hotelovernachtingen, 9 x ontbijt en diner, welkomstdrankje en vervoer per l Comfort Class touringcar I 3 dagen Jong en oudv.a. €89,- 4 dagen Europa Park.....v.a. €219,- 4 dagen Disneyland® Resort Parisv.a. €229,- Vermeld nu bij boeking de actiecode en u maakt kans op een stedentrip!' Meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten. "Kijk voor meer informatie de voorwaarden op www.effeweg.nl/actiecode. Inclusief: Speciaal getrainde Turkse mili taire eenheid moet strijd aan gaan tegen Koerdische militan ten. Professionele militairen met dienstverband van tien jaar moeten grens met Irak gaan bewaken. ANKARA - Turkije werkt aan plan nen voor een speciaal getrainde militaire eenheid die de Turks-Iraakse grens moet bewa ken en de strijd met Koerdische strijders moet aangaan. Dat heeft de Turkse minister van defensie Vecdi Göntil gisteren gezegd. Turkije overweegt al langer een professioneel leger in te zitten om de PKK-militanten te bestrijden. Het Turkse leger bestaat momen teel grotendeels uit jonge mannen die hun vijftien maanden durende dienstplicht vervullen. De militai ren zijn onvoldoende getraind om de strijd met de in de oorlog gehar de PKK-strijders aan te gaan. Het speciale leger moet gaan be staan uit professionele militairen die een dienstverband van tien jaar aangaan en de grens met Irak gaan bewaken, lichtte premier Re- cep Tayyip Erdogan toe. Het minis terie van Defensie werkt aan de ju ridische aspecten van de plannen. Hoe groot het leger moet worden, is nog niet bekend. Turkije heeft al tienduizenden mi litairen langs de grens gestatio neerd. Daarnaast is een grote groep milities ingezet die de Turk se regering steunt en bestaat uit lo kale Koerden. Veel PKK-rebellen verschuilen zich in de bergen van buurland Irak en steken de grens over voor snelle aanslagen. JERUZALEM - Een schip met hulp goederen voor de Palestijnen in de Gazastrook heeft gisteren koers ge zet naar de Egyptische havenstad El-Arish. Dat bevestigde de Libi sche organisatie die het schip heeft gecharterd. Volgens een woordvoerder van de liefdadigheidsorganisatie had Is raël hun de keus gegeven naar Egypte te varen of om te keren, an ders had Israël zijn toevlucht tot geweld genomen en de boot naar Israël gebracht, zei hij. Eerder op de dag kampte het schip met mo torproblemen. De Amalthea heeft twaalf bemanningsleden, vijftien activisten en 2000 ton voedsel en medicijnen aan boord. Israël heeft de bemanning verboden recht streeks naar de door Israël afgeslo ten Gazastrook te varen. Zes we ken terug enterden Israëlische mili tairen een konvooi met goederen bestemd voor Gaza. Toen kwamen negen opvarenden om. Romantische stadjes en krijtrotsen Tijdens deze busreis brengen we een bezoek aan Noord-Duitsland. Ontdek het schiereiland Rügen met romantische stadjes en de indrukwekkende krijtrotsen. De moöie steden Rostock en Wiesbaden staan ook op het programma. Laat u verrassen door dit deel van Duitsland! 4 hotelovernachtingen, 4 x ontbijt- en dinerbuffet, stadsrondrit- en ^wandeling Rostock o.l.v. een gids en vervoer per Tourist Class touringcar 3 hotelovernachtingen, 3 x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class (touringcar de Koerdische terreurorganisatie. foto Sender Sabanci/CPD kinderen krijgen, ze krijgen ze ge woon. Allah Buyuk (God is groot)", zegt Naside Bullutelin van Umut Isigi. Nationalistische Tur ken zien in deze grote Koerdische gezinnen een vooropgezet plan. „Ze willen dat het aantal Koerden in het land fors toeneemt, zodat ze meer macht krijgen en het land kunnen overnemen", klinkt het in die kringen. In realiteit zijn onwe tendheid en traditie de oorzaak van de grote gezinnen. Kinderen zijn overal in Diyarbakir. Ze verkopen zakdoeken, flesjes wa ter, verzamelen afval. „Zonder geld hoef je niet thuis te komen, krijgen ze te horen", zegt Bullute- MOSKOU Zes jaar na het gijzelingsdrama in de Zuid-Russische stad Beslan wordt de getroffen school omge doopt tot een monument dat moet herinneren aan het bloedbad, waar bij 331 gijzelaars het leven verloren, onder wie 186 kinderen. Nabestaan den klagen dat de zaak nooit volle dig is opgehelderd. Ook zou Mos kou niets doet voor de mensen die het bloedbad hebben overleefd. BUFFALO Een Amerikaanse buschauffeur heeft tien mensen van de dood ge red. De chauffeur zag rook uit een huis in de stad Buffalo komen en zette direct zijn bus met passagiers aan de kant. Hij bonkte op de deur en wekte de tien bewoners van het huis. Toen het huis leeg was, stapte hij weer achter het stuur van zijn bus en vervolgde de rit. lin. Het straatleven is hard. Kinderen groeien op met helden verhalen over de PKK, met een groot wantrouwen tegen de staat en verhalen over verdwenen fami lieleden. Ze komen terecht in cri minele bendes of worden gerekru teerd door de Koerdische afschei dingsbeweging PKK. Uit een rap port van het Centrum voor Terro risme, dat deze week verscheen, blijkt dat gedwongen migratie veel mensen recht in de armen van de PKK heeft gejaagd. De terreurorga nisatie trekt ook steeds meer meis jes aan. Voor hen is de PKK een manier om aan een gedwongen huwelijk te ontsnappen. 'BAGDAD De Amerikaanse autoriteiten heb ben de afgelopen drie dagen 55 le den van het voormalige regime van Saddam Hussein aan de Iraak- se autoriteiten overgedragen. On der hen is Tariq Aziz, het vroegere gezicht van het regime. De over dracht is onderdeel van de plannen om de Amerikaanse troepen terug te trekken. Aziz (74) werd eerder tot 22 jaar celstraf veroordeeld. LONDEN Een Britse oud-spion heeft gisteren bekend dat hij staatsgeheimen heeft geopenbaard. Hij werd ge pakt na een operatie van de Neder landse geheime dienst. De 25-jarige Daniel Houghton wilde 2 miljoen pond voor informatie over agenten van de binnenlandse veiligheids dienst MI6. Volgens de politie werd hij gedreven door hebzucht. Geniet van Berlijn in de zomer Bekijk de Brandenburger Tor, Alexanderplatz, Checkpoint Charlie en de restanten van de Berlijnse Muur, het symbool van de Koude Oorlog. Kijk uw ogen uit in het schitterende dierenpark in het hart van de stad of in het KaDeWe, het grootste warenhuis van Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9